Шальвіра

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Шальвіра, -ри, м. Мошенникъ, плутъ. Отак шальвіра забрав гроші, а роботи, як бачите, нема нічого. Брацл. у.

Сучасні словники

Український літературний словник

Шальвіра = ошуканець, ка

ОШУКА́НЕЦЬ, нця, ч., розм. Те саме, що обма́нщик. До своїх слуг і сусідів то раз був довірливий аж надміру, то знов підозрівав усіх, лаяв злодіями та ошуканцями (Фр., III, 1950, 76); З нахабнуватим усміхом мрійника і ошуканця дивився в очі усім капітанам і майорам міліції (Загреб., День.., 1964, 352); — Одіссею, ніхто, подивившись на тебе, не може За ошуканця вважати тебе чи дурисвіта (Гомер. Одіссея, перекл. Б. Тена, 1963, 201).

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

Шальвір -а, ч., зах. і шальві́ра, -и, ч., діал. Шахрай, ошуканець.

Ілюстрації

Шальвіра 1.jpg Шальвіра 2.jpg Шальвіра 3.jpg Шальвіра 4.jpg Шальвіра 5.jpg

Медіа

Цікаві факти

«Шахрай століття»

Бернард Медофф.

З стартовим капіталом 5 тисяч доларів Медофф заснував свою фірму в 1960 році. А вже у 1971 році він став одним з п'яти засновників електронної біржі NASDAQ, котра вела торгівлю, в основному, акціями високотехнологічних компаній.

У 1980-ті роки Бернард входив до керівного складу її ради, а в 1990-1991 і 1993 рр. був головою ради директорів цієї біржі. У своїй діяльності він першим почав винагороджувати брокерів, якщо вони проводили своє замовлення через Bernard L. Madoff LLC. Таким чином його бізнес стрімко розвивався. У результаті Берні Медофф став однією з чільних фігур Уолл-стріт. Він роками будував відносини з членами клубів багатих людей Нью-Йорка, Чикаго, Міннеаполіса, в штатах Техас і Флорида. Завдяки зусиллям Медоффа навколо нього сформувалася аура талановитого фінансиста, здатного гарантувати річний дохід на капіталовкладення в розмірі 8-10% незалежно від коливань кон'юнктури.Його рекомендували інвесторам незалежні консультанти та агенти, які мали доступ в елітні заміські клуби.

Як виявилось пізніше, фонд з 2005 року діяв за принципом фінансової піраміди: гроші нових інвесторів йшли на виплату прибутку старим. Але коли під натиском кризи інвестори змушені були звернутися за вкладами, фінансова піраміда не витримала.

11 грудня 2008 року Бернард Медофф був заарештований агентами ФБР за звинуваченням у шахрайстві з цінними паперами.

За версією слідства Медофф витягнув від клиентів близько 65 мільярдів доларів.

Серед постраждалих від афери – режисер Стівен Спілберг, управляючий студією Dreamworks Джеф Катценберг, їх фінансовий радник (!) Джеральд Бреслауер, банки HSBC, Access International, Fortis Bank,Santander, Banque Benedict Hentsch, Banque Benedict Hentsch, Nomura and Neue Privat Bank, BNP Paribas,Royal Bank of Scotland, інвестиційні фонди Pioneer Investments, Tremont Capital, Maxam Capital Management LLC, Fairfield Greenwich Group, власники спортивних клубів New York Mets і Philadelphia Eagles, благодійні фонди Elie Wiesel's Foundation For Humanity, Robert Lap pin Foundation, Wunderkinder Foundation, Chais Family Foundation, єврейські організації та навчальні заклади Yeshiva University, Jewish Federation of Greater Washington, North Shore-Long Island Jewish Health System, Ramaz School, SAR Academy… І це далеко не повний перелік.

Незважаючи на це Бернард Медофф мав славу філантропа і добропорядного громадського діяча. Був членом Комісії з відновлення історичного центру Нью-Йорка, а також членом престижної Культурної Групи Установ Нью-Йорка. Ним був заснований Сімейний фонд Медоффа, який зробив пожертвування у розмірі 19 мільйонів доларів Фонду досліджень проблем кісткового мозку і 6 мільйонів на дослідження лімфоми.

За вироком суду Медофф отримав 150 років ув’язнення і штраф в 17.2 мільярди доларів. У в’язниці він займається гравіруванням табличок.

Як ви самі можете зауважити, всі ці люди (можливо, за винятком Фойгта) не застосовував ніяких насильницьких методів - люди віддавали гроші самі. Можливо, варто задуматись, які мотиви керували їх жертвами, і спробувати позбутись цих якостей в собі.

Більше читайте тут: [1]