Ірпінська ЗОШ І-ІІІ ст. № 13 (Київська обл., с. Гостомель)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу Захлюпаним Володимиром Миколайовичем.

Зш131.jpg

Досить пізнавальною та інформативною була розмова з директором школи, він же є і вчителем інформатики, Захлюпаним Володимиром Миколайовичем. Ось кілька фраз з інтерв’ю:

«Управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів надав школі сертифікат, який засвідчує, що загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 м. Ірпеня є лабораторією інформаційних технологій навчання.»
Зш132.jpg

«Важливим фактором, що забезпечує вчителю можливість застосовувати сучасні комп’ютерні технології є створення матеріальної бази: обладнання навчальних кабінетів мультимедійною технікою – комп’ютером, проектором, екраном, акустичними системами. Такі завдання поставив перед собою педагогічний колектив і успішно реалізує спільно з батьками учнів. Школа має два комп’ютерних класи, клас “1+1”(нетбуків), два мультимедійних класи, 12 навчальних кабінетів, обладнаних комп’ютерною технікою та проекторами. Це дає можливість учителям створювати власні презентації, брати участь в апробації електронних навчальних засобів, користуватися електронними енциклопедіями, шкільною медіатекою, брати участь в освітніх проектах, професійних конкурсах, широко використовувати в навчально-виховному процесі електронний супровід під час навчальних занять та виховних заходів.» «Разом із можливістю вивчати роботу шкіл України в кожному закладі є потреба представлення своєї діяльності у всесвітній мережі Інтернет. Наш web-портал містить інформацію про події, що відбуваються в школі, відображає в розвитку постійно діючі напрями в роботі школи (шкі¬льний музей, школа-лабораторія, участь у проектах, і т. д.), містить велику кількість методичних, навчально-виховних, аналітичних матеріалів, є місцем, де учні можуть представити свої творчі роботи, надає можливість розмістити матеріали учителів, кафедр, містить спеціальні розділи для випускників, учнів, учителів, батьків та багато іншої інформації, з якою можна познайомитися за адресою. Шкільний сайт дає можливість доступного, швидкого, постійного та прозорого зв’язку між усіма учасниками навчально-виховного процесу: адміністрацією, вчителями, учнями, батьками.»

ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу.

Серед вчителів ЗШ І-ІІІ ступенів № 13 було проведено анкетування на тему «ІКТ-компетентність вчителя». Результати опитування та аналізу Ви можете побачити в наданих та опрацьованих нами діаграмах. Учителі охоче погодилися пройти дані анкети. Для перегляду анкети, перейдіть за посиланням

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення

У школі діє 49 навчальних кабінетів, 30 з яких, обладнані мультимедійною технікою. А саме: комп’ютерний клас, клас нетбуків, мультимедійний кабінет, методичний кабінет, інформаційно-аналітичний центр навчально-виховної роботи. Ці навчальні кабінети обладнані мультимедійною технікою: комп'ютерами, проекторами, екранами, периферійними пристроями. В школі є більше ніж 300 електронних програмних засобів навчального призначення. Використання комп’ютерних технологій у загальноосвітній школі можна розглядати за двома напрямками: інформаційно-комунікаційні технології в управлінській діяльності та інформаційно-комунікаційні технології в навчально-виховному процесі.

Програмне забезпечення

Напрями застосування комп’ютерних технологій в управлінській діяльності:

• електронний облік шкільної документації (програма SchoolDoc, електронна пошта);

• робота інформаційно-аналітичного центру школи;

• використання баз даних (учнів, учителів, технічного персоналу);

У закладі використовуються авторські програми (бази даних) «Педколектив» та «Учні», які допомагають вирішувати ряд управлінських питань.
Зш133.jpg

Програма «Педколектив» дозволяє:

• створювати якнайповнішу базу даних педпрацівників як однієї школи, так і в розрізі багатьох шкіл;

• розподіляти та експортувати дані в документи MSWord та MSExcel;

• сортувати дані за спеціальністю, посадою, датою народження, віком, категорією та багато іншим з метою аналізу та підготовки повідомлень з кадрових питань тощо. Наступна програма, яка має широке застосування в школі, є автоматизований річний план роботи навчального закладу. Програмний засіб:

• створює річний план роботи закладу та тижневі плани адміністратора;

• виконує автоматизоване планування тижневих планів на рік.

З даним програмним засобом адміністрація не пропустить у плануванні жодної важливої сфери діяльності. ІКТ в роботі заступника директора школи Інформаційно-комунікаційні технології значно полегшують роботу заступника директора: складання розкладу уроків, тарифікації, комплектації – усе це можна виконувати, застосовуючи електронні програмні засоби. У школі використовуються програми «Ректор-3» та «SchoolSchedule» для складання розкладу уроків як в ручному, так і в автоматичному режимі.

Бібліотека школи оснащена сучасними засобами інформаційних технологій, ми маємо три комп’ютери, під’єднані до мережі Інтернет,принтер,сканер, телевізор,DVD. Крім книжкових надбань бібліотека укомплектована електронними програмними засобами навчального призначення, власними електронними розробками вчителів та відеофільмами.
Зш135.jpg

Діяльність бібліотеки підпорядкована одній меті – створенню бібліотеки майбутнього. Найважливіше завдання – модернізація шкільної бібліотеки. Для цього була придбана програма “СОНАТА”. Вона дає можливість автоматизувати всі бібліотечні процеси.

Освоївши елементи програмування, вчителі закладу почали розробляти авторські навчальні програмні комплекси, електронні засоби навчального призначення для обдарованих учнів. Найбільш цікавими професійними авторськими роботами, які представлені та схвалені науково-методичною радою КОІПОПК, є:

- електронний підручник “Геометрія. 7 клас” В.М. Захлюпаний, учитель інформатики, Н.П. Захлюпана, учитель математики;

- електронний підручник для школярів та студентів “Turbo Pascal 7.0” Л.М. Овсієнко, учитель інформатики;

- електронно-навчальний засіб “Зарубіжна література. Життя і творчість М.В.Гоголя” Т.М. Кошова, учитель зарубіжної літератури;

- електронний посібник “Я і Україна. Природознавство.

- 3 клас” І.В. Левченко, учитель початкових класів;

- електронний навчально-методичний комплекс “Географія материків і океанів, 7 клас” А.В. Дебелий, учитель географії та основ економіки, В.І. Філіпчук, учитель географії;

- електронний програмний засіб (створений у рамках реалізації експериментального проекту “1 учень – 1комп’ютер”): «Математика. Початкова школа» Захлюпаний Андрій, учень Ірпінської загальноосвітньої школи ІІІІ ступенів №13.
Зш136.jpg

Інформаційне забезпечення

Інформаційно-освітнє середовище школи представлено сайтом школи, який реалізує освітню політику школи. https://school13-irpin.nethouse.ua сайт Ірпінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13. www.13school.moy.su - сайт методичного об'єднання класних керівників Ірпінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13. Навчання інформатики починається з 2 класу і активно продовжується до 11 класу.

Зш7.jpg
Зш8.jpg

Навчально-наукове забезпечення

В школі був впроваджений проект «1 учень - 1 комп’ютер». Школа почала свою роботу над реалізацією проекту «1 учень – 1 комп’ютер» із введення курсу «Сходинки до інформатики», під час якого учні отримували елементарні уявлення про апаратну частину комп’ютера та нетбука та розвивали навички роботи, як користувачі. Індивідуальна робота учня за нетбуком сприяє розвитку самостійності, створює умови комфортності під час виконання завдань. Застосування нетбуків дає можливість диференціювати процес навчання, даючи можливість самостійно вибирати учням посильні для них завдання. Програма «Математика. Початкова школа» (автор А.Захлюпаний) застосовується для вироблення навичок розв’язувати вирази на додавання, віднімання, визначення більшого чи меншого числа в межах 10-100, розв’язування інших логічних задач. Ця програма також використовується для випереджувального навчання. Нестандартні завдання (ігри, цікаві квадрати, математичні диктанти, лічилки, віршовані задачі). Завдання логічного змісту (завдання на встановлення закономірностей, цікаві задачі). Нестандартні завдання на кмітливість. Творчі завдання геометричного змісту. Виконуючи ці завдання, учні вчаться мислити нестандартно. Учні школи активно приймають участь у Всеукраїнських районних учнівських олімпіадах з інформатики та займають призові місця.

Зш1317.jpg Зш1315.jpg