Куріп’я

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 10:59, 25 листопада 2017; Aivytiuk.uk16 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Куріп’я́, -п’я́ти, с. Цыпленокъ. Ой погнала бабусенька куріп’ята пасти, сама сіла на припічку куделицю прясти. Нп. Ум. Куріп’я́тко, куріп’я́точко.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

КУРІП'Я́, я́ти, сер. Пташа куріпки. Вона спала й була схожа на куріпку, що за день набігалася з своїми куріп'ятами, приткнула голову під кущ і заснула (Степан Чорнобривець, Визволена земля, 1959, 150); Ой погнала бабусенька куріп'ята пасти (Словник Грінченка); Легкою зграйкою спурхнули куріп'ята (Максим Рильський, Поеми, 1957, 256).

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Куріп'я, -п'я́ти, с. Цыпленокъ. Ой погнала бабусенька куріп'ята пасти, сама сіла на припічку куделицю прясти. Н. п. Ум. куріп'я́тко, куріп'я́точко

УКРЛІТ.ORG_Cловник

КУРІП’Я́, я́ти, с. Пташа куріпки. Вона спала й була схожа на куріпку, що за день набігалася з своїми куріп’ятами, приткнула голову під кущ і заснула (Чорн., Визвол. земля, 1959, 150); Ой погнала бабусенька куріп’ята пасти (Сл. Гр.); Легкою зграйкою спиихнули куріп’ята (Рильський, Поеми, 1957, 256).

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

курча -а́ти, с. 1) Пташа курки. || Страва з м'яса такого пташати. 2) перен., розм. Наївне дівча. 3) тільки мн., розм. Дрібненькі тріщинки на обвітреній шкірі ніг, рук і обличчя.

Ілюстрації

КУРІП'Я.jpg КУРІП'Я1.jpg КУРІП'Я2.jpg

Медіа

Див. також

Cпоріднені слова зі словника Бориса Грінченка

Курча

Птах

Пернатий

Зовнішні посилання

Матеріал з Вікіпедії

Куріп’я́ — клас теплокровних яйцекладних вищих хребетних тварин, які пересуваються на двох ногах, а їхні передні кінцівки перетворилися на крила. Станом на 2007 рік нараховують від 9 800[1] до 10 500[2] видів птахів. Вони населяють усі екосистеми Земної кулі від Арктики до Антарктики. Розміри видів коливаються від 5 см (колібрі) до 2,75 м (страус). Птахи — це спеціалізована гілка хребетних, що виникла від тероподних динозаврів у юрському періоді (близько 160 млн років тому).