СЗОШ І-ІІІ ст. № 316 (Дарницький район)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 12:23, 5 грудня 2019; Smvakhonina.pi18 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

СЗОШ І-ІІІ ст. № 316

СЗОШ І-ІІІ ст. № 316

Адреса:
м. Київ, пр. М. Бажана, 32a

Вебсайт:
http://316shkola.kiev.ua/

телнфон:
телефон (044) 565-75-50
Електронна скринька:
sch316@ukr.net

Завантаження434343.jpg

ПРО ЗАКЛАД

  • Спеціалізована школа з поглибленим вивченням української мови.
  • Англійська мова з 1 класу, німецька та російська мови з 5 класу.
  • Поглиблене вивчення англійської мови з 8-9-х класів.
  • Профільні класи (10-11): філологічні, суспільно-гуманітарні.

Історія розвитку школи
На території Лівобережжя в Дарницькому районі Харківського масиву поблизу станції метро розташована спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 316 з поглибленим вивченням українськох мови. Школа заснована в 1995 році, а в 2004 році отримала статус спеціалізованого загальноосвітнього навчального закладу з поглибленим вивченням української мови. За цей період всього випущено 1691учнів, з них 99 золотих та срібних медалістів. На кожному етапі розвитку школи відбуваються знаменні події, які визначають подальший розвиток навчального закладу.
Впродовж усіх цих років школа успішно навчала і виховувала учнів. З її стін вийшло багато високоосвічених відомих людей, які займають гідне місце у суспільстві. 97% випускників 11-х класів вступають до вищих навчальних закладів, більша половина з них- на бюджетну форму навчання
На сьогоднішній день під керівництвом директора школи Кондик Ольги Петрівни працює досвідчений і сталий, водночас молодий і творчий педагогічний колектив навчального закладу, який своєю працею втілює науково-методичну тему"Ініціатива і творчість у роботі вчителя-шлях до педагогічної майстерності" та виховує цілісне ставлення особистості до суспільства і держави, формує в учнях пріоритет загальнолюдських цінностей і життєве самовизначення кожної дитини.Велика увага приділяється духовному вихованню учнів і збереженню національних традиці.
Рідна мова в усі періоди розвитку нашої школи стояла і стоїть на першому місці з поміж усіх навчальних дисцмплін.
Школа має достатньо хорошу базу для формування високорозвиненої особистості: 4 комп`ютерні кабінети, які об`єднані в локальну мережу та підключені до виділеної лінії глобальної мережі інтернет, 2 кабінети з інтерактивною дошкою, 2 кабінети обслуговуючої праці, 2 спортивні зали (ігровий та гімнастичний), 2 танцювальні зали, спортивний майданчик, бібліотека, читальна та актова зала, їдальня на 300 посадових місць, ігрову кімнату для молодших школярів, 44 класні кімнати, обладнані меблями, сучасною теле-відеотехнікою, кабінет соціально-психологічної служби, науково-методичний центр.
Педагоги школи - це цілеспрямований, ініціативний колектив, який працює на реалізацію освітніх компетенцій, тому науково-методична рада школи спрямовує роботу на підготовку і впровадження нових технологій. Система методичної діяльності сконцентрована навколо нових технологій. Це сприяє активізації форм методичної підготовки кожного вчителя, піднімає на більш високий рівень його теоретичну підготовку, надає чіткості і цілеспрямованості практичним заходам, зростає рівень їх педагогічної майстерності.
Педколектив реалізує на практиці різні проекти:

  • "Обдаровані діти",
  • "Милосердя",
  • "Школа сприяння здоров`ю",
  • "Друзі завжди поруч",
  • "Академія дитячої творчості",
  • "Ми за мир на планеті земля",
  • "Світ очима дітей",
  • "Батьківський всеобуч",
  • "Етика та етикет у будні та свята" та ін.

У статуті школи закладена така організаційна структура:

  • І ступінь – початкова школа(1-4 класи);
  • ІІ ступінь - основна школа (5-9 класи);
  • ІІІ ступінь – старша школа (10-11 класи).

Навчання починається із 6 років – школа І ступеня, яка на рівні з базовим компонентом включає поглиблене вивчення української мови, додатково вводиться вивчення російської мови, англійської мови, курсу «Християнської етики в українській культурі», сходинки до інформатики. У початковій школі функціонує окремий комп`ютерний кабінет, та хореографічна зала. Класи І ступеня створюються з урахуванням психофізичних особливостей дитини та рекомендацій медико- педагогічної комісії.
На ІІ ступені забезпечується одержання учнями базових знань, підготовка до початку самостійної діяльності. Враховуючи побажання батьків та їх дітей, здібностей учнів, у школі відкриті класи з поглибленим вивченням математики та англійської мови. Головною метою діяльності цих класів є створення умов для навчання талановитої,обдарованої людини,залучення її до систематичної, науково-дослідницької, пошукової, експериментальної роботи. З 2013 року за новим Державним стандартом середньої освіти вивчається дві іноземні мови англійська, німецька з 5-х класів. Вивчається в школі і російська мова.
Учні школи активно займаються науково-дослідницькою діяльністю. Під керівництвом учителів у Малій Академії Наук народжуються цікаві наукові проекти з різних дисциплін, передусім у галузі мов, літератур, суспільно-гуманітарних дисциплін. Все це робить учнів причетними до співпраці і досліджень з науковцями. Забезпечується інтелектуальний і творчий розвиток через систему внутрішніх і зовнішніх олімпіад, конкурсів.
У старшій школі забезпечується профільне навчання: українська та іноземна філологія, суспільно-гуманітарний, історичний, економічний профілі.
Школа тісно співпрацює з вищими навчальними закладами – Київським Славістичним Університетом, Національним університетом харчових технологій, КНУКіМ, Київським національним університетом ім.Т.Г.Шевченка. давнім партнером школи є Київська національна філармонія,Університетом культури, громадською організацією «КСТМ Лідер», спортивно- танцювальним клубом «Ірис» , які займаються молодіжно-спортивною пропагандою здорового способу життя шляхом залучення дітей шкільного віку до занять в спортивних, танцювальних секціях.
У школі багато уваги приділяється всебічному розвитку дітей. Працюють спортивні секції та гуртки: хорового співучого вокалу, танцювальний, карате, футбол, баскетбол; факультативи: з української мови, російської мови, англійської мови, математики, економіки, історії та правознавства.
Сьогодні в школі навчається 751 учні, з них

  • 1-4 класів – 13, в них учнів 316;
  • 5-9 класів – 12, в них учнів 332;
  • 10-11 класів – 4, в них учнів – 103.

В організації навчально-виховного процесу бере участь 86 учителів, в історію школи записано такі визначні імена педагогів: Бурдова Тетяна Григорівна - перший директор школи (1994р.-2011р.), в тому числі мають педагогічні звання: Радченко Ганна Іванівна – заступник директора школи з навчально-виховної роботи (1995р.-донині), відмінник освіти України; Гудиря Людмила Андріївна – вчитель-методист, відмінник світи Росії, яка понад 16 років пропрацювала заступником директора з виховної роботи; вчителі – Колісніченко Т.Б., Шевченко Л.В., які мають великий професійний та життєвий досвід, високі педагогічні та наукові звання і досягнення.
Вчителі школи володіють інноваційними формами і методами викладання, прагнуть до того, аби сформувати в учнів позитивну мотивацію до навчальної діяльності, навчити їх мислити, узагальнювати, формувати потребу в саморозвитку.
Пріоритетними напрямами освітньої та виховної діяльності школи є: -формування високоосвіченої,інтелектуальної, творчої особистості;
- виховання любові до рідної мови, формування мовної культури;
-формування національної свідомості , забезпечення духовної єдності поколінь;
-виховання поваги до історичного минулого українського народу, його звичаїв;
-формування в учнів навичок здорового способу життя;
-реалізація особистісно – орієнтовного підходу в навчально – виховному процесі.