Відмінності між версіями «Інвіяєва Марія Сергіївна»

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 81: Рядок 81:
 
<br />
 
<br />
 
'''Посилання на розроблений ресурс:''' [https://sites.google.com/kubg.edu.ua/kyrsuikt  Genially]
 
'''Посилання на розроблений ресурс:''' [https://sites.google.com/kubg.edu.ua/kyrsuikt  Genially]
[[Файл:БлогМУС.png|800px]]
 
  
Посилання на блог було поширено серед колективу. Інформація, розміщена на сторінці зацікавила педагогів. Вже за перші дні статті переглянули 56 разів та двічі прокоментували. До того ж, вчителі відмітили доцільність використання підібраних ресурсів не тільки в професійній, а й в повсякденній діяльності.
+
[[Файл:Creen102.png|400px]]
Статистика перегляду сторінки:[[Файл:БлогстатМУС.png|600px]]
+
 
'''Висновок:''' блог, як електронний ресурс для підвищення ІК-компетентності вчителів, можна вважати ефективним засобом. За умови регулярного оновлення інформації та дотримання обраної тематики матиме успіх серед педагогів.  
+
Посилання на сайт було поширено серед педагогічного колективу. Можливості сервісу зацікавили майже усіх педагогів. До того ж, вчителі відмітили доцільність використання даного сервісу не тільки на уроках, а й в позаурочній діяльності.
 +
 
 +
'''Висновок:''' онлайн- сервіс Genially , як електронний ресурс для підвищення цифрової компетентності вчителів, можна вважати ефективним засобом. Сервіс містить понад тисячу різноманітних шаблонів, за допомогою яких можна швидко і без зайвих зусиль створювати інтерактивний контент навіть у безкоштовній версії. У базовій версії цілком достатньо шаблонів для створення робіт, які вражають!
 
}}
 
}}
 
==Завдання 3==
 
==Завдання 3==

Версія за 21:03, 16 жовтня 2021

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки-Інвіяєвої Марії Сергіївни VІ курсу, Педагогічного інституту заочної форми навчання , освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта» з 27.09.2021 р. по 24.10.2021 р.

База проходження практики: Школа I-III ступенів №213 Деснянського району міста Києва

School12345.jpg

Школа I-III ступенів №213 Деснянського району міста Києва

Завдання 1

Mcaticon.png
Моніторинг впровадження цифрових технологій в закладі освіти І-ІІІ ступенів №213 Деснянського району міста Києва

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ЦТ

В рамках аналізу освітньої політики школи з питань впровадження цифрових технологій в освітній процес було проведено онлайн-анкетування з заступником закладу - Мартиненко Оксаною Анатоліївною.

Зі змістом опитувальника детальніше можна ознайомитись за посиланням онлайн-анкетування

Результати анкетування можна переглянути тут

Screen 101.png

Проаналізувавши відповіді Оксани Анатоліївни та з особистого спілкування можна зробити висновок:

 • що всі педагогічні працівники використовують у своїй роботі цифрові технології.
 • адміністрація закладу використовує різні методи та форми підвищення цифрової компетентності педагогічних працівників - проводить індивідуальні консультації, майстер-класи, тренінги, курси підвищення кваліфікації.
 • школа не повністю забезпечена комп'ютерною технікою, проекційні екрани, принтери є наявні у деяких класах.
 • інтернет з'єднання наявне не по всій школі, тому не всі мають можливість його використовувати на уроках.
 • програмне забезпечення для навчання також практично відсутнє, переважно використовують безкоштовне програмне забезпечення.
 • у школі частково створені умови для організації дистанційного навчання з використанням платформи Human.
 • для оцінювання знань учнів та інформування використовують електронні журнали та щоденники на платформі Human.
 • для інформування усіх учасників навчального процесу використовують діючий сайт школи, групу у facebook, канал на youtube.

Аналіз цифрової компетентності вчителів

З метою моніторингу цифрових компетентностей вчителів було створено анкету та проведено опитування серед 8 педагогічних працівників. Щоб ознайомитись зі змістом запитань анкети або пройти її перейдіть за посиланням Анкета

Результати проходження анкети можна переглянути тут : відповіді педагогічних працівників

Screen103.pngScreen102.png

Проаналізувавши відповіді педагогів можна зробити висновок:

 • що всі опитані вчителі використовують цифрові технології у своїй роботі, переважно більше 5 років.
 • вчителі зазначили , шо використовують різноманітні електронні онлайн-ресурси, електронні журнали, соціальні мережі тощо.
 • майже половина опитаних мають свій власний освітній ресурс або планують створити.
 • більшість опитаних (75 %) щодня використовують інформаційні технології під час уроків, що свідчить про високий рівень цифрової компетентності педагогів.
 • також більшість опитаних не уявляють сучасного уроку без використання цифрових технологій.
 • більшість педагогів потребують підвищення рівня кваліфікації щодо використання сучасних інформаційних технологій, мабуть тому що вони змінюються і з'являються щодня.
 • Усі опитані є активними користувачами різних онлайн платформ, наприклад таких як НаУрок, Всеосвіта, сервісів гугл, створення інтерактивних вправ, інтерактивних аркушів тощо.

В ході бесіди з дирекцією закладу та педагогами з'ясувалось, що школа активно впроваджує цифрові технології. Педагогічний колектив працює у напрямку вдосконалення щодо роботи з новими цифровими технологіями та поступово впроваджує їх у своїй професійній діяльності. Школа має сайт, що регулярно оновлюється актуальними відомостями, весь педагогічний колектив працює в системі електронних журналів та щоденників Human, мають групу на Faсebook та канал на YouTubе, позитивно ставляться до реалізації нових цифрових ресурсів та технологій для школи. Отже, рівень цифрової компетентності вчителів ЗОШ І-ІІІ ступенів № 213 Деснянського району м.Києва розвинуто на належному рівні, до того ж, 100% (можливо 95%) прагнуть до постійного вдосконалення вмінь роботи з новими цифровими технологіями та систематично і наполегливо працюють у даному напрямку.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення:

 • 20 ноутбуків
 • 30 комп'ютерів (два комп'ютерні класи)
 • 5 роутерів
 • 10 принтерів
 • 5 інтерактивних дошок
 • 4 проектори
 • 15 телевізорів

Програмне забезпечення:
Використовується ліцензійне програмне забезпечення Windows 10, Office 365. На ПК встановлено типові пакети продуктів Microsoft Office та Adobe Acrobat для роботи з різного виду (формату) документами. Додатково використовуються програми: Сходинки до інформатики, Інформатика 1 рік навчаня, Іннформатика 2 рік навчання, антивірусна програма.
Інформаційне забезпечення:
Офіційний сайт школи: school213.ucoz.ua
Сторінка Fasebook: facebook
Канал YouTube: youtube
Навчально-наукове забезпечення:
Навчально-наукове забезпечення: державні стандарти освіти; навчальні плани; навчальні програми з усіх навчальних дисциплін; підручники та навчальні посібники; матеріали поточного та підсумкового контролю; методичні матеріали. Особливу увагу приділяють вивченню математики (за технологією “Росток”), інформатики та програмування, англійської мови, основам бізнесу та маркетингу. Учні 1-4 класів працюють за програмою НУШ, п'ять класів працюють за програмою "Інтелект України". У школі створені класи для дітей з тяжкими порушеннями мовлення (38 учнів з особливими освітніми потребами) та один клас інформаційно-технічного профілю.

Отже ІТ-інфраструктура закладу достатньо розвинена, постійно вдосконалюється у всіх чотирьох напрямках. Присутнє обладнання різних типів, якого достатньо для виконання освітніх програм, проте перелік оснащення постійно поповнюється. Заклад працює над впровадженням інформаційного забезпечення у вигляді електронних щоденників та журналів, систематично доповнює науково-інформаційні надбання власними розробками. Але існує проблема з повним проведенням інтернет-з'єднання до всіх навчальних кабінетів. Дирекція намагається вирішити цю проблему.

Завдання 2

Mcaticon.png
Завдання на вибір

Електронний навчальний курс для підвищення цифрової компетентності педагогів

Врахувавши побажання вчителів, розроблено електронний навчальний курс "Genially" – мультизадачний онлайн-сервіс для створення презентацій, інтерактивних зображень, карт, звітів, інфографіки, вікторин, плакатів, відео, стрічок часу, ігор та віртуальних посібників… І це ще далеко не повний перелік! Сервіс містить понад тисячу різноманітних шаблонів, за допомогою яких можна швидко і без зайвих зусиль створювати інтерактивний контент. Є безкоштовна та платна версії. У базовій версії цілком достатньо шаблонів для створення робіт, які вражають!
Посилання на розроблений ресурс: Genially

Creen102.png

Посилання на сайт було поширено серед педагогічного колективу. Можливості сервісу зацікавили майже усіх педагогів. До того ж, вчителі відмітили доцільність використання даного сервісу не тільки на уроках, а й в позаурочній діяльності.

Висновок: онлайн- сервіс Genially , як електронний ресурс для підвищення цифрової компетентності вчителів, можна вважати ефективним засобом. Сервіс містить понад тисячу різноманітних шаблонів, за допомогою яких можна швидко і без зайвих зусиль створювати інтерактивний контент навіть у безкоштовній версії. У базовій версії цілком достатньо шаблонів для створення робіт, які вражають!

Завдання 3

Mcaticon.png
Семінар

Семінар

Зважаючи на результати анкетування та позитивні відгуки, щодо влучних підборів ресурсів, для проведення семінару я обрала тему: "Новинки інтернет-ресурсів для прогресивного вчителя". Під час семінару колегам було представлено декілька сайтів різних типів: ментальні карти, інфографіка, ресурс для підбору інтерактивних вправ та вже розроблених стем-уроків. В ході зустрічі вчителям продемонстровано короткі інструкції для початку роботи з наведеними сторінками, переваги та приклади використання. З презентаційними матеріалами заходу можна ознайомитись ТУТ

ФОТО семінару ТУТ

Завдання 4

Mcaticon.png
Методичні рекомендації

Методичні рекомендації щодо проектування інформаційного освітнього середовища установи

 • Продовжувати впроваджувати в повсякденну діяльність школи нові інтернет ресурси (офіційні сторінки в соцмережах тощо).
 • Розробити поетапний план трансформації паперової документації в цифрову (за виключенням документів, які передбачають мокру печатку та штамп закладу).
 • Трансформувати докуметацію відповідно розробленого плану.
 • Забезпечити вільний доступ педагогів закладу до редагування сайту школи, шляхом вправадження особистих кабінетів з метою наповнення віртуального методичного кабінету.
 • Впровадити роботу над спільними напрацюваннями за допомогою Google додатків.

Методичні рекомендації щодо модернізації ІТ інфраструктури

 • Продовжувати розширювати технічне забезпечення школи.
 • Забезпечити доступ до мережі Інтернет у всіх класних кімнатах, шляхом введення в дію додатковаї Wifi-мережі.
 • Вчасно оновлювати програмне забезпечення.
 • Інтергувати в роботу адміністрації програми для створення розкладу.
 • Розширити перелік додаткового програмного забезпечення для вчителів та учнів (відеоредактори, фоторедактори тощо).

Методичні рекомендації щодо формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

 • Ввести в плани роботи МО засідання на теми, що підвищуватимуть ІК-компетентність вчителів.
 • Забезпечити взаємовідвідування уроків з використанням цифрових технологій.
 • Залучити педагогів школи до проходження курсів онлайн на освітніх платформах EdEra та Prometheus тощо.

Рекомендовано на Prometheus:

Рекомендовано на EdEra: