Шматко Антоніна Миколаївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Шматко Антоніни Миколаївни VІ курсу Педагогічного інституту денної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта».

База практики - СЗШ №166, м.Києва.

Зміст

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі.

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Було проведено інтерв'ю з директором СЗШ № 166 Панько Світланою Олексіївною на тему «Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ».

Директор школи вважає застосування ІКТ необхідністю і вимогою часу, оскільки його використання у навчанні робить навчання інтерактивним, більш індивідуалізованим, доступним, цікавим, придає навчанню нових форм, робить освіту менш залежною від режиму діяльності школи, сприяє побудові зв'язків та партнерських стосунків учнів та учителів. Впровадження ІКТ в освітній процес є важливим напрямком діяльності школи. Директор активно використовує ІКТ у навчальному процесі і управлінській діяльності, спонукає до використання ІКТ у навчально-виховному процесі педагогічний колектив школи.

Питання до інтерв'ю.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу.

Анкетування.

Серед вчителів СЗШ №166 було проведено анкетування на тему «ІКТ-компетентність вчителя».

Анкета.

Результати анкетування вчителів.

Аналіз результатів анкетування.

Все більше вчителів починають використовувати ІКТ на уроках. Більшість вчителів не тіільки готуються до уроку, а і проводять уроки з використанням ІКТ. Технічні засоби,на жаль, обмежують можливості інтерактивної діяльності. Вчителі потребують підвищення навичок використання ІКТ в професійній діяльності.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення

 • 45 комп'ютерів (із них 4 ноутбука)
 • 6 інтерактивних дошок, 6 проекторів
 • 9 принтерів
 • камери відеоспостереження
 • 2 сканери
 • Усі комп’ютери підключені до інтернету, в школі працює Wi-Fi.

Програмне забезпечення

 • Microsoft office 10
 • Windows 7
 • антивірус Avast

Інформаційне забезпечення

Інформаційно-освітнє середовище школи представлено сторінкою школи в соціальній мережі Facebook, простором сервісу Google та сайтом школи.

Офіційний сайт школи № 166.

Сторінка у Facebook.

Наповнення подіями календаря на сайті школи.

На сайті керування сайтом школи був створений аккаунт Педагог-організатор для наповнення подіями календаря на сайті школи згідно план школи. Це дозволить усім бути в курсі заходів школи, краще планувати свою діяльність учителям та учням.

Сторінка адміністратора школи 166 1.JPG

Сторінка адміністратора школи 166 .JPG

Сторінка адміністратора школи 166 .2.JPG

Календар заходів школи 166 на лютий.JPG

Cемінар для вчителів з використання ІКТ в освіті.

На сучасному етапі інформатизації суспільства все більшого поширення в різноманітних сферах життя набувають комп’ютерні технології, вони виступають як один із інструментів пізнання. Тому однією із задач сучасної освіти є підготовка викладача, який вільно орієнтується у світовому інформаційному просторі, використовуючи сучасні комп’ютерні технології. Цей напрямок вважається перспективним, адже в цілому освіта характеризується як велика система, якісне функціонування якої неможливе без використання сучасних телекомунікаційних і комп’ютерних засобів зберігання, опрацювання, передавання, подання інформації.

ІКТ дають змогу вчителю краще подати матеріал, зробити його більш цікавим, швидко перевірити знання учнів та підвищити їхній інтерес до навчання. Вчитель має можливість отримувати найостаннішу інформацію, активно спілкуватися з колегами, учнями та батьками. Завдяки цьому підвищується авторитет вчителя, він дійсно може бути носієм культури, знань, усього передового. Збільшення комп’ютерної техніки та подальше її вдосконалення поширює можливості викладачів використовувати комп’ютерні технології не тільки при вивченні інформатики, але й поєднанні викладання інших дисциплін із використанням ІКТ. Новітні розробки в цій галузі змінюють спосіб їх застосування при вивченні різних дисциплін у процесі навчання.

Був проведений семінар на тему "Інтернет-сервіси в освітньому просторі". Під час семінару було розкрито можливості та особливості роботи інтернет-сервісів LearningsApps та Google-Form.

План проведення семінару:

 1. Роль ІКТ-засобів в освітньому процесі.
 2. Можливості інтернет-сервісу LearningsApps.
 3. Демонстрування основних етапів роботи з LearningsApps.
 4. Можливості інтернет-сервісу Google-Form.
 5. Демонстрування основних етапів роботи з Google-Form.
 6. Обговорення/відповіді на запитання.
 7. Підсумок.

Презентація до семінару.

Мпмана.jpg Семінар 2 Школа 166.jpg

Методичні рекомендації

Методичні рекомендації щодо проектування інформаційного освітнього середовища установи.

У школи вже є добре розбудоване інформаційно-освітнє середовище, але не всі вчителі ним послуговуються, тому необхідно наладити краще інформування адміністрацією школи вчителів та їх взаємодію.

Методичні рекомендації щодо модернізації ІТ-інфраструктури

По мірі можливостей вводити в ІТ-інфраструктуру школи апаратуру, яка дає можливості вводити інформацію не за допомогою клавіатури та миші, а дотику, жестів, голосу, датчики світла і тепла, для економії енергії, встановити систему автоматичного виявлення і гасіння пожеж.

Методичні рекомендації щодо формування ІК-компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

Провести курс семінарів, на яких розкажуть про наявне у школі інформаційно-освітнє середовище як у нього зайти, особливості роботи в ньому, які можливості є для навчальної діяльності, а які є можливості для покращення взаємодії учителів з адміністрацією, учителя та школярами.

Заохочувати до проходження масових відкритих онлайн курсів. Створити гурток для вчителів про можливості та використання ІКТ в освіті.