Стрільцова Вікторія Олегівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (зі спеціалізації) практика (27.09.2021 р. по 24.10.2021 р.)

База практики:

Южноукраїнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 120px-W8wcymynelons14ltsmn.jpg

Директор школи:

Кокол Олена Миколаївна

Завдання 1

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ЦТ. Інтерв’ю з керівником закладу чи його заступниками.

В школі активно впроваджується використання ІКТ та актуального освітнього-програмного забезпечення. Створюються умови для організації навчання та використання новітніх технологій. Для всіх вчителів активно проводяться майстер-класи та індивідуальні консультації з провідними спеціалістами.

Анкетування ІК- компетентності вчителів закладу

Опитування було розроблено в Google формі та спрямоване на діагностику ІК компетентності вчителів. Детально ознайомитися з анкетою можна за посиланням https://forms.gle/WEznmBVZ2SNTr3KK6 Результати анкетування тут https://docs.google.com/forms/d/1mBo_hQWaudTZstYSNLOx0tAHklIaxz8dxQKpvJsU4Vo/edit#responses.html Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу

На основі отриманих відповідей анкетування

Можна відзначити, що частина педагогів працює менше 5 років. Їхній вік приблизно від 24-37 років. Це педагоги, що активно використовують технології на своїх уроках, а також користуються Google meet, class room, Google таблиці і т.д. Вони готові і надалі використовувати на уроках сучасні технологію, йти разом зі своїми учнями в майбутнє.

Телеграм-канал школи

було створено, для відображення інформації актуальної.

https://t.me/joinchat/P7QnuBnegJljMjYy

Photo1635485862.jpeg
Photo1635485862 (1).jpeg
Photo1635485862 (2).jpeg
Photo1635485862 (3).jpeg









Програмне забезпечення:

Стандартне (спеціальне та системне) програмне забезпечення (Windows 10, Office 16, програмне забезпечення від Visual Studio, SolidWorks, Autodesk 3D Max, ArchiCAD) Платформа Google Classroom та сервіс для проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей Zoom Текстові редактори; Графічні редактори; Браузери Програмне забезпечення, що розповсюджується під ліцензією GNU GPL. (Blender — пакет для створення тривимірної комп'ютерної графіки,GIMP (The GNU Image Manipulation Program) — растровий графічний редактор, Inkscape — вільний редактор векторної графіки ) Сервіси Google Антивірусні програми та програми захисту данних Апаратне забезпечення:

4 сервера 32 роутера 241 комп'ютер (з них 121 ноутбуків) 23 мультимедійних дошок, 35 екранів, 45 проекторів

Інформаційне забезпечення:


Школа в соціальних мережах Instagram Школа в соціальних мережах facebook Канал школи на YouTube Навчально-наукове забезпечення:

Державні стандарти освіти; Навчальні плани; Підручники та навчальні посібники; Матеріали поточного та підсумкового контролю; Методичні матеріали. Навчальні програми з усіх навчальних дисциплін;

Під час практики було проведено для педагогів семінар, на якому було використано дану презентацію
== https://docs.google.com/presentation/d/1LBCOlphjpEqdwbPYEKA628cVDeqjQzWO/edit?usp=sharing&ouid=101582947738224335305&rtpof=true&sd=true.html

Методичні рекомендації

Характерними рисами інформаційного суспільства є такі:

− формування єдиного інформаційно-комунікаційного простору країни як частини світового інформаційного простору;

− становлення і домінування в різних сферах діяльності ІКТ;

− створення та розвиток ринку інформації та знань;

− підвищення рівня освіти.

Світовий процес переходу від індустріального до інформаційного суспільства, а також сучасні соціально-економічні процеси вимагають суттєвих змін у багатьох сферах діяльності держави, а особливо в освіті. Інформатизація освіти як складова частина цього процесу є системою методів, процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою накопичення, обробки, зберігання, розповсюдження та використання інформації в інтересах її споживачів. Можна виділити такі цілі інформатизації суспільства:

− підвищення якості освіти через впровадження та використання сучасних ІКТ у навчальний процес;

− забезпечення доступу до знань та даних для кожного члена суспільства;

− розвиток інтелектуальних і творчих здібностей на базі індивідуалізації освіти;

− забезпечення випереджального навчання фахівців.

Застосування комп’ютерних технологій у навчанні є необхідною умовою досягнення цілей інформатизації освіти. В даний час пріоритетом для розвитку системи освіти є впровадження сучасних ІКТ, котрі забезпечують доступ до мережі високоякісних баз даних, розширюють можливості студентів щодо сприйняття складної інформації. Впровадження ІКТ здійснюється шляхом створення індивідуальних модульних навчальних програм різних рівнів складності в залежності від конкретних потреб, використання можливостей ІКТ, впровадження гнучких технологій дистанційної освіти, видання електронних підручників тощо. Держава всебічно підтримує використання комп’ютерних технологій у системі оцінки знань, дистанційної освіти, сприяє забезпеченню навчальних закладів комп’ютерами, побудові міжвузівських інформаційно-освітніх мереж і т. ін.

Єдине інформаційне освітнє середовище (ЄІОС) поєднує широкий вибір навчального програмного забезпечення та мережних технологій, включаючи електронну пошту, форуми, програмне забезпечення колективного використання, чати, відео конференції, записи аудіо та відео, та широке коло навчальних інструментів, що базуються на використанні Веб-технологій.

Мета створення єдиного ІОС у навчальних закладах – формування успішної інтелектуальної і творчої розвиненої особистості, яка володіє високою інформаційною культурою.

Основні завдання створення та розвитку середовища:

− задоволення індивідуальних, освітніх потреб студентів через підвищення рівня підготовки в області ІКТ;

− створення єдиного інформаційного простору через інтеграцію розрізнених підрозділів і служб;

− динамічне поєднання всіх комунікаційних засобів завдяки універсальним формам зберігання, обробки і передачі інформації;

− розвиток матеріально-технічної та навчально-методичної баз навчальних закладів;

− удосконалення системи інформаційного і методичного її забезпечення в управлінні навчальними закладами.


Єдине інформаційне освітнє середовище формується всіма учасниками навчального процесу.