Шиншила

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Сучасні словники

[ Тлумачний словник української мови]

ШИНШИЛА, и, ж. 1. Південноамериканський гризун, схожий на білку, з довгим пухнастим хвостом і цінним сріблясто-сірим хутром, а також хутро цієї тварини. Шиншила - невеликого розміру гризун (досягав довжини 30 см ), що відзначається товстою головою, заокругленими вухами та надзвичайно пухнастим ніжним хутром темно-сріблястого забарвлення (Посібник з зоогеогр., 1956, 43); "Чемпіоном" щодо дальності серед звірів-мандрівників по праву вважається шиншила. Вона попала в Середню Азію з американського штату Колорадо (Рад. Укр., 12.11 1965, 1). 2. Порода кролів із сріблясто-блакитно-сірим хутром, а також хутро тварини цієї породи. Він почав розводити кролів породи шиншила (Колг. Укр., 11, 1960, 13).

Ілюстрації

2081.jpg 2077.jpg 258px-Chinchilla lanigera (Wroclaw zoo)-2.jpg 2079.jpg

Медіа

Біологічна класифікація Домен: Еукаріоти (Eukaryota) Царство:Тварини (Metazoa) Тип: Хордові (Chordata) Клас: Ссавці (Mammalia) Ряд: Гризуни (Rodentia) Підряд: Hystricognathi Родина: Шиншилові (Chinchillidae) Рід: Шиншила (Chinchilla)Види шиншил

Цікаві факти

  • У природі шиншили живуть на висоті до п’яти тисяч метрів – на високогір’ї Анд в Аргентині, Чилі, Перу і Болівії.
  • У дикій природі шиншили живуть до 35 років. У домашніх умовах – максимум 20. На жаль, навіть саме якісне харчування і догляд не замінять цьому пухнастому гризуну природних умов.
  • Скелет шиншили може стискатися вертикально. Тому вони можуть проникати в найвужчі щілини і отвори.
  • У шиншил немає сезонної линьки, тому вони – самі гіпоалергенні тварини. Хутро ці звірята скидають тільки при стресі або як захисна реакція, залишаючи клаптик хутра в зубах хижака. Шиншила, що живе в квартирі, практично не залишає неприємного запаху – у них немає потових і сальних залоз, вони дуже акуратні. Навіть їх кал не володіє таким різким запахом, як екскременти родичів цього гризуна – морських свинок, кроликів і хом’яків.
  • У шиншили є одна дуже цікава захисна реакція – побачивши невеликого хижака або суперника, звір стає на задні лапки, видає загрозливі звуки і «обстрілює» ворога струменем сечі.
  • Хутро шиншил володіє дуже високою щільністю – на одному квадратному сантиметрі хутра знаходиться до 300 пучків, в кожному з яких – близько 80 волосків.
  • Через густе підшерстя у шиншил ніколи не буває бліх, кліщів і інших паразитів.
  • У шиншил дуже гострі різці, але вони практично ніколи не кусають людину і інших домашніх вихованців. Хіба що у випадках прояву агресії з їх боку.
  • Шиншили моногамні. Їх дитинчата народжуються з відкритими очима і вже з перших днів можуть самостійно пересуватися на незначні відстані.

Див. також

Додаткові відомості