Василенко Наталія Володимирівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика База практики: Навчально – виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад (Центр розвитку дитини) - школа I-II ступенів №278» Деснянського району міста Києва.

Файл:Школа 278.jpg
Місце знаходження школи та контакти:

02230, місто Київ, Деснянський район, вул. Радосинська, 2 а телефон/факс: 545-12-74 Пошта sh278@ukr.net '

Зміст

Завдання 1

1.1 Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ

1.2 Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

1.3 ІК-компетентності вчителів. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

1.4 Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу


Завдання 2

Завдання 3

3.1 Тренінг ”Використання можливостей інформаційних комп"ютерних технологій як умова підвищення якості освіти”

Завдання 4

4.1 Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища установи:

4.2 Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури :

4.3 Методичні рекомендації до формування ІК- компетентності співробітників, вчителів установи:

Завдання 5

Завдання 1

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Впровадження інформаційних технологій у навчально-пізнавальну діяльність учнів – підготовка підростаючого покоління до повноцінної плідної життєдіяльності в інформаційному суспільстві, підвищення якості, доступності та ефективності освітнього процесу. Комп’ютери мають перейти із класу інформатики у навчальні класи. Особливої актуальності набуває проблема розробки, створення та впровадження розвивальних освітніх програм, які сприятимуть адаптації учнів до життя в інформаційному суспільстві. В кожній школі створюються необхідні соціальні, психологічні, педагогічні умови для опанування учнями школи сучасних інформаційних технологій і розроблення методики використання їх в освітньому процесі.

Інтерв’ю з директором навчального закладу та його заступником. 


Файл:IMG 20191031 104745.jpg


В результаті проведеного інтерв`ю з директором школи було зроблено висновоки про те, що застосування сучасних інформаційних технологій у навчанні - одне з найбільш важливих завдань, яке ставить перед собою педагогічний колектив школи. Також директор зауважила про достатній рівень ІК-компетентності педагогічних працівників, а головне бажання педагогів використовувати ІК-технології в процесі навчання. ІК-компетентності вчителів. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Анкета: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXg0WO94uzZOYK5jWf8VTaycR2tn4S-XcQzUdApZQrm3YSaA/viewform

Результати анкетування: https://docs.google.com/forms/d/1KSn4X2jsU4MhRShfLWRfvktRDSuJT2D61yEoTgHefEU/edit#responses


Висновки: Проаналізувавши результати анкетування можна сказати, що школа забезпечена засобами ІКТ на достатньому рівні, що дає можливості вчителям вливатися в сучасний розвиток новітніх технологій. Можна побачити, що більшість вчителів використовують новітні засоби в роботі на уроках. І саме головне те, що всі, без винятку, готові до навчання та впровадження ІКТ. Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу. Апаратне забезпечення: У приміщенні школи наявний один комп’ютерний клас, який обладнаний 8-ма комп’ютерами. Також приміщення комп’ютерного класу обладнане проектором. Комп’ютером забезпечен кабінет 3-го А класу, де використовується програма «Інтелект України». 1 і 2 клас (НУШ) школи забезпечені ноутбуками. Два комп'ютера задіяні в управлінській діяльності. Всі комп’ютери в школі під'єднані до мережі Інтернет.

плазмові телевізори – 5 шт.; комп'ютери – 19 шт.; ноутбуки – 4 шт. принтер – 5 шт.; модем – 5 шт.; МФП – 2 магнітофон – 2 шт.; музичний центр – 1 шт.; Смарт-дошка – 2 шт. Проектори-4 шт.; Факс – 1 шт.


Програмне забезпечення: Персональні системи працюють під керівництвом операційної системи Windows. Крім того, на ПК встановлено типові пакети продуктів Microsoft Office та Adobe Acrobat для роботи з різного виду (формату) документами. Для роботи в Internet – встановлено браузери Google Chromе. Ще в наявності такі програми, як Скарбниця знань, Сходинки до інформатики, 1С для бухгалтерії, Антивірусна програма.

Інформаційне забезпечення: Інформаційно-освітнє середовище описане на сайті школи:http://school278.kiev.ua/category/%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D1%81%D1%8C%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%96/


Навчально-наукове забезпечення:

Навчально-наукове забезпечення: державні стандарти освіти; навчальні плани; навчальні програми з усіх навчальних дисциплін; підручники та навчальні посібники; матеріали поточного та підсумкового контролю; методичні матеріали.

В школі інформатика активно вивчається з 2 класу. В початковій, середній школах всі учні забезпечені підручниками та зошитами за оновленою програмою. . Також, майже, всі навчальні кабінети оснащені комп'ютерами та іншою технікою (телевізори, проектори,інтерактивні дошки тощо)

Завдання 2

Завдання 3

Тренінг ”Використання можливостей інформаційних комп"ютерних технологій як умова підвищення якості освіти”


https://ru.calameo.com/read/00465348214f1f38c2aad

Використання ІКТ у навчальній та позакласній роботі розглядається як один з найбільш перспективних напрямів підвищення якості освіти, формуванні основних життєвих компенцій . Дотримання наведених рекомендацій при роботі з комп’ютерами під час навчальних занять у позанавчальний час дозволить зберегти хороше самопочуття і працездатність, а також попередити розвиток небажаних відхилень у функціональному стані і здоров’ї учнів .