Весілля

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Весілля, -ля, с. Свадьба. Дай, Боже, знати, з ким весілля грати. Ном. № 262. Загоїться, поки весілля скоїться. Посл. Відбути, відгуляти весілля. Сыграть, отпраздновать свадьбу. Весіллям называются и вообще всѣ участники свадьбы: весілля йде до молодої. О. 1862. IV. 30. Ум. Весіленько, весіллячко. Вінець сплете дівчинонька та на весіленько. Млак. 93. Яке ж твоє весіллячко смутненевеселе. Г. Барв. 208.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ВЕСІ́ЛЛЯ, я, сер. 1. Обряд одруження, а також святкування з цієї нагоди за звичаєм. Отож послав Михайло сватів; дівчата вже в дружки прибираються та міркують, яке-то весілля в Наталі буде (Марко Вовчок, I, 1955, 96); Вона.. намагалась вгадати, в чийому дворі справляють весілля (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 30); // Бенкет з нагоди одруження. Вони [дівчата] в моїх вінках ходять — і на весілля, і до кіно, і на танці (Юрій Яновський, I, 1954, 43); Обіцяли бути гості і з сусіднього району, Погуляти на дозвіллі На колгоспному весіллі (Леонід Первомайський, II, 1958, 47).

"Словопедія" 

ВЕСІЛЛЯ

весі́лля 1 іменник середнього роду обряд одруження

весі́лля 2 іменник середнього роду люди, присутні на святкуванні одруження збірн., розм.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

Золоте весілля див. золотий; Справляти (справити, грати, зіграти, гуляти і т. ін.) весілля — святкувати одруження, виконуючи певні обряди; гуляти на бенкеті, вечірці з нагоди одруження. Старости заміняли хліб. Справили весілля (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 77); Явдоха була вже заручена і тілько чекала осені, щоб весілля грати (Панас Мирний, I, 1954, 61); Гарні в колгоспі дівчата, будем весілля гуляти (Любов Забашта, Квіт.., 1960, 97); Срібне весілля див. срібний.

Культурологічний словник

свадьба (уменьшительно-ласкательные - весиленько, свадеб) люди, собравшиеся на торжествах по случаю бракосочетания; на Левобережье поездов было два: когда молодой ехал на девичник и когда - по молодую; второй поезд должен быть многочисленным (два старосты, два дружка, старший боярин и четыре или более бояр, две-четыре свахи и одна свитилка). Через село свадьбы шло (Т. Шевченко);

СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO

Весілля, -ля, с. Свадьба. Дай, Боже, знати, з ким весілля грати. Ном. № 262. Загоїться, поки весілля скоїться. Посл. відбути, відгуляти весілля. Сыграть, отпраздновать свадьбу. весіллям называются и вообще всѣ участники свадьбы: весілля йде до молодої. О. 1862. IV. 30. Ум. весіленько, весіллячко. Вінець сплете дівчинонька та на весіленько. Млак. 93. Яке ж твоє весіллячко смутне-невеселе. Г. Барв. 208.

«Словники України on-line»

Весілля - це най хвилююча мить для молодожонів. Двоє закоханих, повних надій і радісних очікувань, готуються до нового - сумісного життя. Життя після весілля - це не тільки побут і клопіт з дітьми, це взаємна підтримка один одного в тяжку хвилину, взаємна повага, взаємне бажання бути найріднішою і ближчою людиною в житті іншого. Звичайно, буде складно і деколи не так романтично, проте разом дві люди, що щиро люблять, зможуть пройти через всі життєві випробування і, як і в першу зустріч, дарувати один одному ніжність, красу відчуттів і щирість.

РУпедия Этимологический русскоязычный словарь

«Весілля» в словаре: 2 статті ВЕСІЛЛЯ укр. весілля, свайба, блр. свадзьба, ін-рос., русск.-цслав. сватьба (Ізборн. Святосл. 1076), болг. сватба, сербохорв. свадба, словен. svadba, ... ВЕСІЛЛЯ укр. весілля, свайба, блр. свадзьба, ін-рос., русск.-цслав. сватьба (Ізборн. Святосл. 1076), болг. сватба, сербохорв. свадба, словен. svadba, ...

Все словари: БОЛЬШАЯ КОЛЛЕКЦИЯ СЛОВАРЕЙ

Весілля - це хвилюючий і урочистий момент у житті кожної пари! І не важливо - пишне чи скромне це весілля , цей день залишиться одним з найяскравіших спогадів. А наскільки приємними будуть ці спогади , залежатиме від Вашої організації . Краще постаратися і підготувати все заздалегідь , і так само вибрати відповідальних людей з числа гостей , на яких можна перекласти частину обов'язків у цей день. Тоді Ви зможете розслабитися і отримувати задоволення від Вашого дня і не затьмарювати його турботами про організаційні моменти .

Іноземні словники

українська-англійська Словник

Переклад на англійська:

wedding (Noun ) (noun ) []

marriage ceremony

ЯНДЕКС словари

весілля іменник ж.р. wedding 2 джерела до весілля заживе - you are going to be just fine до весілля заживе - you'll get over it до весілля заживе - you'll soon be right as rain

Словари и энциклопедии на Академике

весілля -я, с. 1) Обряд одруження, а також святкування з цієї нагоди за звичаєм. || Бенкет з нагоди одруження. Справляти весілля. 2) збірн., розм. Люди, присутні на святкуванні з нагоди одруження.

Промт-Перекладач

A ceremony celebrating the beginning of a marriage, during which the marrying parties exchanges vows. hymeneals

Orange-books

marriage ceremony wedding шлюб, заміжжя, одруження, весілля, тісне єднання, тісний союз bridal

Google Перекладач

wedding весілля, вінчання, одруження, одруження marriage

весільний бенкет, весілля espousal заручення, участь, підтримка ідеї, весілля nuptial весілля nuptials весілля

Перекладач з української на французьку

Весілля - Musique de mariage


Ілюстрації

Винец.jpg Кольца.jpg Свадьба.jpg

Медіа

Див. також

Весільні прикмети та забобони

Цікаві факти

Далі представлено 10 цікавих фактів про весілля, зібраних з традиційних культур різних народів світу. 1. Майже всі наречені, підходячи до вівтаря, посміхаються, в той час як женихи, навпаки, зберігають серйозний вигляд. 2. 20% жінок, які прийняли рішення вступити в шлюб, шкодують про це в першу ж його тиждень. 3. Традиція поїздок у весільну подорож виникла аж ніяк не випадково, а тому що раніше для офіційної реєстрації свого шлюбу закоханим необхідно було відправитися за кордон. 4. У Кенії щоб відчути себе в жіночій «шкурі», нареченому необхідно було цілий місяць носити жіноче взуття, одяг та аксесуари. 5. Раніше в Європі батьки нареченої готували пироги, складали в посуд і викидали з вікон свого будинку. Якщо посуд розбивалася на безліч осколків, вважалося, що шлюб обіцяє бути довгим і щасливим. 6. Найдешевше в світі весілля відбулося в індійському племені нандхарі. На нього було витрачено трохи більше однієї рупії. У нандхарі заборонені урочисті весілля, заборонено дарувати придане і подарунки, а також показувати багатство і красу. У нас, слов’ян, весілля — це свято для усієї родини та дорогих гостей, де столи гнуться від різноманітних страв, а щоб гостям не було сумно, замовляють ведущего на свадьбу, який організовує різноманітні конкурси та забави. 7. У середньовічній Європі на рукавах сукні нареченої зав’язували на щастя «банти нареченої». Незабаром цей звичай перестали дотримуватися, проте про стрічки не забули. Поступово стали зав’язувати стрічки на екіпажі, а потім — на автомобілі. 8. На півночі Англії готували весільні коржі, ділили їх на кілька рівних частин і обкидали ними молоду. Якщо молода гостя на весіллі з’їсть шматочок такого коржа, вважалося, що у сні вона зможе побачити майбутнього чоловіка. 9. Найбільше весільних страв у світі готують бедуїни. Ця страва з варених яєць, складають в рибу, риба, у свою чергу, пакується в кури, кури — в смажену вівцю, а смажена вівця — в смаженого верблюда.

Матеріал з Вікіпедії

Материал из Википедии