Шолойко Альона Вячеславівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Шолойко Альони Вячеславівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта».

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

  1. Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Анкета із заступником директора з навчально-виховної роботи

  1. ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Анкету можна переглянути за посиланням Анкета

Аналіз ікт.jpg

Результати анкетування Результати анкетвання

Результати анкетування свідчать про те, що школа забезпечила працівників з технічної сторони, але поки що дає не достатньої кваліфікованї підтримки з функціональної сторони. Вчителі готові до змін, але більшості не вистачає знань або досвіду у користуванні спеціальними освітними програмами. Тому я вирішила провести для вчителів майстер-клас по використанню програми LearningApps. На мою думку, це дасть поштовх для вчителів до розвитку, дослідження програм та їх використання в освітній діяльності.

  1. Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Карту знань з аналізу ІКТ політики НВК №30 "ЕКОНАД" можна переглянути за посиланням ІКТ карта


Інформаційне забезпечення:

Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом школи, який реалізує її освітню політику.

НВК №30 "ЕКОНАД"

Сайт установи

НВК №30 "ЕКОНАД"

Гугл- календар для співробітників, керівників


Календар подій НВК №30 "ЕКОНАД"

Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання ІКТ в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.

Презентація

23 04 2018 4.jpg

8 грудня був проведений майстер-клас "LearningApps - як інструмент для вчителів". LearningApps - онлайн сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Конструктор Learningapps призначений для розробки, зберігання інтерактивних завдань з різних предметних дисциплін, за допомогою яких учні та вчителі можуть перевірити і закріпити свої знання в ігровій формі, що сприяє формуванню їх пізнавального інтересу. Також, на learningapps.org можна знайти для власного використання вже створені вправи з різних предметів. Це найбільша платформа, що доступна українською мовою і з таким великим спектром можливостей.

На майстер-класі було висвітлено основні можливості, переваги та недоліки цього конструктору, проведено рестрацію на сайті учасників, показано як створювати вправи в цьому редакторі (пазли, конструктор) і самі учасники спробували розробити власну вправу на основі роздрукованої Інструкції.

Методичні рекомендації

  1. проектування інформаційного освітнього середовища установи
  2. модернізації ІТ інфраструктури.
  3. формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи
Гіпотеза
– результати опитування вчителів можуть свідчити про необхідність удосконалення ІКТ-політики навчального закладу шляхом покращення технічного забезпечення та підвищення рівня підготовленості вчителів до роботи з ІКТ.
Рек.jpg

Шляхи підвищення кваліфікації для вчителів закладу освіти, зокрема засобами неформальної освіти:

Набір MOOC, які бажано опанувати вчителям PROMETHEUS

Word та Excel: інструменти і лайфхаки

ПРО КУРС Всім нам обов’язково хоча б раз доводилось працювати з Word та Excel – створювати таблиці та діаграми, проводити розрахунки, писати твори. Ми впевнені, що вміння працювати з текстовим редактором Word та табличним процесором Excel не повинні обмежуватися первинними навичками зі звичайного набору тексту або використання функції суми для підбиття підсумків електронної таблиці. Ви ж хочете довідатись всі таємниці цих життєво необхідних програм? Тоді цей курс саме для вас. Наша мета – навчити вправно та грамотно працювати з Word та Excel.

Інтернет-медіа

ПРО КУРС

Комплексна підготовка редактора онлайн-медіа: від необхідних теоретичних знань, до багатьох практичних навичок Теми лекцій:

  • Інтернет-видання: куди вони зараз рухаються
  • Як подавати інформацію в мережі
  • Жанри інтернет-медіа: як писати, щоб вас читали
  • Конвергентна редакція та універсальні журналісти
  • Аудиторія та її вивчення
  • Концепція онлайн-видання: з чого все починається
  • Підготовка та запуск інтернет-медіа
  • Пошукова оптимізація для редактора
  • Особливості роботи з мультимедійним контентом
  • Як медіа живе у соціальних мережах
  • Спілкування на вашому сайті
  • Основи інтернет-реклами
  • Управління інформаційним веб-сайтом та робота редактора


Медіаграмотність для освітян

ПРО КУРС

Ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня, щогодини та щохвилини ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Кількість повідомлень зростає щодня. Рух інформаційного потоку не спинити. Наше завдання – не потонути у щоденному вирі. Ми маємо усвідомити та підкорити цей потік. Для освітян ці процеси важливі ще й тим, що наші учні подекуди знають про сучасні інформаційні технології більше за своїх вчителів. Саме тому медіаосвіта освітянської спільноти надзвичайно важлива. Ми маємо не тільки знати, які небезпеки несуть із собою цифрові технології та як на нас впливає інформаційний тиск. Надзвичайно важливо вміти захищатися від цих небезпек і користуватися можливостями, які надають медіа. І не тільки самим вміти, але й вчити цьому наших дітей. Мета курсу – мотивувати наших колег, вчителів, керівників шкіл, шкільних управлінців бачити, що світ навколо разюче змінився, став цифровим, а відтак потрібно розвивати нові медіаосвітні компетентності. Курс містить багато корисних інструментів, які можна використовувати для формування позитивного іміджу закладу освіти, у процесі спілкування з медіа та ефективного використання медіаресурсів у освітньому процесі.

Критичне мислення для освітян
НА ЦЬОМУ КУРСІ ВИ НАВЧИТЕСЯ:
  • Мотивувати учнів до навчання та задовольняти їхні освітні потреби якнайкраще.
  • Використовувати екзистенціальний аналіз В. Франкла для гармонізації освітнього середовища та забезпечення власного емоційного добробуту.
  • Упорядковувати свою активність відповідно до важливості справ.
  • Використовувати стреси для власного особистісного та фахового зростання.
  • Створювати належні освітні умови для виховання успішних та щасливих людей.
  • Організовувати екологічний освітній процес.
  • Доцільно добирати засоби діагностики компетенцій учнів.
Навчаймось вчитись: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів

ПРО КУРС

  • Що таке навчання?
  • Модуль присвячений вивченню різних способів мислення. Ви навчитесь використовувати ці способи для максимально ефективного навчання. Ми розберемо, як саме влаштована пам’ять та як на наше навчання впливає сон.
  • Як групувати інформацію?
  • Ви дізнаєтесь, як правильно поділяти інформацію на невеликі блоки для ефективного запам’ятовування. У цьому модулі ми проаналізуємо виклики опанування великих масивів знань та ілюзії компетентності.
  • Гаяння часу та пам'ять.
  • В цьому модулі ми поговоримо про два тісно пов'язаних явища: прокрастинацію та пам'ять. Одна з ключових запорук успіху в навчанні - вміти не гаяти час. Ви також довідаєтесь, як використовувати найпотужніші системи довгострокового зберігання інформації у нашому мозку.
  • Ренесансне навчання та відкриття вашого потенціалу.

Ще більше про важливі ідеї та методи навчання. Ви дізнаєтеся, як ефективно навчатися разом з іншими студентами, як розпізнати свої сильні сторони, а також про те, як військові пілоти і хірурги використовують контрольні списки для роботи з надскладними завданнями. Навчайтесь для життя та навчайтесь протягом життя!

Наука повсякденного мислення

ПРО КУРС

Вітаємо вас на курсі критичного мислення! Ми будемо вивчати психологію нашого повсякденного мислення: чому люди вірять у неправдоподібні речі, як ми формуємо і змінюємо наші погляди, чому очікування викривляють судження і як приймати більш зважені рішення. Ми обговоримо такі теми як плацебо, паранормальні явища, медицина, дива тощо. Ви будете застосовувати наукові методи, щоб оцінити твердження, зрозуміти докази і усвідомити, чому ми так часто робимо нераціональний вибір. Замість поквапливого, автоматичного, інстинктивного, емоційного і стереотипного мислення ви почнете більше покладатися на неспішне, сповнене розумових зусиль, цілеспрямоване й аналітичне мислення. Ви отримаєте інструменти, які допоможуть навчитися мислити незалежно й аналітично, цінувати факти більше за власний досвід. Разом ми вивчимо ментальні ярлики, якими іноді зловживають люди, а також навчимося використовувати ці знання для кращого прийняття рішень і більш критичного мислення. ПРОГРАМА КУРСУ Під час курсу ви навчитеся:

  • Наукового методу і його застосування в повсякденному житті.
  • Інструментів, які поліпшать ваше повсякденне мислення і допоможуть глибше зрозуміти упередження.
  • Порад, як можна змінити погляди інших людей.
  • Технік для навчання і кращого запам’ятовування інформації.
  • Як відрізнити факти від вигадки.

Майстер класи для вчителів по використанню ІКТ

Використання ІКТ в навчальному процесі
Вебінар Сучасні ІКТ в діяльності вчителя початкових класів. Хмарні технології (Назаренко В.С.)
Вебінар: "Ігрова феєрія для учнів початкових класів"
Робота з конструктором SMART Notebook
Прийом "Чарівна таблиця" в програмі Smart Notebook 11
Створюємо інтерактивні навчальні матеріали в середовищі PowerPoint
Як створити навчальну презентацію-гру?
Вебінар: Онлайн-сервіси для створення дидактичних матеріалів (карточки, кросворди, пазли)
Математика. 12 ідей цікавого уроку (частина 1)
Математика. 12 ідей для цікавого уроку (частина 2)

Сервіси для створення дидактичних матеріалів

  • PurpozeGames

Сервіс для створення тематичних ігор онлайн PurpozeGames. Для початку роботи необхідно зареєструватися. Сервіс підтримує кирилицю. За результатами гри ведеться рейтингування. Опис і інструкція по роботі з сервісом.

  • Study Stack

Онлайн сервіс Study Stack для створення дидактичних матеріалів для освіти. Порядок роботи з вашими матеріалами: це робота з текстом (питання і відповіді) і робота з графічними зображеннями та коментарями до них. Набравши один раз комплект запитань і відповідей, ви отримуєте декілька варіантів для генерації дидактичних матеріалів в ігровій формі. Готові роботи легко можна вмонтувати на сторінки сайтів, блогів, поділитися інформацією в соціальних мережах. Для початку роботи необхідно зареєструватися або скористатися аккаунтом від Facebook. Сервіс підтримує кирилицю. Крім ваших робіт ви можете скористатися колекцією робіт, створених педагогами світу. Опис і інструкція по роботі з сервісом.

  • WordLearner

Онлайн сервіс для створення дидактичних матеріалів (робочих листів, головоломок, вправ, карток та ігор) WordLearner. Для початку роботи необхідно зареєструватися (як студент, педагог, представник освітнього закладу). Сервіс англійською мовою, підтримує кирилицю. Є можливість створювати групи, класи, реєструвати школярів і вести статистику роботи в групі. Опис і інструкція по роботі з сервісом.

  • LearningApps

Сервіс LearningApps призначений для створення інтерактивних навчально-методичних посібників з різних предметів. Сервіс заснований на роботі з шаблонами (заготовками) для створення роботи. Тематика різноманітна: від роботи з картами до розгадування кросвордів і створення карт знань. Сервіс підтримує кілька мов (російська мова підтримується на окремих шаблонах при заповненні контенту). Для початку роботи необхідно зареєструватися. Є велика колекція робіт, російською мовою, українською, англійською і т.д. Опис і інструкція по роботі з сервісом

  • JeopardyLabs

Онлайн сервіс JeopardyLabs призначений для генерації тематичних вікторин. Для початку роботи на сервісі не потрібно реєструватися. Тільки ввести пароль для редагування. Сервіс підтримує кирилицю. Після заповнення даними сервіс запропонує посилання для роботи з вікториною. Опис і інструкція по роботі з сервісом.

  • JigsawPlanet


Онлайн сервіс для генерації пазлів з вихідних графічних зображень (фотографій) JigsawPlanet. Для початку роботи необхідно зареєструватися. Потім користувач створює альбом (и) і завантажує тематичні зображення, з яких сервіс пропонує створити різні за складністю та формою пазлів ігри. Створені роботи можна зберігати на сторінках сайтів у вигляді альбомів і як окремі роботи. Можна поділитися роботами в соціальних сервісах і за допомогою електронної пошти. Роботи можна створювати з загальним доступом (публічні) - для тих, хто має посилання, і приватні. Опис і інструкція по роботі з сервісом.