Вашук Алла Миколаївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика

База для проведення практики: Пухівська ЗОШ I-III ступенів (Броварський район, село Пухівка, вул. Поштова, 14)

Shkola 001.jpg

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Школа не стоїть осторонь від сучасних вимог та технологій. Перше, з чого школа розпочала впроваджувати сучасні комп’ютерні технології - це створення інформаційного сайту ще декілька років тому. Він слугує комунікативним майданчиком для надання повноцінної та актуальної інформації про структуру, діяльність та заходи школи. Потім школа розпочала комп’ютеризацію навчальних класів та адміністративних кабінетів. На сьогоднішній день існує повноцінний комп’ютерний клас, обладнані інтерактивними дошками фізичний, хімічний, музичний та клас початкової школи.

Для вирішення адміністративних завдань школа використовує програму «КУРС: ШКОЛА». Для освітнього процесу найчастіше використовується програма для смарт-дошки «Smart Notebook» з її гнучкими можливостями по створенню інтерактивних уроків.

В навчальному процесі діти використовують ресурси для створення коміксів “Pixton”, ресурс для створення інтерактивних історій “Story-Jumper”. Також “ThingLink” - для створення інтерактивних зображень, “WordArt” для створення хмари слів, “MindMapNinja” для створення карти знань та багато інших. Це найбільш популярні.

На сьогоднішній день у школи укладений меморандум про співпрацю з Кафедрою інформатики Національного педагогічного університету імені Драгоманова. Вони надають школі методичні рекомендації щодо створення ефективних навчальних матеріалів.

Звичайно, не всі педагоги на сьогоднішній день мають професійну технічну освіту з комп’ютерних технологій. Тому в найближчій перспективі протягом року планується всіх вчителів залучити до професійних комп’ютерних тренінгів. На сьогодні велику популярність набуває освітній онлайн-сервіс “LearningApps” і один з найперших тренінгів планується провести саме з навчання педагогів роботи у ньому. Стосовно апаратного забезпечення, в програмі розвитку школи вже передбачено повну комп’ютеризацію всіх навчальних класів та забезпечення учнів персональними планшетами у найближчі два роки. Звісно, для цього передбачено і ліцензійне програмне забезпечення.