Боїще

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Боїще, -ща, с. 1) Битва, бой. Хоч і не одіб’єшся вже, так боїщем навтішаєшся. МВ. II. 81. Івась кидає свої боїща та руйнування. Мир. ХРВ. 84. 2) Мѣсто битвы. Пішли ся брати ( = битися) на олов’яне боїще. Драг. 262. Или здѣсь просто = тік? См. Боїсько.

Сучасні словники

Словник української мови

1. Боїще (бій) - це форма бойових дій підрозділів, частин та з'єднань воюючих сторін і являє собою сукупність узгоджених за метою, завданнями, місцем і часом дій бойових формувань усіх видів Збройних сил, формувань бойового, технічного і тилового забезпечення та маневру, що ведуться згідно з єдиним замислом і планом для виконання тактичних завдань.

2. Боїще - це господарська споруда селян на Бойківщині у вигляді току для обмолоту зерна. В Україні у т. зв. "довгих хатах" бойків Б. розташовувалося між стайнею і коморою.


Тлумачення слова у сучасних словниках

Тлумачний словник української мови: боїще - іменник, середній рід. 1) Бій. 2) Господарська споруда.

Цікаві факти

1. Бій може бути: а)загальновійськовим, б)вогневим, в)протиповітряним, г)повітряним, д)морським.

2. Наступ і оборона — основні види бою. Тільки рішучий наступ у високому темпі забезпечує повний розгром противника. Коли наступ неможливий або недоцільний, війська переходять до оборони.

Ілюстрації

PRvhXOMT-f8.jpg X9ML wweVoM.jpg Mg3zyXkCa8.jpg XbyLDngzkX8.jpg

Іноземні джерела

"Академик"



Медіа

Джерела та література

http://translate.academic.ru/%D0%B1%D0%BE%D1%97%D1%89%D0%B5/uk/ru/1 http://architecture_uk.academic.ru/507 http://ukrainian_explanatory.academic.ru/12048 http://www.oko.kiev.ua/Terms.jsp#w565 https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%96%D0%B9 https://www.youtube.com/channel/UCCLV5qq3oWg3OZvH4WtLlTA https://www.youtube.com/user/RadioSvobodaOrg

Зовнішні посилання