Божко Валентина Іванівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика База практики

Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов № 220 міста Києва.

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками. Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №220 міста Києва

Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №220 міста Києва

Знаходиться за адресою: вул. Якубовського, 7-Г, м. Київ.

На сьогодні призначена директором Комракова Марина Іванівна.

Рік заснування закладу освти: 1979

Станом на 28.10.2019 кількість учнів становила 971 учнів.

Педагогічних працівників 71.

контакти: Телефон: (044) 250-02-17, (044) 250-07-50 Факс: (044) 250-02-18

E-mail: inozem220@ukr.net або 220school-mail@ukr.net Веб-сторінка: 220school.kiev.ua

Школа забезпечує: Створення сприятливих умов для розвитку здібностей і обдарувань молоді у сфері іноземних мов; Формування освіченої, творчої особистості; Становлення фізичного і морального здоров’я дитини; Відтворення і розвиток культури та духовності в усій різноманітності вітчизняних та світових зразків; Комп’ютерне забезпечення: Мультимедійне устаткування; 2 сучасних комп’ютерних класи.

Творчі лабораторії: Гуртки: - хоровий «Джерельце»; - образотворчого мистецтва «Веселка»; - «Умілі руки»; - художнього слова «Сузір’я». Секції: кікбоксинг, аеробіка, туризм, тайський бокс, футбол.

Працівники

       Директор: Комракова Марина Іванівна
 Славова Тетяна Володимирівна
      Заступник директора з НВР
 Семенюк Оксана Григорівна
      Заступник директора з НВР
 Голиця Наталія Євгенівна
      Заступник директора з НВР
 Козак Оксана Петрівна
      Заступник директора з виховної роботи

Взяла інтерв’ю від заступника навчального закладу Голиці Наталії Євгенівни В ході інтерв'ю зясувалося;

 Інформаційне середовище являється засобом ефективної взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу.
  Школа швидко реагує на виклики часу й використовує ІКТ у різних напрямках навчання4
  Оволодіння навичками інформаційно-комунікаційними технологіями вчителями закладу на достатньому рівні і  в рамках проходження курсу "Мультимедійна майстерня"(практичний кейс для вчителів, 2019 рік) всі вчителі, зокрема й заступники директора отримали сетрифікати про проходження даного курсу.
  У школі на даний момент є 3 кабінети інформатики, що оснащені інформаціно-комунікативними технологіями, що дає змогу кожному учаснику освітнього процесу скористатися можливостями підготовки до уроку, а також виконання домашніх завдань.

ІНТЕРВ’Ю ІЗ ЗАСТУПНИКОМ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНІЙ РОБОТИ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ШКОЛІ ПРОХОДИЛО В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС І ПРИНЕСЛО ПОЗИТИВНІ ВІДГУКИ. Ознайомитись із змістом питань можна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1Vi3XI3A7dESI_AVSmBKnrWW-0evJmlIO/view?usp=sharing

Переглянути відео-інтерв'ю за наступним посиланням : https://drive.google.com/file/d/133C_nJx7WVl1rRJTQkLH5yZc0qZPYIyv/view?usp=sharing

З метою визначення у педагогів ІК-компетентностей педагогів мною було створено Анкета, яка була розміщена на GOOGLформі. В опитуванні взяли

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

З метою визначення у педагогів ІК-компетентності педагогів було створено https://forms.gle/b5wTUrW2Gy8akAFj8 В опитуванні взяли участь педагогічні працівники.

     За результатами опитування можна стверджувати, що школа має достатній  рівень оснащення ІКТ, тому на даному етапі розвитку потребує додаткового обладнання (інтерактивних дошок, проекторів, комп'ютерів) та покращення інтернету. 
     Педагогічні працівники, які брали участь в опитуванні на 100% готові вчитися і впроваджувати ІКТ в освітній процес. 

Більшість із них давно використовують сучасні інформаційні технології в своїй професійній діяльності і прагнуть удосконалювати і поглиблювати свої знання, вміння і навички

      Відстежуються у  навчальному закладі нажаль не  існує жодних  програмних засобів , які використовувались би під час уроків.  
      При цьому серед 13 респондентів опитаних вбачається наявність в класі інформаційно-комунікативних технологій.
      Також в даній школі часто використовуються Google-форми для опитування учнів.

На сьогодні заклад потребує новітніх технологій та інструментів і педагогічні працівники готові до використання їх.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення) АНАЛІЗ ІТ ІНФОСТРУКТУРИ ШКОЛИ

У школі навчається 971 учнів в 33 класах

В школі працює 6 груп продовженого дня

Педагогічний колектив школи – це 71 працівник

Скільки комп’ютерів в школі? 76

Скільки комп’ютерних класів? 3

Яке програмне забезпечення використовується? Microsoft office, Windows, Антивірусні програми, Сервіси Google.

Оснащення комп'ютерами: Директор (1) Заступники (5) Секретар (1) Бібліотека (1) Початкова школа каб.інформатики №1 (15) каб.інформатики №2 (15) каб.інформатики №3 (22) каб. біології+інтернет дошка (1) каб.фізики + інтерактивна дошка (1) каб. англійської мови (1)

Мультимедійне устаткування: мультимедійна підлога

Творчі лабораторії: відсутні

Як інформаційно висвітлюється в он-лайні робота закладу освіти? сайт школи, фейсбук.

Чи є електронні посібники тільки у учнів

Навчально-наукове забезпечення школи на достатньому рівні.

Розблено блог консультацій. Здійснивши опитування педагогічних працівників, виявилось, що більшість викладачів прагне оволодіти навчками створення презентацій у PowerPoint з метою викладення нового матеріалу на своїх уроках. [http:https://bozkovvpowerpoint.blogspot.com/]

Проведено Лекція-діалог з педагогічними працівниками «Використання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнів». Лекція-діалог з педагогічними працівниками Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов № 220 міста Києва за темою «Використання ІКТ на уроках як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнів». Розвиток ІКТ дуже стрімкий і на сьогодні учням вже не цікаво сидіти на уроках, де вчитель монотонно розповідає навчальний матеріал. Можливості ІКТ дуже широкі, тому кожен вчитель зможе підібрати під себе засоби, які він може використовувати на своїх уроках. В межах компетенції я б сьогодні хотіла зазначити, що користуватися комп’ютером та використовувати його у вашій повсякденній роботі можливо і сучасно. Отже трохи історії.

        Інформаційно-комунікаційні технології навчання (ІКТ) - це сукупність методів і технічних засобів реалізації інформаційних технологій на основі комп’ютерних мереж і засобів забезпечення ефективного процесу навчання.                                                                                                  Інформаційні технології - це сукупність інформаційних процесів з використання засобів обчислювальної техніки, що забезпечують швидкий пошук інформації, доступ до джерел інформації.

Комунікаційні - підвищення ролі комп’ютерних мереж у забезпеченні реалізації інформаційних процесів. Об’єктом методики використання ІКТ у навчальному процесі школи є процес навчання школярів в умовах сучасних загальноосвітніх навчальних закладів. Предметом методики використання ІКТ є педагогічні, санітарно-гігієнічні та технічні умови, за яких застосування ІКТ підвищує ефективність навчання

       Необхідно:                                                                                                                              - навчити кожну дитину за короткий проміжок часу освоювати, 

- перетворювати і використовувати в практичній діяльності величезні масиви інформації. - організувати процес навчання так, щоб дитина активно, з цікавістю і захопленням працювала на уроці, бачила плоди своєї праці і могла їх оцінити. Допомогти вчителю у вирішенні цього непростого завдання може поєднання традиційних методів навчання та сучасних інформаційних технологій, у тому числі і комп'ютерних.

Адже використання комп'ютера на уроці дозволяє зробити процес навчання мобільним, строго диференційованим та індивідуальним.                                          
     Поєднуючи в собі можливості телевізора, відеомагнітофона, книги, калькулятора, будучи універсальною іграшкою, здатною імітувати інші іграшки і самі різні ігри, сучасний комп'ютер, разом з тим, є для дитини рівноправним партнером, здатним дуже тонко реагувати на його дії і запити, Такого партнера  їй  часом не вистачає. З іншого боку, цей метод навчання є досить привабливим і для вчителів: допомагає їм краще оцінити здібності і знання дитини, зрозуміти її, спонукає шукати нові, нетрадиційні форми і методи навчання. 
           Але ж  один кабінет інформатики у школі не дозволяє всім учителям у повній мірі використовувати в процесі навчання інформаційно -  комунікаційні     технології.     Тому у кабінетах школи теж повинні бути комп’ютери, телевізор з відеомагнітофоном та слайдпроектор з набороми слайдів.
       (Робота з графічним редактором Paint сприяє розвитку просторової уяви дітей, моторику, координацію рухів, увагу.  Крім того, забезпечуються міжпредметні зв’язки з математикою, природознавством, образотворчим мистецтвом. ) 
          Презентація – це набір послідовно змінюючи одна одну сторінок – слайдів, на кожній з яких можна розмістити будь – який текст, малюнки, схеми, відео – аудіо фрагменти, анімацію,  використовуючи при цьому  різні елементи оформлення.

Висновок Використання ІКТ дає можливості для творчого потенціалу вчителя, дозволяє сформувати стійкий інтерес учнів до предмету, впливає на якість знань, результативність навчання, розвиток учнів. Також презентовано блог консультацій. Педагогічні працівники, виявили, бажання оволодіти навичками створення презентацій у PowerPoint з метою викладення нового матеріалу на своїх уроках. [http:https://bozkovvpowerpoint.blogspot.com/]