Школа І-ІІІ ст. № 275 (Деснянський район)

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

1df875_a9d4eb714b3943dfa0df2e9cd8acce80.jpg_srz_979_424_85_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srz.jpg

http://sch275.wixsite.com/sch275 

(з минулого року я входжу в команду, яка працює над сайтом і зараз йде збір інформації, щоб повністю його поновити до наступного навчального року)

Школа І-ІІІ ступенів №275 імені Кравчука Володимира працює над розвитком всебічно розвиненої особистості на протязі 11 років:
  • 1-4 класи - початкова школа;
  • 5-9 класи - середня школа школа;
  • 10-11 класи - старша школа.

Школа працює за звичайною програмою, педагогічною технологією "Росток", приймає участь у проекті "Школа повного дня" та "Розвиток інклюзивної освіти шляхом використання індексу інклюзії".

Адміністрація школи І-ІІІ ступенів №275 імені Кравчука Володимира зацікавлена у розширенні ІТ - інфраструктури закладу і постійно працює над її удосконаленням приймаючи участь у різних проектах та співпрацюючи з громадськими організаціями. Розвинена ІТ - інфраструктура школи досить непогано.

У школі є:
  • 2 класи з інтерактивною дошкою;
  • 2 класи з сучасними комп`ютерами та провідним інтернетом;
  • 2 класи мають телевізори;
  • Wi-Fi, який доступний кожному.

Кабінети директора, заступників та бібліотекар також оснащені сучасними комп`ютерами.

Вже з першого класу діти вивчають інформатику. Ті класи, що працюють за "Ростком" мають змогу займатись за спеціально розробленими зошитами. Але, нажаль, вони розроблені тільки для 1-2 класів. Інші класи працюють за підручниками М.М. Корнієнко, С.М. Крамаровської, І.Т. Зарецької.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

8493 large.jpg

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Учні нашої школи дуже зацікавлені у вивченні комп`ютера та його можливостей, а вчитель інформатики допомагає їм у цьому. І це дало свої результаті під час проведення олімпіад у цьому році.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
  • На районному етапі Всеукраїнської олімпіади з комп`ютерної анімації двоє учнів зайняли І місце.
  • На районному етапі Всеукраїнської олімпіади з комп`ютерної графіки учні посіли І і ІІ місце.

На комп`ютерах встановлений Windows 10. Учні кожного класу мають змогу працювати в тих програмах, які визначені у підручниках, за якими вони навчаються. Це дає змогу закріпити вивчений матеріал на практиці, дізнатися більше про роботу в тій чи іншій програмі, навчитись працювати з комп`ютером на більш високому рівні вже з початкової школи.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Виступ на педраді щодо можливостей онлайн навчання

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

На педраді вчителів початкової школи я розповіла про можливості онлайн навчання та порекомендувала цікаві програми, які вчителі зможуть використати у своїй практиці. Оскільки багато вчителів в цьому році атестуються, то їх дуже зацікавила ця тема і вони теж захотіли більше дізнатися, як використовувати ІКТ у своїй роботі та яким чином урізноманітнити урок і зацікавити дітей.

На жаль, поки наша школа оснащена лише двома дошками та двома телевізорами, розвиток вмінь працювати з ІКТ буде дещо повільний, але наші вчителі готові вдосконалювати свої навички у роботі з комп`ютером.

Анкета

https://goo.gl/forms/PeKq1PbUpeHNkChW2

Методичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища навчальної установи

Якщо використовувати ті можливості, що має наша школа зараз, то доцільно було б створити:

  • Систему електронного навчання, де б учні, які хворіють чи по якійсь іншій причині пропустили уроки, могли б знайти короткий конспект уроку та опис домашнього завдання.
  • Корпоративну пошту для вчителів, що дало б змогу адміністрації школи швидко інформувати кожного вчителя про якусь термінову подію чи надсилати необхідну інформацію.
  • Своєрідний банк проектів, куди б учні могли надсилати свої роботи. Це б полегшило роботу викладачеві. Адже туди можна надіслати зразок виконання роботи.
  • А якщо створити корпоративну поштудля учнів, то можна прослідкувати, як буде проходити їх, як спільна, так і індивідуальна робота.
  • Сторінку, де б вчителі могли ділитися своїм досвідом один з одним. Туди можна буде викладати фото, презентації, текстові документи (все, що висвітлить їх діяльність).
  • Електронну бібліотеку для учнів. Це дозволило б учням мати доступ до інформації в будь якому місці. І не тільки учням.

Модернізація ІТ інфраструктури

Забезпечити загальноосвітню школу усім необхідним ІТ обладнанням досить складно, адже, як відомо, коштів виділяється мало. Але, можна використати і більш бюджетний варіант.

Оскільки, мережа Інтернет в школі є, то замість інтерактивних дошок можна забезпечити класи хоча б телевізорами та під`єднати до них комп`ютери, або використовувати SMART TV, або хоча б телевізор, в який можна вставити флешку. Адже, навіть перегляд фільму, фото, презентації дозволить зробити урок більш цікавим та ефективним.

В комп`ютерні класи було б доцільно закупити навушники, що дозволило б проводити, наприклад, аудіювання у більш цікавій для дітей формі, або дозволило б переглядати якийсь науковий фільм і сприймати його більш якісно.

Формування ІК - компетентності вчителів освітньої установи

На жаль, на даний момент багато вчителів не вміють користуватись комп`ютером на тому рівні, щоб доцільно застосовувати його у навчальному процесі. Деякі навіть не знають, що таке пошта і як її створити. Але за бажанням все це можна виправити створивши спеціальний тренінг для навчання педагогічного колективу.

На мою думку, було б досить цікаво розбити тренінг на три етапи:

  • I. Початковий етап.

На цьому етапі необхідно створити анкетування, яке дозволить проаналізувати на якому рівні вчителі володіють комп`ютером. Можна зібрати вчителів, які добре знають, як використовувати елементарні програми для урізноманітнення навчального процесу. Вони б могли підготувати теоретичну частину та одразу ж перевірити засвоєння на практиці.

  • ІІ. Пізнавальний етап.

На цьому етапі варто запросити спеціалістів з електронного навчання, які зможуть розповісти про більш широкі можливості Е-навчання, поділитися власним досвідом та навчити доцільно використовувати певну програму на кожному з етапів уроку.

  • ІІІ. Завершальний етап.

На цьому етапі вчителі зможуть самостійно розробити вправи відповідно до свого уроку та продемонструвати їх доцільність та ефективність безпосередньо на практиці.