Відмінності між версіями «Гузь Діана Миколаївна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 40: Рядок 40:
 
[https://docs.google.com/forms/d/1fEuCL7xRFYD60JUBGYDkSwxR2WoxLlp6L3I_nwj6des/edit?edit_requested=true АНКЕТА ІКТ компетентність вихователя.]
 
[https://docs.google.com/forms/d/1fEuCL7xRFYD60JUBGYDkSwxR2WoxLlp6L3I_nwj6des/edit?edit_requested=true АНКЕТА ІКТ компетентність вихователя.]
 
ІКТ компетентність вихователя.
 
ІКТ компетентність вихователя.
 
Шановні колеги!
 
Заповніть, будь ласка, дану Анкету з метою визначення напрямку розвитку інформаційного служби та надання методичної допомоги щодо освоєння нових інформаційних технологій.
 
 
Прізвище І.О ._____________________________ Посада ___________ Дата ________
 
 
1. Робота з файлами і каталогами в середовищі однієї з операційних систем (в тому числі робота з копіюванням, видаленням, перенесення файлів з однієї папки в іншу)
 
вмію
 
не вмію
 
вмію і можу навчити інших
 
 
2. Робота в текстовому редакторі (наприклад, MS Word) набір тексту, редагування і форматування
 
вмію
 
не вмію
 
вмію і можу навчити інших
 
 
3. Створення презентацій
 
вмію і можу навчити інших
 
не вмію
 
 
4. Обробка графічного зображення зміна якості картинок / фотографій (в т.ч. для подальшого розміщення в дистанційних просторах вчителя; обрізка, настройка кольору тощо; збереження різним форматом
 
вмію і можу навчити інших
 
не вмію, немає необхідності в роботі
 
 
5.Работа з відеофайлами. Робота зі звуком
 
вмію і можу навчити інших
 
не вмію, немає необхідності в роботі
 
 
6.Работа з електронною поштою. Робота з Інтернет
 
не вмію
 
вмію і можу навчити інших
 
 
7. Цифрові Освітні Ресурси. Підбір і використання ЦОР для заняття. Пошук, посилання з банком ЦОР. (ЦОР - наприклад, відео, цифрові плакати, цифрові лабораторії, анімації, презентації, тести, тренажери тощо)
 
вмію і можу навчити інших
 
не вмію
 
 
8.Что для вас є найскладнішим при роботі на комп'ютері можна вибрати кілька варіантів відповіді
 
відправка листів по електронній пошті
 
знаходити інформацію в Інтернеті
 
внесення даних в електронні таблиці
 
створення презентацій до уроку
 
створення дистанційного курсу (наповнення його ресурсами і завданнями)
 
створення завдань для учнів для роботи в інтерактивному кабінеті
 
створення завдань для учнів для роботи на інтерактивній дошці
 
у мене немає складнощів при роботі з ПК
 
інше:
 
 
9.Використання ІТ. У яких із запропонованих варіантів Ви використовуєте ІТ? Можна  вибрати декілька відповідей
 
самоосвіта (в т.ч. вебінари, відеоуроки, новини і науково-популярні ТВ-програми та сюжети)
 
використання проектора або телевізора (демонстації або інтерактивні завдання з робочого місця вчителя під час демонстрації на екрані)
 
розміщення своїх розробок або результатів заходів (проведених Вами) в інформаційному середовищі (сайт доу, сайти педагогічних спільнот)
 
батьківські збори
 
електронне листування з батьками (в тому числі з використанням електронної пошти, повідомлення в соціальних мережах)
 
використання тренажерів і віртуальних лабораторій (в тому числі ресурси, запропоновані "Єдиної колекцією ЦОР")
 
використання пристроями збору даних (в тому числі відеокамера, фотокамера і т.п.)
 
підготовка до НОД (заходу) з використанням Інтернету
 
розробка дидактичних матеріалів на комп'ютері (презентацій, роздаткового матеріалу тощо)
 
інтернет-олімпіади, дистанційні конкурси та ігри
 
проект з використанням ІТ
 
інше
 
 
10.Ви застосовуєте санітарні норми і правила при роботі з комп'ютером?
 
так
 
ні
 
 
Дякую за співпрацю!
 
  
 
В результаті, можна зазначити, що вихователі та керівники розв'язують професійні завдання з використанням сучасних засобів та інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Аудиторія поділилася на 3 різні вікові групи з різним досвідом роботи. Всі респонденти відповіли, що мають 2 рівень ІКТ компетентності та бажають продовжувати вчитися. Всі працюють в програмах Microsoft Office, 70% використовують хмарні сервіси.
 
В результаті, можна зазначити, що вихователі та керівники розв'язують професійні завдання з використанням сучасних засобів та інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Аудиторія поділилася на 3 різні вікові групи з різним досвідом роботи. Всі респонденти відповіли, що мають 2 рівень ІКТ компетентності та бажають продовжувати вчитися. Всі працюють в програмах Microsoft Office, 70% використовують хмарні сервіси.
Рядок 111: Рядок 45:
 
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закДладу:
 
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закДладу:
 
Апаратне:
 
Апаратне:
16 персональних комп'ютерів
+
10 персональних комп'ютерів
18 ноутбуків
+
3ноутбуків
12 плазмових телевізори
+
2 плазмових телевізори
 
Периферія  
 
Периферія  
 
Програмне: Office 365
 
Програмне: Office 365
Інформаційне: сайт http://dnz132.kiev.ua
 
  
  
Методичні рекомендації до проектування інформативного освітнього середовища установи
+
 
Створення єдиного освітнього інформаційного середовища сприяє розвитку навчальної, педагогічної, управлінської й обслуговуючої діяльності навчального закладу, де провідну роль відіграють інформаційно-комунікаційні технології, що дозволяють підвищити якість і доступність навчального процесу.
+
Методичні рекомендації:
Зазначимо, що створення інформаційно-освітнього середовища передбачає певне компонування та структурування його ресурсів.
+
- підвищення рівня інформаційно-методичного і технічного забезпечення освітньо-виховного процесу ЗДО;
Систематизація інформаційного простору, багатовимірність, впорядкованість – це ознаки властиві інформаційному освітньому середовищу.
+
- Впровадити інтерактивні форми методичної роботи, семінари, вебінари та практичні заняття з педагогами, запрошувати спеціалістів з ІТ.
Пропонуємо наступні орієнтовні структурні складові інформаційно-освітнього середовища дошкільного закладу: навчально-виховна, методично-технологічна, діяльнісно-практична, комунікативна, управлінська.
+
-Поповнити методичну літератури на тему інформаційні технології.  
Перша – «Навчально-виховна» складова, яка може містити інформацію стосовно навчальних дидактичних матеріалів за діючими програмами, джерела доступні для використання (електронні, друковані), матеріали спрямовані на активізацію пізнавальної діяльності дитини, розвиток мислення, креативності тощо. Наприклад, дидактичні матеріали створені за допомогою сервісу LearningApps.
+
-Розробити спільну базу напрацювань педагогів
«Методично-технологічна» складова містить методичний комплекс, що включає матеріали різних форматів: базу самостійно розроблених педагогами ресурсів, посилання на розроблені колегами методичні матеріали, інструктивні матеріали щодо використання можливостей комп’ютерних програм та інше, які систематично оновлюються. Наприклад, створений канал на Youtube дозволяє розвивати електронну бібліотеку методичних відеоматеріалів за різними напрямками та рівнями доступу. Доцільним є формування списку корисних онлайн ресурсів, наприклад, віртуальних музеїв, історичних пам’яток, картинних галерей, музичних творів тощо.
+
-Оновити та поповнити програмне забезпечення
«Діяльнісно-практична» складова – це створення бази досягнень вихованців (грамоти, дипломи, сертифікати, творчі роботи та інше). Також, результати професійної діяльності та саморозвитку педагога ДНЗ (дошкільного навчального закладу), а саме: досягнення професійного розвитку представлені, наприклад, через індивідуальне чи колективне електронне портфоліо, сертифікати, посвідчення, дипломи, видавнича діяльність тощо.
+
-Створення більш широкої зони wi-fi  
Надання батькам, колегам можливості ознайомитись з анонсами запланованих заходів (для дітей, батьків, педагогів) й архівами вже проведених, сприятиме більш активній в них участі та можливості проведення рефлексії діяльності тощо. Наприклад, на сторінки Google Sites легко вбудовується відео створене в програмі MoveMaker та розміщене на каналі дошкільного закладу Youtube. Також, можливо організовувати мережеві конкурси серед дітей, батьків, педагогів тощо.
+
-Залучати вихователів використовувати ІКТ у роботі з дітьми
Наступна складова – «Комунікативна», яка за характером є організаційною, просвітницькою та забезпечує реалізацію зворотного зв’язку.
+
 
Залучаючи до створення та супроводу своїх сторінок психолога, методиста, медпрацівника, логопеда, музкерівника, фізкерівника, забезпечується як організаційний момент взаємодії з батьками, педагогами, адміністрацією, так і просвітницький аспект діяльності працівників ДНЗ.
+
 
На цих сторінках за допомогою посилань, вбудованих ґаджетів кожен з перерахованих працівників може управляти важливими інформаційними потоками. Наприклад, це форуми, проведення онлайн консультацій, онлайн конференцій, онлайн звітів через популярні програми Skуpe, Google Hangouts, Google Talk. Використання сучасних сервісів мережі Інтернет дозволяє співпрацювати в режимі реального часу з батьками, педагогами, адміністрацією тощо.
+
«Управлінська» складова забезпечує документообіг закладу: директивні документи, планування навчального процесу, облікові журнали, загальні дані про психолого-педагогічну діагностику дітей тощо. Наприклад, створені в GoogleDocs файли документообігу навчальновиховного закладу легко інтегруються на сторінки сервісу Google Sites.
+
Зауважимо, що «обличчя сайту» – його перша сторінка. Іноді вона відкривається анімацією, віршами, відео тощо. Однак, найважливіші її дані оформлюються у вигляді звичайного тексту. Обов’язковим елементом першої сторінки сайту є «Контактні дані» для зв’язку (адреса, телефон, електронна пошта).
+
Таким чином, інформаційно-освітнє середовище дошкільного закладу розглядається як програмно-телекомунікаційне середовище з технологічними засобами ведення інформаційної взаємодії, можливістю документування в Інтернет-середовищі та методичної підтримки педагогів, батьків, адміністрації.
+
Використання хмарного сервісу Google Sites для створення такого середовища надає можливість організації різних форм взаємодії педагогів, зокрема, колективної діяльності, а саме: його розроблення, редагування та супровід.
+
Важливо розуміти, що однією з умов розвитку створеного інформаційно-освітнього середовища є наявність інструментів для спільної роботи педагогів і зворотного зв’язку.
+
Інформаційно-освітнє середовище створене з використанням послуги Google Sites має таку можливість, а саме, на кожній сторінці користувач може коментувати події, повідомлення.
+
Взагалі, існує можливість налаштування обмежень рівнів використання хмарного ресурсу Google Sites. Це 4 рівні доступу:
+
1. Рівень приватного використання — освітній ресурс на хмарному сервісі створюється і контролюється однією організацією, особою. Відповідно доступ до такого ресурсу обмежується організацією, особою.
+
2. Загальнодоступний, який передбачає спільне використання ресурсу.
+
3. Груповий, згідно якого декілька організацій, осіб спільно використовують створений ресурс.
+
4. Гібридний — передбачає поєднання кількох зазначених вище рівнів.
+
Обрання доцільного варіанту використання залежить від цілей функціонування інформаційно-освітнього середовища. Наприклад, створений ресурс на Google Sites може використовуватись для конкретних осіб (для учасників методоб’єднання, майстер-класу, навчального курсу тощо) та передбачає організацію однієї з моделей використання хмарного сервісу, тобто налаштування обмежень функціоналу під конкретні Рівень доступу до ресурсів інформаційноосвітнього середовища ДНЗ Адміністратор ІОС Доступ до всіх ресурсів ІС. (може редагувати, коментувати). Створює, додає та видаляє елементи сайту. Адміністрація закладу управління ІОС Доступ до всіх інформаційних ресурсів (може редагувати та коментувати) Педагогічний колектив Батьки, діти та інші користувачі Доступ до всіх навчально-методичних ресурсів (може редагувати) Закритий доступу до редагування управлінських ресурсів (може коментувати) Доступ до всіх ресурсів (може коментувати). Рис.1. Рівень доступу користувачів до інформаційно-освітнього середовища ДНЗ 9 завдання. Також на Google Sites передбачена можливість обмеження доступу користувачів тільки до певної сторінки чи декількох сторінок сайту. Зазначимо, що інформаційно-освітнє середовище ДНЗ передбачає використання функціональних можливостей хмарного сервісу Google Sites на загальнодоступному рівні. Особливість інформаційно-освітнього середовища створеного засобами хмарних технологій полягає в тому, що всі комунікації, способи зберігання і передачі інформації носять цифровий характер. Існуючий досвід застосування хмарних технологій у навчальному процесі дозволяє зробити висновки про те, що ефективно здійснюється розвиток знань та навичок цифрової епохи
+
+
Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури
+
1. Оновлення технічної бази (придбання ноутбуків, екранів, мультимедійних дошок), що дозволить співпрацювати педагогам, дітям та батькам.
+
2. Збільшення радіусу дії wi-fi мережі, що створить умови для пошуку, обробки даних, необхідних для діяльності дошкільних установ та забезпечення навчально-виховного процесу.
+
3. Оновлення програмного забезпечення
+
4. Впровадження хмарних технологій для віддаленого використання засобів обробки та зберігання даних.
+
+
Методичні рекомендації до ІК-компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи
+
Зокрема, в Освітньо-професійній програмі підготовки бакалавра (ОПП) за спеціальністю “Дошкільна освіта” зазначено, що майбутній фахівець повинен: − застосовувати нові інформаційні технології та технічні засоби ЕОМ під час проведення різноманітних занять; − впроваджувати інноваційні підходи та інтерактивні технології в роботі вихователя тощо.
+
Необхідно запроваджувати інноваційні форми організації роботи з педагогічним колективом: - педагог – педагог; - навчальний заклад – навчальний заклад.
+
Формування ІК- компетентності вихователів можливе через такі заходи як:
+
– семінари (тематичні, навчальні, практичні);
+
– консультації;
+
– конкурси;
+
– майстер-класи;
+
– експериментально-дослідницька робота
+
–  наради – семінари, тренінги;
+
–  система дистанційного навчання;
+
– доступ до електронних бібліотек та напрацювань педагогів, електронні підручники для полегшеного навчання педагогів;
+
– створення чатів для педагогів ДНЗ по Україні для обміну досвідом тощо, спілкування з батьками;
+
– створення форумів для можливості отримання консультацій з питань впровадження ІТ.
+
 
   
 
   
 
Семінар для вихователів «Використання інформаційно-комунікаційних технологій при організації навчально-виховного процесу в ДНЗ»
 
Семінар для вихователів «Використання інформаційно-комунікаційних технологій при організації навчально-виховного процесу в ДНЗ»

Версія за 14:49, 20 жовтня 2019

https://docs.google.com/forms/d/1fEuCL7xRFYD60JUBGYDkSwxR2WoxLlp6L3I_nwj6des/edit?edit_requested=true

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика Зміст 1. Загальні відомості ЗДО «Ялинка», с. Триліси, житловий масив «Лісний», 3а, Фастівського району, Київської області, Україна, 08552

        Триліський  заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Ялинка» працює за базовою програмою «Українське дошкілля».Сьогодні в  закладі дошкільної освіти «Ялинка» функціонує дві різновікові групи загального розвитку.

Директор ЗДО - Ярошенко Людмила Анатоліївн

Над комплексним розв’язанням поставлених завдань ініціативно і творчо працює педагогічний колектив. У складі: завідуюча , вихователь-методист, музичний керівники.

Сайт закладу http://trilisysadik.at.ua/index/kolektiv_zakladu/0-8


Завдання 1.Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі У дошкільному навчальному закладі успішно вирішується вивчення і впровадження в практику роботи інноваційні технології навчання: інформаційно-комунікативна; особистісно-орієнтована; проектна технологія; музейна педагогіка; оздоровчі технології : кольоротерапія, казкотерапія, музикотерапія, пісочна терапія. Тісно співпрацює колектив дошкільного закладу з родинами вихованців. Вирішує проблеми інтеграції родинного і суспільного виховання через впровадження інноваційних форм роботи з батьками.

Людмила Анатоліївна зазначає, що повністю підтримує впровадження ІКТ в освітню сферу, тому педагоги активно використовують технічні засоби на заняттях. ДНЗ має широкі можливості, що дозволяє технічно-матеріальне забезпечення, тому на разі основна мета - це втілити в життя усі проекти педагогів та не зупинятися на досягнутому, адже з’являються нові освітні програми і можливості для їх реалізації. Людмила Анатоліївна розповіла про впровадження музейної педагогіки в нашому садочку.

Також було проведено анкетування педагогічних працівників дошкільного закладу:

АНКЕТА АНКЕТА ІКТ компетентність вихователя. ІКТ компетентність вихователя.

В результаті, можна зазначити, що вихователі та керівники розв'язують професійні завдання з використанням сучасних засобів та інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Аудиторія поділилася на 3 різні вікові групи з різним досвідом роботи. Всі респонденти відповіли, що мають 2 рівень ІКТ компетентності та бажають продовжувати вчитися. Всі працюють в програмах Microsoft Office, 70% використовують хмарні сервіси.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закДладу: Апаратне: 10 персональних комп'ютерів 3ноутбуків 2 плазмових телевізори Периферія Програмне: Office 365


Методичні рекомендації: - підвищення рівня інформаційно-методичного і технічного забезпечення освітньо-виховного процесу ЗДО; - Впровадити інтерактивні форми методичної роботи, семінари, вебінари та практичні заняття з педагогами, запрошувати спеціалістів з ІТ. -Поповнити методичну літератури на тему інформаційні технології. -Розробити спільну базу напрацювань педагогів -Оновити та поповнити програмне забезпечення -Створення більш широкої зони wi-fi -Залучати вихователів використовувати ІКТ у роботі з дітьми


Семінар для вихователів «Використання інформаційно-комунікаційних технологій при організації навчально-виховного процесу в ДНЗ» Мета: – ознайомити вихователів з методами і прийомами використання інформаційно-комунікаційних технологій; – формувати бажання вихователів оцінювати рівень інтеграції своєї педагогічної діяльності в інформаційну освітнє середовище, аналізувати можливості ІКТ; – вибирати і використовувати інструменти ІКТ, електронні освітні ресурси відповідно до завдань своєї – професійної педагогічної діяльності. Завдання: – ознайомити з основними нормами ІКТ для реалізації інтеграції та впровадження інформаційних технологій в процеси виховання і навчання; – сформувати особистісно-орієнтовані форми взаємодії суб'єктів, що зумовлюють підвищення рівня професійної компетентності фахівців і оволодіння інтегрованими способами розвитку особистості дитини; – узагальнення знань вимоги, що регламентують професійну педагогічну діяльність в умовах ІКТ; – довести інформацію про відповідні санітарні правила і норми. Значимість: – матеріал буде корисний педагогічним працівникам для активізації використання інформаційно-комунікативні технології в роботі з дітьми. Очікувані результати: – підвищення рівня професійної майстерності педагогів ДНЗ. – реалізація особистісно-професійного зростання педагогів. – активно використовують інформаційні технології в освітньому процесі;

Актуальність проблеми

На сьогодні відбувається процес реалізації Стратегії розвитку інформаційного суспільства, яка пов'язана з доступністю інформації для всіх категорій громадян та організацією доступу до цієї інформації. Тому використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) є одним з пріоритетів освіти. Сьогодні багато говорять про необхідність впровадження інноваційних технологій. В освіті інноваційні технології покликані, насамперед, поліпшити якість навчання, підвищити мотивацію дітей до отримання нових знань, прискорити процес засвоєння знань. Одним з інноваційних напрямків є комп'ютерні та мультимедійні технології. Застосування інформаційно-комунікаційних технологій в дошкільній освіті стає все більш актуальним, так як дозволяє засобами мультимедіа, в найбільш доступній і привабливій, ігровій формі, досягти нової якості знань, розвиває логічне мислення дітей, підсилює творчу складову навчального праці, максимально сприяючи підвищенню якості освіти серед дошкільнят. В даний час багато педагогів у своїй практиці активно застосовують інформаційно-комунікаційні технології - технології доступу до різних інформаційних джерел, що допомагає у вирішенні багатьох завдань: виховно-освітньої, корекційно-розвиваючої роботи з дітьми, у роботі з педагогами, батьками і, нарешті, в саморозвитку. При використанні ІКТ в роботі не важливий стаж роботи педагогів і освіта, а важливо бажання і прагнення освоєння ІКТ. За напрямками використання інформаційно-комунікаційних технологій в системі діяльності ДНЗ можна поділити на: – використання ІКТ при організації навчально-виховного процесу з дітьми; – використання ІКТ в процесі взаємодії ДНЗ (педагога) з батьками; – використання ІКТ в процесі і організації методичної роботи з педагогічними кадрами. Використання комп'ютерних технологій допомагає педагогу в роботі: – залучати пасивних слухачів до активної діяльності; – робити освітню діяльність більш наочною та інтенсивної; – формувати інформаційну культуру у дітей; – активізувати пізнавальний інтерес; – реалізовувати особистісно-орієнтований та диференційований підходи в навчанні; – дисциплінувати самого вихователя, формувати його інтерес до роботи; – активізувати розумові процеси (аналіз, синтез, порівняння та ін.) У своїй роботі педагог може використовувати такі засоби інформаційно-комунікативних технологій: – комп'ютер; – мультимедійний проектор; – принтер; – телевізор; – магнітофон; – фотоапарат; – відеокамеру; – електронні дошки.

Тим часом при реалізації ІКТ в освітньому процесі ДНЗ виникає ряд проблем:

• При впровадженні ІКТ як «іграшки» постають такі питання: скільки часу дитина перебуває за комп'ютером, вплив гри на стан психічного і фізичного здоров'я, штучна «аутизація» і відмова від комунікативних відносин, виникнення ранньої комп'ютерної залежності. • При впровадженні комп'ютерних технологій навчання в дитячих садах виникають труднощі економічного характеру: не вистачає коштів на технічне оснащення приміщень, створення локальної мережі всередині установи, здійснення технічної підтримки, придбання ліцензійного програмного забезпечення і прикладних програмних засобів. • Залишається актуальною проблема професійної компетенції педагогів: необхідно вміти не тільки користуватися сучасною технікою, а й створювати власні освітні ресурси, бути грамотним користувачем мережі Інтернет.

Переваги використання ІКТ в освітньому процесі:

– дозволяють збільшити на занятті кількість ілюстративного матеріалу; – використання мультимедійних презентацій забезпечує наочність, яка сприяє сприйняттю і кращому запам'ятовуванню матеріалу, що дуже важливо, враховуючи наочно-образне мислення дітей дошкільного віку;н – одночасно використовується графічна, текстова, аудіовізуальна інформація; – при використанні анімації і вставки відеофрагментів можливий показ динамічних процесів; – за допомогою комп'ютера можна змоделювати такі життєві ситуації, які не можна або складно показати на занятті або побачити в повсякденному житті (наприклад, відтворення звуків тварин; роботу транспорту і т. д.).

Тим часом, не варто забувати при впровадженні ІКТ в освітній процес і про взаємодію з батьками.

Взаємодія батьків і педагогів у вихованні дошкільнят розглядається як взаємна діяльність відповідальних дорослих, спрямована на ведення дітей в простір культури, розуміння її цінностей і смислів. Переваги використання ІКТ у взаємодії з батьками: – мінімізація часу доступу до інформації суб'єктів комунікації; – можливість продемонструвати будь-які документи, фотоматеріали; – забезпечення індивідуального підходу до суб'єкта комунікації; – оптимальне поєднання індивідуальної роботи з груповою; – зростання обсягу інформації; – забезпечує діалог суб'єктів комунікації (електронна пошта, форум); – оперативне отримання інформації; – розширення інформаційних потоків; – створення електронних газет, журналів; – на батьківських зборах, можна показати в презентації фото різних видів діяльності дітей, відеоматеріали і проводити різні консультації з наочністю; – онлайнсультації фахівців для батьків; – дистанційне навчання для дітей, що часто хворіють. Правила і норми при використанні інформаційно-комунікативних технологій. За вимогами заняття з використанням комп'ютера припускають для дітей 5 років - 10 хвилин, для дітей 6-7 років - 15 хвилин. Але якщо використовувати комп'ютер тільки як екран, то дозволяється при необхідності збільшувати заняття на 5 хвилин, але з обов'язковою зміною діяльності і Фізкультхвилинкою. В кінці заняття обов'язково проводиться гімнастика для очей. Звичайно, обов'язково провітрювання приміщення до і після заняття. Заняття з використанням ІКТ проводяться не більше 2 - 3 разів на тиждень, всі заняття проводяться з підгрупою дітей. Розмір екрану має бути 28 дюймів або від 69 см (для всієї групи).

Висновок: Таким чином, використання комп'ютерних технологій в діяльності вихователя може дати можливість впроваджувати інноваційні процеси в дошкільну освіту, інформаційні технології значно розширять можливості вихователів та фахівців у сфері навчання дітей дошкільного віку. Можливості використання сучасного комп'ютера дозволять найбільш повно і успішно реалізувати розвиток здібностей дитини. Використання комп'ютера в ДОУ може цілком виправдати і принести велику користь для розвитку всіх сфер особистості дошкільника, взаємодії з батьками вихованців, організації діяльності вихователя. Використання ІКТ сприяє підвищенню якості освітнього процесу, воно служить розвитку пізнавальної мотивації вихованців, яке веде до зростання їх досягнень, ключових компетентностей. У цей процес втягуються і батьки - починають активніше брати участь в групових проектах.



Для запуску блога в Мережі необхідно мати три обовязкових складові: сам блог, доменне імя і хостинг. Що це таке?

Хостинг — послуга, завдяки якій Ваш блог буде доступний користувачам в Інтернеті. Батьки та учні зможуть в будь-який час відвідувати створений Вами сайт. Хостинг варто вибирати надійний, адже завдяки йому онлайн-ресурс буде повноцінно працювати. Замовити хостинг можна в компанії, яка має великий досвід роботи в цій сфері, і багато позитивних відгуків від користувачів наприклад тут. Також обовязково потрібно зареєструвати доменне імя для блогу. Вони повинно бути тематичним і відповідати напрямку діяльності. Зареєструвати домен можна також в компанії, у якої Ви замовляли хостинг. До вибору і замовлення цих послуг потрібно віднестись відповідально, адже від них напряму залежить функціонування блогу. Для створення самого блогу можна використати шаблон однієї з популярних CMS WordPress або написати сайт з нуля. Для цього Вам звичайно потрібно залучити веб-розробника, який створить блог і покаже Вам як ним можна повноцінно користуватись. На створення звичайного блогу не потрібно багато часу, а от пошукати відповідального спеціаліста прийдеться. Його можно знайти на фрілансі чи звернутись в спеціалізовану компанію. Сформулюйте ідею, зясуйте яких функцій Ви хочете від блогу, який вигляд він має мати. Відповіді на ці питання допоможуть веб-розробнику швидко і якісно створити блог, який буде до вподоби не тільки Вам, але й відвідувачам. ЯК ЗРОБИТИ БЛОГ ПОПУЛЯРНИМ ТА УСПІШНИМ? Кожен блогер, який відчуває якусь подібність успіху, знає, що почати блог - не прогулянка в парку. Це, безумовно, не для слабких. Попереду багато роботи і ось, що вам потрібно зробити.

1. РЕГУЛЯРНО ДОДАЙТЕ ПЕРЕКОНЛИВИЙ КОНТЕНТ. Не просто пару разів на місяць. Щотижня, та що там, щодня, потрібно привертати увагу своєї аудиторії та напувати її інформацією. Слідкуйте за правдивістю, якістю та актуальністю свого контенту. Увага підписників - це Ваше ВСЕ! 2. РОЗВИВАЙТЕ ТА НАРОЩУЙТЕ СВОЮ АУДИТОРІЮ. Це стосується не лише монотонного наповнення контенту веб-сторінок, а й живе спілкування. Це означає реагувати на коментарі, повідомлення та відповідати на них, комунікувати через електронну пошту, а також створити групу у Facebook, де можна регулярно тримати зв'язок зі своєю аудиторією. 3. ЗАЙМАЙТЕСЯ РОЗПОВІДДЮ, ПИШІТЬ ІСТРІЇ. Чим краще Ви розповідатимите свої історії, тим більше шансів, досягнути успіху в блозі. Справа в тому, що люди хочуть споживати цікавий, насичений та захоплюючий контент. Ось саме в цю в цю секунду важливо оцінити свої можливості та талант письменника, адже тільки так Ви зможете розширити аудиторію свого блогу. 4. СТРАТЕГІЧНЕ ЗАЛУЧЕННЯ ЧИТАЧІВ. Ви повинні стратегічно залучати читачів до свого блогу. Незалежно від того, чи це через засоби SEO та інтернет-маркетингу, чи гостьового блогу в інших популярних блогах - це має бути зроблено правильно. Чим більше Ви знаєте та розумієте механіку цих стратегій, тим краще та швидше збільшиться цільова аудиторія блогу. 5. БУДЬТЕ В ТЕМІ! Блоги будуються, щоб бути актуальними та цікавими, саме так привертають читачів. Якщо Ви пишете про технологічні новинки, не починайте вчити як розвивати особистість. Якщо обговорюєте способи заробітку, не починайте говорити про медичне страхування чи політику. Зрозуміла загальна картинка? Це дуже важливо і, часом, починаючі блогери втрачають аудиторію через потуги бути всюди і писати про усе підряд. Залишайтеся актуальними, щоб надати певну впевненість своїй аудиторії в цій темі! Далі можна продовжувати і продовжувати, але цього досить для того, щоб взяти правильний курс створення та розвитку свого блогу. Ви згідні, що інформація проста, але спонукає все-таки оцінити свої сили? Бажання заробляти багато лише виставляючи фотки та відео в Інстаграм чи Фейсбук, писати як пройшов день ненав'язливо рекламуючи ті чи інші продукти, сидить, мабуть, у кожного всередині. Розпочніть з того, що почитайте статті та розповіді інших блогерів, перегляньте їх фото, Вам цікаво? Так? Ви можете краще? Чудово, можливо, саме Ви той мегапопулярний блогер, якого чекає уся планета? Спробуйте, не чекайте особливого дня чи правильного розташування планет на небі :) Краще починайте прокачувати свій блог та почекайте на нову статтю, де ми розскажемо, як все-таки заробити на блозі. Приклад створеного блогу консультацій: https://editor.wix.com/html/editor/web/renderer/edit/5bfc5129-838c-4e40-a787-30b2a39f1160?editorSessionId=0ae05e2c-de8f-46a0-adf8-e9cc2b623096&metaSiteId=dcc25806-79c5-4f9d-bb18-6c249d22e025