Відмінності між версіями «Апробація»

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Замінено вміст на « {{subst:Шаблон:Словник Грінченка і сучасність|підрозділ=підрозділ}}»)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Апроба́ція, -ції,''' ''ж.'' Проба, одобреніе. ''Я привезу вам дров на апробацію.'' Отъ крест. изъ с. Голубичъ Черниг. у. Б. Г.
 
1.У римо-католицькому канонічному праві — акт, який надається єпископу для засвідчення його фактичного церковного служіння
 
2.Попередня, передексплуатаційна перевірка в дії теоретично обґрунтованих технічних, наукових, фінансово-економічних програм (проектів) та оцінка ефективності їх практичної реалізації.
 
3.Методи оцінки (схвалення) певних проектів ноу-хау.
 
4.Перевірка на практиці, в реальних умовах теоретично побудованих методів.
 
5.Офіційне схвалення, затвердження чого-небудь після випробування, перевірки.
 
6.Визначення сортових якостей посівів із метою вибору кращого з них для насіння.
 
  
  
==Академічний тлумачний словник (1970—1980)==
+
==Сучасні словники==
1. книжн. Офіційне схвалення, затвердження чого-небудь після випробування, перевірки. Однак Рим.. не дав своєї апробації, і товариство не було відкрите (Іван Франко, XVI, 1955, 147); Роботи.. інститутів діставали апробації на широких конференціях всесоюзного характеру (Мікробіологічний журнал, XVIII, 3, 1956, 5).
+
Тлумачення слова у сучасних словниках
2. сер.-г. Визначення сортових якостей посівів з метою виділення кращого з них для насіння. Контроль за збереженням сортової чистоти [насіння] здійснюється методом польової апробації (Технічні культури, 1956, 134).
+
==Ілюстрації==
Апробація (лат. approbatio — схвалення, визнання)
+
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|}
  
 +
==Медіа==
  
 
==Див. також==
 
==Див. також==
Одним з розділів вступу у дисертації є апробація результатів дослідження.  Апробація дослівно означає “схвалення, затвердження, встановлення якостей”. В даний час під терміном Апробація розуміється критична оцінка з боку наукового співтовариства наукових досліджень здобувача.  Причому оцінці піддаються не тільки кінцеві результати роботи, але і методики дослідження, і проміжні результати роботи.
 
  
Апробація стимулює претендента на переосмислення своїх наукових досліджень, більш глибоке їх доопрацювання, допомагає автору підтвердити або зрозуміти необхідність перегляду наукових положень.
+
==Джерела та література==
  
Очевидно, що апробацію роботи з метою своєчасного отримання об’єктивних оцінок етапів проведеного дослідження, висновків та практичних рекомендацій необхідно починати з самого початку роботи над дисертаційним дослідженням.
+
==Зовнішні посилання==
 
+
Найбільш поширеними способами доведення до наукової громадськості матеріалів дисертаційної роботи є участь здобувача в наукових конференціях, симпозіумах, виступи на засіданнях кафедри, участь у різних видах заходів наукового співтовариства, підготовка та направлення в різні органи пропозицій по темі досліджень.
+
 
+
Публікації здобувача в вигляді книг, тез доповідей на конференціях, депонування частин наукових досліджень також є апробацією результатів досліджень.
+
 
+
Необхідно відзначити, що матеріал, представлений для апробації, повинен бути оформлений у вигляді тексту доповіді, проекту, повідомлення.
+
 
+
Доцільно проводити обговорення роботи з колегами, з науковцями та викладацьким складом за місцем підготовки дисертації.
+
 
+
Позитивним моментом Апробації дисертаційної роботи на різних наукових форумах є не тільки формування здобувача як науковця, але й одержання досвіду підготовки доповідей і виступів, ведення наукової дискусії, що дозволить здобувачеві впевнено провести захист дисертації на засіданні вченої ради.
+
 
+
==Джерела та література==
+
Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 56.
+
  
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Інститут суспільства]]
+
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/підрозділ]]
[[Категорія:Слова 2015 року]]
+
[[Категорія:Слова 2018 року]]
[[Категорія:Ап]]
+

Версія за 21:18, 5 грудня 2019


Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання