Бурундук

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Бурундук, -ка, м. Раст. Medicago falcata L. Шейк. Вх. Пч. II. 33.

Сучасні словники

Академічний тлумачний словник (1970—1980)

Дрібний звірок-гризун з родини білячих, що має вздовж спини п'ять чорних смуг на жовто-вохристому фоні. У своїй норі міцно спав бурундук (Микола Трублаїні, I, 1955, 80).

Вікіпедія (тварина)

Рід гризунів з родини вивіркових (Sciuridae). Об'єднує невеликих тварин, які мають характерне смугасте забарвлення, за розмірами тіла трохи менші за вивірок, а за способом життя є перехідними між дендрофільними вивірками та наземними ховрахами.

Вікіпедія (рослина)

Medicago falcata (Люцерна серповидна) - багаторічна трав'яниста рослина; вид роду Люцерна сімейства Бобові.

Ілюстрації

3563674.jpg Burunduki.jpg Burunduk2.jpg 20321439783378.jpg 45344993.jpg

Медіа

Лікувальні властивості люцерни

0175к-e1528375605375.jpg

Люцерна серповидна наділена дуже цінними цілющими властивостями, при цьому з лікувальною метою рекомендується використовувати траву цієї рослини. Наявність таких цінних цілющих властивостей слід пояснювати вмістом в складі трави цієї рослини куместрол, аскорбінової кислоти, сапонінів і кумаринових сполук. Траву цієї рослини рекомендується використовувати для отримання поливитаминного концентрату, який буде містити в своєму складі каротин, вітамін К і аскорбінову кислоту. Що стосується тибетської медицини, то тут цілющі засоби на основі цієї рослини отримали досить широке поширення. Трава люцерни серповидної застосовується для лікування пневмонії, при абсцесах, шлунково-кишкових захворюваннях, захворюваннях нирок, кровохаркання, посиленому серцебитті. Примітно, що в складі зборів трава цієї рослини використовується як протизапальний засіб. Настій або ж відвар на основі коренів цієї рослини рекомендується використовувати в якості седативного засобу. У Білорусі водний відвар люцерни серповидної використовується для лікування нервових розладів, а також застосовується в якості антиканцерогенного кошти.

Див. також

http://cikavo.net/cikavi-fakti-pro-burundukiv/

https://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-burundukiv/

Джерела та література

http://sum.in.ua/s/burunduk

https://uk.wikipedia.org/wiki/Бурундук

https://ru.wikipedia.org/wiki/Люцерна_серповидная