Травняк

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Травняк, -ку, м. Настойка на разныхъ травахъ. Ум. Травнячо́к.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках ТРАВНЯК (Gasterophilus pecorum) паразит коней та ослів. Самки цього виду відкладають яйця не так на вовну тварин, але в траву, тому лише невелика частина їх потрапляє з їжею в кишечник тварин. Однак, якщо врахувати особливо високу плодючість самок цього виду, що відкладають до 2500 яєць, стає зрозумілим, чому цей вид є масовим.

Споріднені види:

Овід-гачок Овід-усоклів Травняк: класифікація:

Комахи Мухи та комарі Оводи шлункові Травняк

Ілюстрації

Травняк (18.11.2021).jpg Травняк)).jpg Травяник((.jpg Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

https://floranimal.ru/animals/catalog/ovody-zheludochnye/travnyak

Цікаві факти

  1. Оводи – комахи, що загрожують здоров’ю тварин і людей.
  2. Сімейство, до якого належить овод, на латині називається Tachinidae. Видів цього паразита існує на планеті дуже багато, але всі вони мають спільні риси.
  3. Живуть оводи на всіх континентах крім Антарктиди. Вивчені вченими 150 їх видів селяться поблизу тваринницьких ферм або в місцях скупчення їх господарів – тварин: на луках і пасовищах, біля водопоїв.
  4. Тільки один вид – великий людський овод з Південної Америки – цілеспрямовано нападає на людей.
  5. Овод — комаха кусюче. Багато хто плутає його з слепнем, але це не одне і те ж комаха. Ґедзі — це кровососи, а овод – комаха, не сисна кров. Він тільки кусає і паразитує на тварин, і навіть на людину.
  6. Оводи – це теж мухи з неяскравим забарвлення різних відтінків і розмірами від 13 до 20 міліметрів у довжину в залежності від виду. Як у всіх інших мух у них великі фасеточні очі і невеликі прозорі крила. Комаха овод дуже схоже на звичайну муху, тим не менш, дуже відрізняється від цієї неприємної сусідки людини. Та розмірами тіла, і обсягом завданої шкоди.
  7. У овода короткі вуса і великі виразні очі, які переливаються на сонці різними кольорами. Довжина тільця овода досягає 20 міліметрів. Тулуб покрита ворсинками – короткими, жорсткими, густими і часто яскраво забарвленими.
  8. Голова у комахи має форму півкулі. Розвинена добре. Крила легкі, прозорі, поцятковані дрібненькими жилками і зморшками – точно так само, як у мухи. Задні лапки трохи довші, ніж передні.
  9. Крім як боляче кусати, оводи можуть відкласти кладку яєць на шкірі обраної жертви — тварини або людини. Укус овода в порівнянні з цим – не так вже й страшний.
  10. А от коли через деякий час з відкладених яєць з’являються личинки, ось тут-то і починається справжній жах. Личинки прогризають у шкірі невеликі дірочки і проникають всередину людського або тваринного організму. А це викликає розвиток тих чи інших захворювань.
  11. Але овод – комаха далеко не дурна! З декількох десятків різних видів цих комах тільки деякі користуються людиною як інкубатором, інші вважають за краще використовувати для цих цілей тварин.