Сумісник

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Сумісник, -ка, '

Сучасні словники

Тлумачення із "Словника української мови"* Людина, яка працює за сумісництвом

Сучасні новини

Водночас сумісництво — це виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому чи іншому підприємстві (установі, організації) або в громадянина. Через це працівник не може виконувати в один і той самий час (наприклад, із 9:00 до 18:00) роботу як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи за сумісництвом.

Працівнику, якого приймають на роботу за сумісництвом на інше підприємство, слід пред’явити роботодавцю паспорт. Якщо робота за сумісництвом потребує спеціальних знань, роботодавець має право вимагати пред’явлення диплома чи іншого документа про набуту освіту або професійну підготовку.

На підставі заяви працівника видають наказ про прийняття на роботу за сумісництвом.

Трудова книжка працівника зберігається за основним місцем його роботи. Отже, запис до неї на роботі за сумісництвом не вносять. Проте, за бажанням працівника, запис відомостей про роботу за сумісництвом провадять за основним місцем роботи окремим рядком на підставі витягів із наказів про роботу за сумісництвом.

Звільнити працівника-сумісника можна на загальних підставах, тобто за власним бажанням, за угодою сторін, у разі спливу строку договору, з ініціативи власника тощо.

Оплачують лише фактично виконану сумісником роботу. Під час установлення нормованих завдань оплату провадять за кінцевими результатами за фактично виконаний обсяг робіт. Проте встановлення для сумісників таких завдань не є обов’язковим. Під фактично виконаною роботою мають на увазі також роботу, виконання якої зафіксовано в табелі обліку робочого часу.

Незалежно від того, який розмір заробітної плати, надбавки чи доплати працівник одержує за основним місцем роботи, за виконання обов’язків за іншою посадою на умовах сумісництва йому встановлюється оплата відповідно до цієї посади (якщо чинним законодавством не визначено заборони на виплату окремих видів надбавок, доплат).

Ілюстрації

716e1d5032fdfbc645ba8bbac93ded0e-520x245.jpg Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

https://interbuh.com.ua/ua/documents/ib/9430/444

https://www.slovnyk.ua/index.php?swrd=сумісник


Зовнішні посилання