Ціпка

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Словник Грінченка

Ціпка, -ки, ж. Цыпленокъ (дѣтское). Вх. Пч. II. 11.

Сучасні словники

Академічний тлумачний словник (1970—1980)]

ЦІПКА -и, жін., розм.

1. Те саме, що курча. На подвір'ї курочки — ціпу, ціпу, ціп! Ось Маринка й Юрочка кришать ціпкам хліб (Наталя Забіла, Веселим малюкам, 1959, 20).

2. Фамільярно-ласкаве називання жінки, дівчини.

ЦІ́ПОНЬКА

-и, жін. Зменш.-пестл. до ціпка. Виходить за хату [мати], узявши з сіней підситок із зерном. Незабаром чутно, як вона кличе: — Ціпоньки! ціпоньки! тю-тю-тю-тю-тю-тю! (Леся Українка, III, 1952, 228); — Ах, ти, моя старенька! моя поганенька, моя малесенька, моя ціпонька, моя милесенька!.. — лащиться дядько до тітки, тріпаючи її по щоці рукою (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 464).

Орфографічний словник української мови

Ці́пка

іменник жіночого роду

населений пункт в Україні

Іллюстрації

Cypa.jpg 3934069.jpeg Ce0fcbe505db.jpg 067551.jpg

Медіа

Іноземні словники

Chicken ['ʧɪkɪn] (Noun)

1) ципля; пташеня; амер. тж.- курка, півень

2) перен. пестл. - дитина

   she is no chicken — вона вже не дитина

Посилання

Цыплёнок

Цікаві факти

Чому ціпки мають жовте забарвлення?

1385657732 broiler.jpg

Інколи діти ставлять неймовірні питання. Самі ми б до такого не додумалися. А дійсно, чому? Адже батьки в маленької пухнастої ціпки зовсім іншого кольору - в оперенні у них немає навіть натяку на жовтий колір. Відповідь виявляється зовсім проста - в маленьких курочок і півників, коли вони народжуються, немає звичного оперення, у них найзвичайніший пушок. Але чому ж все-таки вони мають жовтий колір ? Адже жовтий колір дуже яскраво виділяється на тлі зеленого двору і землі. А вони (курчата) такі маленькі беззахисні - їх образити може кожен. Але ви, напевно знаєте, що всі домашні тварини були колись дикими. Їх лише в далекі часи почав приручати чоловік. І не завжди ж кури жили в курниках під надійною охороною і не завжди їх життя було безхмарним - їм доводилося добувати самим собі їжу. Стаючи дорослими, курчата втрачають свою дитячу наївність, і у них з'являється оперення, ось тут колір може бути найрізноманітніший. Особливо красиве оперення у півнів - інколи дивуєшся, які ж вони красиві. Адже і вони відчувають це, крокуючи по двору важливою ходою!