Відмінності між версіями «Ген»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 12: Рядок 12:
 
ген - іменник, чоловічий рід, неістота, II відміна
 
ген - іменник, чоловічий рід, неістота, II відміна
 
==Словник іншомовних слів==
 
==Словник іншомовних слів==
==[http://www.jnsm.com.ua/cgi-bin/u/book/sis.pl?Qry=%C3%E5%ED&image.x=32&image.y=22]==
+
 
 
...ген (гр., породжую, створюю) - в складних словах вказує на зв'язок з поняттями "походження", "утворення", напр. антропоген, кріогенний, лізогенія.  
 
...ген (гр., породжую, створюю) - в складних словах вказує на зв'язок з поняттями "походження", "утворення", напр. антропоген, кріогенний, лізогенія.  
 
Ген (гр., рід, походження) - елементарна одиниця спадковості.  
 
Ген (гр., рід, походження) - елементарна одиниця спадковості.  
Рядок 45: Рядок 45:
 
[http://sum.in.ua/s/ghen]
 
[http://sum.in.ua/s/ghen]
 
[http://www.slovnyk.ua/?swrd=%E3%E5%ED&x=0&y=0]
 
[http://www.slovnyk.ua/?swrd=%E3%E5%ED&x=0&y=0]
 +
[http://www.jnsm.com.ua/cgi-bin/u/book/sis.pl?Qry=%C3%E5%ED&image.x=32&image.y=22]
 
[https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BD_(%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F)]
 
[https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BD_(%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F)]

Версія за 13:56, 4 грудня 2016

Словник Грінченка

Ген, нар. 1) Вонъ тамъ. На небі чистому ген хмара бовваніє. Греб. 367. Ген там на долині під могилою огонь палає. Рудч. Ск. II. 18. 2) Ген-ген. а) далеко-далеко. Пійдем генген на гору. Маркев. 33. б) очень, сильно. Мотря таки генген забарилась. Св. Л. 176. 3) Какъ существительное: названіе дѣтской игры, состоящей въ бросаніи ножа (съ кулака, съ ладони, съ головы, зубами) такъ, чтобы онъ воткнулся въ землю. КС. 1887. VI. 474. Мил. 55. Не отсюда ли и выраженіе: дати гену — сильно побить? Мнж. 168.

Словник української мови

ГЕН 1, присл. Указує на віддалення місця, часу, напряму проходження дії; он там, далеко. — Дивився, як там Лев здиха, Аж ген у тій діброві! (Леонід Глібов, Вибр., 1957, 41); Велично пливе ген по ниві комбайн (Андрій Головко, I, 1957, 433); Аж ген за північ, коли пожежа стихла і зарево згасло, змогла тільки трохи заспокоїтися Христя і лягла спати (Панас Мирний, III, 1954, 341). Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 48.Коментарі (0) ГЕН 2, а, чол., біол. За сучасним уявленням, одиниця спадкової речовини, за допомогою якої ознаки і властивості батьків передаються нащадкам.

ОРФОГРАФІЧНИЙ СЛОВНИК

ген - іменник, чоловічий рід, неістота, II відміна

Словник іншомовних слів

...ген (гр., породжую, створюю) - в складних словах вказує на зв'язок з поняттями "походження", "утворення", напр. антропоген, кріогенний, лізогенія. Ген (гр., рід, походження) - елементарна одиниця спадковості.

Вікіпедія

Ген — поняття, яке має декілька значень. Ген — одиниця спадкового матеріалу, що відповідає за формування певної елементарної ознаки Ген, Ґен (фр. Guesnes) — муніципалітет у Франції, у регіоні Нова Аквітанія, департамент В'єнна

Цікаві факти

Мабуть, гени – це одна з найбільш загадок людства. Як передбачити, хто народиться, чиї гени домінантні, яким буде потомство – це, насправді, дуже цікаво. Ну, по-перше, гени розташовуються у хромосомах досить скупчено, вважаючи за краще збиратися в групи, між якими можуть знаходитися великі незайняті області, які називаються «пустелями» (deserts). Кількість генів у хромосомах також неоднаково – «рекордсменом» є, приміром, 19-а хромосома, що містить генів більше, ніж всі інші хромосоми. З тих пір, як була опублікована «робоча карта» геному, дослідниками, зайнятими в інших проектах, були виявлені майже 40 генів, пов’язаних із захворюваннями. Також знаходяться гени, відповідальні за розвиток певних станів, наприклад, депресії або схильності до безконтрольної їжі. На один людський ген доводиться більше різновидів білка, ніж у примітивних організмів. У той час, як у інших видів число різних білків приблизно дорівнює числу генів, у нас вони співвідносяться приблизно як 3:1. Людські білки в порівнянні з білками інших організмів структурно значно складніші. Якщо білки інших організмів – це простий ніж, то наші – це цілий столовий сервіз. Більше 200 генів безпосередньо успадковані нами від «пра-пра … бабусі »- бактерії. Це означає, що, багато наших хвороб безпосередньо викликані … одноклітинними родичами. В наших клітинах є своєрідний «ДНК-спам» – повторювані послідовності нуклеотидів. Його функція поки не з’ясована.Середня довжина генного «спаму» становить 200-300 базових нуклеотидів – «літер ДНК», що може включати досить змістовне повідомлення. Вчені припускають, що «спам» може виявитися «чорним ящиком» еволюції: у ньому може міститися інформація про попередні 800 мільйонів років «нашого» існування. Рівень мутацій у чоловіків в 2 рази перевищує аналогічний показник у жінок. Таким чином, виходить, що своїм прогресом людство зобов’язане чоловікам. Незалежно від статі, кольору шкіри та віку, всі представники роду людського на 99,9% ідентичні за ДНК, що начисто відкидає всі підстави для будь-якого расизму. Розвиток людей не залежить від кількості генів. Загальна кількість людських генів виявилась значно меншою («всього» 30000), ніж очікувалося спочатку (оцінки доходили до ста тисяч). Приблизно такою ж кількістю генів може «похвалитися» гірчиця. Але ж погодьтесь, за гірчицю ми все ж таки розумніші.

Ілюстрації

DNK.jpg TwtdpIp g9w.jpg ILHTIcMOfGM.jpg

Медіа

[1]

[2]

Джерела

[3] [4] [5] [6]