Відмінності між версіями «Судома»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Замінено вміст на «'''Судо́ма, -ми, '''''ж. ''Судорога, корчь. Категорія:Су»)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Судо́ма, -ми, '''''ж. ''Судорога, корчь.  
 
'''Судо́ма, -ми, '''''ж. ''Судорога, корчь.  
 
[[Категорія:Су]]
 
[[Категорія:Су]]
Мимовільне або навіть надмірне скорочення м'язів, може носити безболісний (посмикування м'язів) або больовий характер від терпимих до часто нестерпних больових відчуттів, в той час залишаючись тимчасовим та не деструктивним явищем. Можуть проявлятись під виглядом паралічу та схожої до паралічу іммобільності в ділянці вражених м'язів. Приступ, як правило гострий, та зникає самостійно через декілька секунд, хвилин або навіть годин. Судоми можуть виникати в скелетних м'язах або гладких м'язах. Судоми скелетних м'язів можуть бути викликані м'язовою втомою, електролітними розладами, різким переохолодженням (падінням в холодну воду), раптовим нетиповим фізичним навантаженням, тобто, частіше всього судоми провоковані. Судоми переважно розвиваються в скелетних м'язах, окрім деяких винятків, див. судоми гладких м'язів.
 
 
Часто, стан судом називається різноманітними ідіомами в різних мовах, в буквальному перекладі означаючими «коняча нога», «льодяна нога», «дерев'яна нога», «мертва нога», «кінь Чарлі» (англ. Charley-horse) та ін. Інколи болісні судоми (якоїсь частини тіла) носять діалектичні назви, наприклад, «звело ногу» чи «скрутило ногу», «зкрутило шию» проте цей стан слід диференціювати від вивихів, підвивихів, перерозтягнень капсул суглобів, див. диференційна діагностика.
 
 
Судоми часто пов'язані з надмірною фізичною активністю, часто, в не тренованих людей і можуть бути нестерпними: наприклад, при різкому не звичному бігові людина зупиняється від нестерпного пекучого болю, який почався в відповідних м’язах тіла. Рідше, судоми можуть зустрітись під час неактивності, наприклад при незначних рухах. Часто в українській мові ці стани також мають ідіоматичні назви як «невдало став ногою» чи «невдало став на ногу», проте не слід їх плутати з підвивихами, вивихами, перерозтягненням капсули суглобу, що є іншими [[Файл:[[Файл:Fgy.jpg]]
 
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0
 

Версія за 17:12, 21 листопада 2017

Судо́ма, -ми, ж. Судорога, корчь.