Відмінності між версіями «Перехрестя»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Перехрестя, -тя, '''''с. ''1) Два бревна, двѣ планки, доски, полосы накрестъ одна на другую положенныя — отдѣльно или какъ часть различныхъ снарядовъ. Шух. І. 116, 118. Мик. 480. Поперечная перекладина креста. Уман. у. 2) Перекрестокъ. ''Й теперечки ще по паланках на перехрестях кістки їх крутяться на палях. ''Стор. II. 18.  
 
'''Перехрестя, -тя, '''''с. ''1) Два бревна, двѣ планки, доски, полосы накрестъ одна на другую положенныя — отдѣльно или какъ часть различныхъ снарядовъ. Шух. І. 116, 118. Мик. 480. Поперечная перекладина креста. Уман. у. 2) Перекрестокъ. ''Й теперечки ще по паланках на перехрестях кістки їх крутяться на палях. ''Стор. II. 18.  
 
[[Категорія:Пе]]
 
[[Категорія:Пе]]
 
==Сучасний словник==
 
Перехрестя – це перетин декількох доріг, що проходять переважно перпендикулярно один до одного. Така ділянка зустрічається в тих місцях, де перетинається кілька вулиць. Це досить просте утворення, яке дійсно пов'язане з підвищеною небезпекою.
 
 
 
 
Перехрестя – це що? ПДР: "проїзд перехресть
 
Тому дуже важливо дотримуватися вимоги перетину цих ділянок. Особливо це стосується нерегульованих перехресть. Але про них ми поговоримо нижче.
 
Класифікація
 
Перехрестя мають певні типи. Дуже важливо не плутати їх з прилеглою територією. Це зовсім різні поняття, і в ПДР їм відводяться свої розділи. Всього виділяють чотири основних типи перехресть:
 
Чотиристоронні і Х-подібні. Це достатньо поширений вид перехресть, який дозволяє поєднати дві довгі вулиці.
 
Т-образні. Такі перехрестя з'являються там, де закінчується одна вулиця, і з'являється необхідність переїзду на іншу. Дуже часто Т-подібні перехрестя мають головну і другорядну дорогу. Втім, бувають винятки. Також можливий такий варіант, коли "ніжка" букви "Т" стає не перпендикулярно до іншої дорозі, а під кутом.
 
Багатосторонні. У таких перехрестях з'являється необхідність тоді, коли поєднуються великі площі з вулицями, де завжди досить інтенсивний трафік.
 
Кругові. Самий красивий, функціональний і безпечний вид перехресть.
 
Перехрестя – це що? ПДР: "проїзд перехресть
 
Ми розглянемо тільки три типи з них. Взагалі перехрестя – це такий ділянка дороги, який може суттєво відрізнятися в різних країнах. Тому сьогодні ми розглянемо основні типи таких дорожніх утворень.
 
Хрестоподібний перехрестя
 
Хрестоподібний або Х-подібне перехрестя – це два різновиди чотиристоронніх перехресть. Для них характерні такі особливості:
 
Перетинаються дві дороги, що досить небагато порівняно з країнами Заходу. Втім, і у нас існують великі дорожні освіти, за допомогою яких з'єднується багато доріг. Однак коли ми говоримо про перехрестях, то подумки уявляємо саме цей тип.
 
Потенційні загрози знаходяться зазвичай або зліва, або ззаду при русі автомобіля. Втім, для наступного типу перехресть даний пункт також діє. А ось у кругових перехрестях машини загрожують зазвичай справа, так як відбувається виїзд з другорядної дороги на коло. Необхідно враховувати даний нюанс.
 
Можливо наявність головної дороги, якій віддається пріоритет при русі. В принципі, те ж саме стосується і Т-образного перехрестя.
 
Перехрестя – це що? ПДР: "проїзд перехресть
 
Розпізнати цей тип дуже просто. Для цього потрібно просто подивитися на кількість перетнутих доріг.
 
Т-подібний перехрестя
 
Меншу небезпеку несуть Т-подібні перехрестя. При цьому вони зберігають всі особливості попереднього типу. Коли йдеться про меншу небезпеку, то мається на увазі пішохід. Як можна розпізнати цей тип перехрестя?
 
Дві дороги з'єднуються, але жодна з них не має продовження.
 
Рух даного перехрещення відбувається тільки вправо, тоді як у попередніх випадках водій може їхати вперед чи повернути вліво.
 
При вигляді зверху такий елемент дороги дійсно нагадує букву "Т".
 
Круговий перехрестя
 
Досить рідкісним, але від того не менш цікавим є круговий перехрестя. Це найбільш безпечне місце в порівнянні з іншими ділянками дороги. Це відбувається завдяки спеціальному кругового типу руху. Водій пригальмовує перед тим, як проїхати по даним типом сполук доріг, завдяки чому у нього з'являється більше шансів зберегти контроль над своїм автомобілем в скрутну хвилину.
 
Перехрестя – це що? ПДР: "проїзд перехресть
 
Даний тип має величезну кількість переваг:
 
Проїзд перехресть дозволяє насолодитися красивими малими архітектурними формами або різними клумбами. Особливо це актуально в літній час року. Звичайно, це дрібниця, але, погодьтеся, приємна. Краса останнім часом не стала менше цінується, так що це відвертий плюс даного типу.
 
Немає необхідності регулювання таких перехресть в силу того, що для виїзду на головну дорогу передбачена окрема частина траси. Це дуже зручно, а головне - практично безпечно.
 
Виїзд машиною на потрібну вулицю здійснюється максимально комфортно. Немає необхідності чекати, поки автомобілі проїдуть. Рух можна почати в будь-який момент завдяки особливій системі дорожньої розмітки. Власне, даний пункт можна поєднати з попереднім.
 
Загалом, кругові перехрестя є одним з кращих способів з'єднання доріг. При цьому у них є такий недолік, як велика площа. Перераховані вище типи значно компактніше, ніж кругові перехрестя. Але при цьому сам круг, який лягає в основу останніх, дозволяє створити непоганий декор прилеглої території. Саме тому проїзд перехресть цього типу настільки приємний.
 
Види перехресть
 
На цьому класифікація не закінчується. Знання про те, які основні типи даних дорожніх утворень існують, дозволяють більш детально вивчити проїзд перехресть у всіх можливих варіаціях. Всі перетину, незалежно від типу, поділяються на регульовані і нерегульовані.
 
Регульовані перехрестя
 
Даний тип більш безпечний і зазвичай щільно насичений машинами. Тобто дорожній трафік значно краще виражений у регульованих перехрестях. Як правило, управління рухом тут здійснюється двома способами:
 
Світлофор – оптимальний варіант. Але оскільки це електроніка, то часом людина може зіткнутися з перебоями в його роботі.
 
Регулювальник. Він керує перехрестям в тому випадку, коли не працює світлофор. Тут необхідно розуміти його руху. Він приймає спеціальну позу, яка вказує, хто повинен стояти, а кому дозволяється їхати.
 
Перехрестя – це що? ПДР: "проїзд перехресть
 
Механізм роботи даних перехресть дуже простий. Поки одна вулиця їде, машини на інший стоять. Таким чином, істотно знижується ризик аварій, коли здійснюється проїзд перехресть.
 
Нерегульовані перехрестя
 
Нерегульовані перехрестя далеко не завжди знаходяться на перетині двох вулиць з маленьким трафіком. Якщо велика кількість машин рухається на дорогах, то в ідеалі, звичайно ж, повинен бути або світлофор, або ж регулювальник. Але на практиці нерідко перехрестя з активним рухом виявляються нерегульованими. Відповідно, кількість дорожньо-транспортних пригод на них істотно більше, і вони є досить небезпечними.
 
Неврегульованість перехрестя допускається тільки в тому випадку, коли його проходить невелика кількість транспортних засобів.
 
Відміну від перехрестя прилеглій території
 
Важливо вміти відрізняти перехрестя доріг від прилеглій території. Перетин доріг має свої відмінності не тільки в зовнішньому вигляді або інших поверхневих особливостях, але і стосовно правил поведінки автомобіліста. Є свої норми для конкретного типу доріг. ПДР перехрестя розглядає як самостійне утворення, яке не поєднане ні з яким вуличним об'єктом. У свою чергу, прилегла територія належить якомусь будинку. У цьому і полягає відмінність.
 
Перехрестя – це що? ПДР: "проїзд перехресть
 
Часом бувають ситуації, коли важко визначити, який тип представляє той чи інший елемент дороги. У цьому випадку не варто забувати, що ми все ж маємо справу з перехрестям, і вести себе потрібно таким чином, щоб не спровокувати ДТП. Неухильне дотримання правил необхідно в силу таких причин:
 
Співробітники поліції люблять трактувати неточності в ПДР (перехрестя, слід нагадати, що згідно з правилами дорожнього руху є зоною підвищеної небезпеки на тлі інших доріг) явно не на вашу користь. Тому у всіх складних ситуаціях вони будуть припускати, що ви не правильно рухалися на перехресті. Обов'язково потрібно враховувати цю особливість.
 
Якщо це дійсно виявляється перехрестя, то ви додатково перестрахуетесь, якщо будете вести себе так, як ніби це просто прилегла територія.
 
В першу чергу не на сумнівних ділянках вмикати задній хід. Хто знає, чим може закінчитися такий псевдоманевр.
 
Рух на перехресті
 
А тепер давайте більш детально зупинимося на тому, які основні моменти потрібно враховувати при русі на перехресті. Взагалі цей пункт дуже складний. До уваги береться все:
 
Покриття дороги. Виявляється, що воно може негативно позначитися на видимості машин вдалині при повороті, а також коли автомобіль їде прямо.
 
Ступінь повороту на горизонті. Деякі дороги непрямі на перехресті, а в подальшому повертають. Це суттєво погіршує видимість машин.
 
Швидкість руху автомобілів. Очевидно, що даний параметр дуже важливий. При цьому варто враховувати, що в деяких випадках на перехрестях швидкість руху автомобілів може істотно спотворюватися в нашому сприйнятті. А це підвищує ризик аварій.
 
Повороти на перехрестях, які раптово вирішують здійснити машини. Іноді буває так, що автомобіль їде, і неможливо зрозуміти, чи буде він згортати чи ні. Однією з причин цього є непрацюючі поворотники. Потрібно уважно отлеживать дорогу на наявність таких машин, так як останнім часом подібне трапляється досить часто.
 
Перехрестя – це що? ПДР: "проїзд перехресть
 
Як бачимо, існує багато ускладнюючих факторів. Але нічого страшного. Яких основних правил слід дотримуватися, коли ви вирішуєте зробити рух по перехрестю?
 
Уважно відстежуйте руху інших людей.
 
Пригальмовуйте, коли наближаєтеся до перетину доріг.
 
Перехрестя вулиць є місцем, в якому потрібно особливо уважно стежити за поведінкою машини.
 
Поворот здійснюйте по правій смузі. Якщо потрібно повернути вліво, то слід деякий час рухатися по своїй дорозі, плавно повертаючи в потрібну сторону, щоб у результаті опинитися в правій смузі перпендикулярної дороги. Але будьте обережні: цей маневр може бути небезпечним для вашого життя. Значно простіше і безпечніше знайти одиночну дорогу, якою ви зможете дістатися.
 
Якщо ви бачите сільськогосподарську машину, то будьте готові до того, що вона не може так швидко маневрувати, як легкове авто. Начебто проста порада, але багато водіїв чомусь про нього забувають.
 
Таких нюансів можна нарахувати безліч.
 
 
==Ілюстрації==
 
http://poradumo.pp.ua/uploads/posts/2015-10/perehrestya-ce-scho-pdr-proyizd-perehrest_991.jpeg
 
https://www.tradingfloor.com/images/article/max608w/78b77617-ab61-4f82-8bf8-7a85fafa236a.jpg
 
http://poradumo.pp.ua/uploads/posts/2015-10/thumbs/perehrestya-ce-scho-pdr-proyizd-perehrest_972.jpeg
 
 
==Джерела та використана література==
 
http://poradumo.pp.ua/cikave/58442-perehrestya-ce-scho-pdr-proyizd-perehrest.html
 

Поточна версія на 17:46, 21 листопада 2017

Перехрестя, -тя, с. 1) Два бревна, двѣ планки, доски, полосы накрестъ одна на другую положенныя — отдѣльно или какъ часть различныхъ снарядовъ. Шух. І. 116, 118. Мик. 480. Поперечная перекладина креста. Уман. у. 2) Перекрестокъ. Й теперечки ще по паланках на перехрестях кістки їх крутяться на палях. Стор. II. 18.