Ганус

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Версія від 00:50, 26 листопада 2017; Kocherepova.ij17 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

ГАНУС (АНІС) 1, у, чол. 1. Однорічна трав'яниста ефіроносна рослина; ганус. Аніс — однорічна рослина з родини зонтичних, своїм виглядом.. схожа на кріп (Колгоспна виробнича енциклопедія, II, 1956, 177). 2. Насіння (плоди) цієї рослини, що використовуються в медицині, а також як прянощі.

ГАНУС(АНІС) 2, а, чол. 1. Сорт яблуні. Аніс бархатний.., старовинний російський сорт [яблуні] народної селекції, походить з районів Поволжя (Садівництво і ягідництво, 1957, 59). 2. Запашні кисло-солодкі плоди цієї яблуні.

Ілюстрації

Aimg295.jpg Anise.jpg Images.jpg

Див. також

Корисні властивості анісу Лікарські властивості рослини відомі з давніх пір. Міститься в його плодах ефірна олія впливає на такі системи організму:

Дихальну – анісова олія має відхаркувальну і протикашльовою дією; застосовується при різних захворюваннях органів дихання. Окрім цього олія має бактерицидні властивості, що також важливо при лікуванні хвороб дихальної системи. Травну – олія анісу чинить спазмолітичну дію на гладку мускулатуру кишечника, стимулює роботу печінки і підшлункової залози. Вітрогінний і анисептическое дію препаратів анісу дозволяють використовувати їх при здутті живота. Сечовидільну – плоди анісу використовують в якості антисептика при захворюваннях сечового міхура і нирок. Також анісове масло збільшує лактацію у годуючих жінок, стимулює скорочувальну функцію матки після пологів.

Джерела та література

http://ukrlit.org/slovnyk/%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%81

http://bezturbot.in.ua/anis-zvychajnyj-opys-korysni-vlastyvosti-foto-zastosuvannya.html

http://sum.in.ua/s/anis

Зовнішні посилання