Бордусь Ніна Валентинівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика

База практики: Миронівський академічний ліцей ім. Т.Г. Шевченка (Київська обл., м. Миронівка)

нема

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.

Розвиток інформаційно-комунікаційних технологій сприяють збільшенню інновацій в сфері освіти та зміні форм, методів і технологій навчання.

Завдяки прикладам ефективного запровадження тих чи інших інформаційних технологій залучаються учні до спільних досліджень, пошуку і роботі з інформацією, розвивається критичне мислення учнів, утворюються нові знання, використовуються електронні освітні ресурси.

Освітньою політикою ліцею з питання впровадження ІКТ: можна визначити процес прийняття рішень, які спрямованні на застосування ІКТ та на формування ІКТ компетентностей вчителів.

Освітня політика ліцею ґрунтується на баченні тих орієнтирів майбутнього, які вплинуть на розвиток освіти в закладі. Вона направлена на модернізацію структури, змісту й організації навчального процесу; на забезпеченні якості навчального процесу; на цілі сталого розвитку; на забезпечення відповідної матеріально-технічної бази, що дасть можливість для реалізації застосовування ІКТ в навчальному процесі.

Заклад вже має певний досвід щодо впровадження ІКТ в освітній простір та демонструє готовність і потребу до подальшого розвитку та вдосконалення. Це проявляється в наявності перспективних планів і чітко сформованих цілей по вдосконаленню апаратного, інформаційного, та навчально-наукового забезпечення.

На даний час найкраще оснащення мають початкові класи ліцею. Адже саме з початкової освіти розпочалося впровадження реформи НУШ в освітній простір закладу. Відповідно вчителі початкових класів мають більше переваг і можливостей по впровадженню і застосуванню ІКТ на уроках порівняно з вчителями-предметниками у старших класах. Але адміністрація закладу прикладає чимало зусиль для того щоб всі учні мали рівні можливості для отримання якісної освіти, шляхом застосування новітніх підходів у викладенні матеріалу та проведення уроків. Свідченням цього є поступове обладнання інтерактивними дошками кабінетів, створення ще одного комп’ютерного класу, створення лінгафонного кабінету, розробка нового сайту ліцею, активна участь ліцею в інноваційних проектах, участь у грантах і конкурсах для залучення додаткового фінансування.