Дремлик

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Дремлик, -ка, м. Раст. Orchis morio.рід багаторічних рослин родини Зозулинцеві

Сучасні словники

  1. Деякі його представники використовуються як декоративні та лікарські культури.
  2. Кору́чка чемерникоподі́бна,[1] коручка широколи́ста,[1][2] коручка морозникови́дна,[2] дре́млик широколи́стий[2] (Epipactis helleborine)[3] — рідкісна багаторічна рослина родини Зозулинцев
  3. Багаторічна трав’яниста рослина заввишки 10-35 см. Зростає в Карпатах, Передкарпатті, Розточці, Опіллі, південній частині Полісся, в Лісостепу, в Криму. Росте на сухих луках, гірських лучних схилах на висоті 900-1000 м над рівнем моря, на галявинах та узліссях.
    Чисельність зменшується через збирання рослин на букети та як лікарської сировини, викошування, випасання худоби.
  1. Коручка боло́тна (Epipactis palustris) — багаторічна рослина родини Зозулинцеві. Рідкісний вид, занесений до Червоної книги України у статусі «Вразливий» та до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи у статусі «Вид поза небезпекою». Малопоширена декоративна культура.

Ілюстрації

16.JPG 17.JPG 18.jpg 19.jpg

Медіа

Опис

Трав'яниста рослина 20-70 см заввишки, гемікриптофіт. Кореневище довге, повзуче, розгалужене. Кожна особина має кілька прямих стебел блідо-зеленого або рожевуватого кольору, у верхній частині злегка опушених. Листки (4-8 штук) чергові, довгасто-яйцеподібні, ланцетні. Нижні завдовжки 10-20 см, верхні — дрібніші, за розміром наближаються до приквітків.

Суцвіття — нещільна багатоквіткова китиця, яка складається з 6-12 квіток. Приквітки довгі, ланцетні. Квітки до 2,5 см завдовжки, звислі. Зовнішні листочки оцвітини ланцетні, 9-11,5 мм завдовжки, зеленкуваті, зсередини зеленкувато-білі або червонуваті, внутрішні — довгасто-яйцеподібні, білуваті, з рожевими смужками; губа довша за зовнішні листочки оцвітини. Зав'язь веретеноподібна, коротко опушена. Насіння дрібне, схоже на пил, у кожному плоді міститься приблизно 4,5 тисячі насінин.

Джерела та література

Зовнішні посилання