Відмінності між версіями «Горлиця»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Горлиця, -ці, '''''ж. '''''= Орлиця. '''
+
'''Горлиця звичайна''' (лат. Streptopelia turtur) — вид птахів з родини голубових (Columbidae). В Україні гніздовий, перелітний птах.
 +
 
 +
У багатьох культурах вважається символом щастя.
  
'''Горлиця, -ці, '''''ж. ''1) Горлинка, родъ дикаго голубя. ''Воркувала горлиця у садку. ''Гліб. 2) Родъ танца. Мкр. Н. 29. 3) Пѣсня про горлинку. ''Заспіває про Чалого на Горлицю зверне. ''Шевч. 8. 4) Употр. какъ ласкательное слово, особенно въ уменьш. '''горличка'''. ''Нехай мене мир не знає, коли я зражу тебе, моя горличко. ''МВ. II. 63. Ум. '''Горличка. '''''Так окукобилась, мов та горличка. ''Ном. № 10102.
 
 
[[Категорія:Го]]
 
[[Категорія:Го]]
 +
==Опис==
 +
'''Горлиця звичайна'''
 +
 +
'''Дорослий птах'''. Верх голови і шия зверху голубувато-сірі. По боках шиї є по ділянці, вкритій двоколірними перами — з голубувато-білими кінчиками. Спина бура, поперек і надхвістя сірі, місцями буруваті. Плечові і верхні покривні пера крила чорні з широкими вохристо-рудими облямівками, зовнішній ряд покривних пер сірого кольору. Горло білувате, шия знизу, воло і груди винно-рожеві. Черево і нижні покривні пера хвоста білі, боки тіла сірі. Махові й середня пара стернових пер темно-бурі, решта рульових пер чорна з широкими білими вершинами. Дзьоб чорний, при основі червоний, ноги червоні.
 +
 +
'''Молодий птах'''. Голова, шия, спина, поперек і надхвістя бурі. Плечові й верхні покривні пера крила також бурі, але з вохристо-рудими облямівками; на волі і грудях пера блідо-бурі з вузькими вохристими облямівками; решта нижньої сторони тіла біла. Махові пера з рудими облямівками на кінцях; стернові такі, як у дорослих птахів.
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Ser.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Opys.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Sp.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Ox.jpg|x140px]]
 +
|}
 +
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube|RvmYRW8ysO4}}
 +
 +
{{#ev:youtube|q2FCJ9FoTgM}}
 +
 +
 +
== Цікаві факти ==
 +
 +
Практично кожна людина неодноразово бачив цю непугливую і помітну птицю. Однак далеко не всім відомо, що горлиця кільчаста, яка мешкає неподалік від людського житла, прилетіла до нас з далеких '''Балкан'''. Прочитавши цю статтю, ви зможете розширити свої знання про представників даного виду.
 +
 +
==Зовнішні посилання==
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/хореографія]]
 +
[[Категорія:Слова 2016 року]]
 +
[https://uk.wikipedia.org/wiki/Горлиця_звичайна Горлиця]
 +
[http://pernatidruzi.org.ua/art.php?id=388 горлиці]
 +
 +
'''вікіпедія'''

Поточна версія на 02:36, 28 листопада 2016

Горлиця звичайна (лат. Streptopelia turtur) — вид птахів з родини голубових (Columbidae). В Україні гніздовий, перелітний птах.

У багатьох культурах вважається символом щастя.

Опис

Горлиця звичайна

Дорослий птах. Верх голови і шия зверху голубувато-сірі. По боках шиї є по ділянці, вкритій двоколірними перами — з голубувато-білими кінчиками. Спина бура, поперек і надхвістя сірі, місцями буруваті. Плечові і верхні покривні пера крила чорні з широкими вохристо-рудими облямівками, зовнішній ряд покривних пер сірого кольору. Горло білувате, шия знизу, воло і груди винно-рожеві. Черево і нижні покривні пера хвоста білі, боки тіла сірі. Махові й середня пара стернових пер темно-бурі, решта рульових пер чорна з широкими білими вершинами. Дзьоб чорний, при основі червоний, ноги червоні.

Молодий птах. Голова, шия, спина, поперек і надхвістя бурі. Плечові й верхні покривні пера крила також бурі, але з вохристо-рудими облямівками; на волі і грудях пера блідо-бурі з вузькими вохристими облямівками; решта нижньої сторони тіла біла. Махові пера з рудими облямівками на кінцях; стернові такі, як у дорослих птахів.

Ілюстрації

Ser.jpg Opys.jpg Sp.jpg Ox.jpg

Медіа


Цікаві факти

Практично кожна людина неодноразово бачив цю непугливую і помітну птицю. Однак далеко не всім відомо, що горлиця кільчаста, яка мешкає неподалік від людського житла, прилетіла до нас з далеких Балкан. Прочитавши цю статтю, ви зможете розширити свої знання про представників даного виду.

Зовнішні посилання

Горлиця горлиці

вікіпедія