Відмінності між версіями «Побожний»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Детальний опис слова з прикладами українською мовою, наведені аналоги англійською та польською мовами, додане відповідне зображення)
(Замінено вміст на «'''Побожний, -а, -е. '''Набожный, благочестивый. ''От як розжився той чоловік, то покинув і п...»)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Побожний, -а, -е. '''Набожный, благочестивый. ''От як розжився той чоловік, то покинув і пить, і такий побожний зробився. ''Рудч. Ск. II. 22.  
 
'''Побожний, -а, -е. '''Набожный, благочестивый. ''От як розжився той чоловік, то покинув і пить, і такий побожний зробився. ''Рудч. Ск. II. 22.  
'''ПОБО́ЖНИЙ,''' а, е.
 
1. Який ревно виконує всі релігійні обряди; віруючий. Побожний аскет вік в пустині прожив І молитвою й постом богині служив (Іван Франко, XI, 1952, 106); Василь Миронович, чоловік смирний і побожний, під чаркою дуже любив говорити за що-небудь божественне (Степан Васильченко, I, 1959, 127);
 
//  Власт. релігійній, віруючій людині. Ґаздиня вже вчиняє паску. Місить тісто з побожними думками, стараючись гнати від себе всяку злість і нечисть (Гнат Хоткевич, II, 1966, 37).
 
2. Пов'язаний з релігією; церковний. Зоня увійшла в кімнату, співаючи побожний гімн (Леся Українка, III, 1952, 653); Коли перші [старі] співали до захрипу побожні пісні, то молодь переплітала їх світськими, часто не зовсім пристойними коломийками (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 45).
 
3. уроч. Сповнений найщирішої шани, безмежно відданий; благоговійний, шанобливий. Громада перешіптується, з побожним подивом поглядаючи на Руфіна і Прісціллу (Леся Українка, II, 1951, 497); Бальзак придивлявся до розчервонілого обличчя молодого письменника. Йому подобався побожний погляд, яким той дивився на нього (Натан Рибак, Помилка.., 1956, 220).
 
Словник української мови
 
Академічний тлумачний словник (1970—1980) 
 
#ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ [[http://wiki.kubg.edu.ua/]]
 
 
ENG. devout, pious
 
#ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ [[https://www.lingvolive.com/ru-ru/translate/uk-en/%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D0%B9]]
 
POL. reigijny, pobożny, nabożny
 
#ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ [[https://uk.glosbe.com/uk/pl/%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D0%B9]]
 
 
[[Категорія:По]]
 
[[Категорія:По]]
{{subst:Шаблон:Словник Грінченка ісучасність|підрозділ=Інститут філології}}
 

Версія за 15:35, 21 листопада 2017

Побожний, -а, -е. Набожный, благочестивый. От як розжився той чоловік, то покинув і пить, і такий побожний зробився. Рудч. Ск. II. 22.