Бадьористий

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Бадьористий, -а, -е. Бойкій, лихой, молодецкій. Чуб. І. 230. Г. Барв. 44. Сам був такий бадьористий: козаки... казали проміж себе — орел! Стор. М. Пр. 149.

Сучасні словники

БАДЬОРИ́СТИЙ, а, е. Сповнений жвавості, молодецького завзяття. Старий Карапет вивів проти Саіба своє міцносиле, бадьористе, хоч невелике військо (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 33); Там, де трудно, де дух бадьористий одкриває простори землі, попереду завжди комуністи, комуністи завжди на чолі (Володимир Сосюра, Так ніхто.., 1960, 8); // рідше. Який виражає бадьорість. — Знайомтесь, товариші, — бадьористим тоном спробував розвіяти напружену атмосферу Гречкун (Юрій Бедзик, Полки.., 1959, 148). Цікаві факти про бадьорість

Щоб ми могли не тільки прокинутися від сну з відчуттям бадьорості, але і зберегти бадьорість і активність протягом усього дня, нам можуть допомогти деякі продукти. Вживаючи ці продукти, ми можемо не тільки живити наш організм мікроелементами і вітамінами, але, завдяки їм збільшуємо бадьорість, енергію і активність, і як результат – гарний настрій. 1. Горіхи.

У плодах яких міститься величезна кількість корисних речовин: мікро-і макроелементів (до складу яких входять: залізо, мідь, магній, цинк, кальцій, марганець); вітаміни гр. В, жирні кислоти Омега-3. У горіхах, також, міститься вітамін Е, який допомагає посилити імунітет організму, поліпшити працездатність мозку і нервової системи, що благотворно позначається на самопочутті і дозволяє підвищити бадьорість і активність. При цьому, дефіцит вітаміну Е може проявитися в хронічної втоми, нестійкості уваги, нервозності і в результаті до депресії. Зловживати споживанням горіхів все ж не варто, так як вони досить калорійні. Тому рекомендується вживати їх не більше 50 р. на добу і переважно в першій половині дня.

2.Шоколад.

Найкращим засобом для того, щоб відчути бадьорість, вважається темний шоколад з вмістом какао 70% і більше. Саме він допомагає найкращим чином збільшити бадьорість і відчути приплив сил. Це прекрасний по своєму смаку і корисності продукт. Якщо шоколад вживати помірно, то, можна не тільки видалити відчуття втоми, але і проводити профілактику серцево-судинних захворювань. Швейцарські вчені провели дослідження, в ході яких було доведено, що вживання 40 г темного шоколаду щодня протягом 2-х тижнів, допомагає знизити рівень кортизолу (гормону стресу) в організмі. У той же час, коли знижується почуття занепокоєння, людина здатна уважніше концентруватися на виконанні завдань.