Америка

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Аме́рика, -ки, ж. Америка. Ком. І. 54. В Америці, коли правда тому, що пишуть, і вчені люде, і пани не цураються роботи. Левиц. І. 166.

Сучасні словники

Америка — частина світу в західній півкулі Землі, що поділяється на два континенти або материки — Північну і Південну Америку, часто з Північної Америки виділяється і Центральна Америка. Америка простягається від Арктики до Антарктики, з 75° північної широти до 55° південної широти. Розташована у західній півкулі між Атлантичним і Тихим океанами. До складу Америки входять о. Ґренландія, острови Вест-Індії та інші острови. Америку відкрив Христофор Колумб у 1492 році, проте відкриття америки помилково приписали Америгу Веспуччі. Крім того, Колумб до кінця своїх літ був впевнений що відкрив шлях до Азії, а не Америку. Загальна площа — приблизно 42,5 млн. км² Населення 910,720,588(2008).

Назва країни

1507 року німецький картограф Мартін Вальдземюллер створив карту світу, на якій землі у Західній півкулі вперше назвав «Америкою» (America), на честь флорентійського першовідкривача та картографа Амеріго Веспуччі[7]. Колишні британські колоністи вперше використали сучасну назву країни у 1776 році у Декларації про незалежність — «unanimous Declaration of the thirteen united States of America»[8][9]. Згодом назва United States of America — Сполучені Штати Америки — була офіційно затверджена II американським Континентальним конгресом 1776 року (замість назви «Об'єднані колонії», прийнятої конгресом 7 червня 1775 року)[10]. У франко-американських договорах 1778 року використовується назва «Сполучені Штати Північної Америки» (United States of North America)

Національні символи

Державний прапор США — полотнище, що складається з 13 червоних і білих горизонтальних смуг (7 червоних і 6 білих), які чергуються. У лівому верхньому куті прапора розташований синій прямокутник з білими п'ятикутними зірками, кількість яких дорівнює кількості штатів — 50. 13 смуг означають 13 колишніх колоній, які відповідно до Декларації незалежності США, ухваленої 4 липня 1776 року 2-м Континентальним конгресом представників англійських колоній у Північній Америці, об'єдналися й утворили Сполучені Штати Америки (Вірджинія, Делавер, Джорджія, Массачусетс, Меріленд, Нью-Гемпшир, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Пенсільванія, Род-Айленд, Коннектикут, Південна і Північна Кароліна). Національний гімн США — «Зірково-смугастий прапор» був офіційно прийнятий у 1931 році. Текст до нього написаний у 1814 році. Державний герб — зображення орла з розпростертими крилами, який тримає у лапах маслинову гілку і 13 стріл. На грудях орла — щит, що повторює кольори державного прапора, у дзьобі орел тримає стрічку з надписом «E pluribus unum». Над головою орла — розетка з 13-ма (за кількістю перших штатів) п'ятикутними зірками.

Географія

США розташовані в центральній частині Північної Америки. Територія становить 9 826 675 км² і складається з трьох основних частин:

- Континентальні США (англ. Continental USA) — межують на півночі з Канадою, на півдні — з Мексикою, на заході омиваються Тихим океаном, на сході — Атлантичним океаном і займають 7,7 млн км²;

- Аляска (англ. Alaska) — півострів у північно-західній частині Північної Америки, є найбільшим штатом федерації і займає 1,48 млн км²;

- Гаваї (англ. Hawaii) — архіпелаг у Тихому океані на півдорозі між США та Австралією, має площу всього 16 000 км².

США — третя або четверта найбільша країна за територією (включаючи сушу і морські володіння) після Росії та Канади і трішки поступаючись або ж випереджаючи Китай, залежно від методів обрахунку загальної території Сполучених Штатів (результати вимірювання відрізняються від 9 522 055 км²[29] до 9 629 091 км²[30] або ж 9 826 676 км².[31]) та чи враховуються спірні території між Китаєм та Індією. Якщо враховувати тільки територію суші, США за площею поступаються тільки Росії та Китаю, випереджаючи Канаду.

Ілюстрації

198452 goroda nyu-jork amerika mesta vid foto oboi-dlya 1920x1200 (www.GdeFon.ru).jpg 94.jpg 16644304.jpg 24134332.jpg

Медіа

Див. також

http://www.youtube.com/watch?v=1f-0d_Mx2yo

http://webmandry.com/amerika/ssha/gorod-nyu-york-v-amerike-foto-video-dostoprimechatelnosti-nyu-yorka.-619.html

Джерела та література

Вигран О. Ф., Константинова Л. Л., Константинона О. М., Крупська І. Л., Теленкова С. І. Знайомтеся: Сполучені Штати Америки: Пробний підруч. для 11 класу спеціалізованих серед. загальноосвітніх шкіл з поглибленим вивченням англ. мови. — К.: Форум, 2002. — 304с.

Дубенко О. Ю. American culture for translators. Сполучені Штати Америки: путівник перекладача. — Перероб. та доп. вид. — Вінниця: Нова Книга, 2007. — 503 с. ISBN 978-966-382-0*50-7

Жилко Н. М. Сполучені Штати Америки: Навч. посібник до курсу «Країнознавство» / Ніжинський держ. педагогічний ун-т ім. Миколи Гоголя. — Ніжин: НДПУ ім. М.Гоголя, 2003. — 250с.

Зовнішні посилання

http://www.usa.gov - офіційний урядовий портал США

http://www.senate.gov - Офіційний веб-сайт сенату