Станція метро "Деміївська"

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Kyiv vidom ta nevidom.png
D 2.jpg


Опис

"Деміївська" - 47-ма станція Київського метрополітену, розташована на Оболонсько-Теремківській лінії між станціями «Либідська» та «Голосіївська». Відкрита 15 грудня 2010 року. Вихід у місто: Голосіївський проспект, проспект Валерія Лобановського, проспект Науки, центральний автовокзал, Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. Станція розташована на Голосіївському проспекті. Знаходиться на крутому рельєфі, через що має нестандартне розміщення вестибюлю, до якого пасажир попадає 4 стрічками ескалаторів з центру посадкової платформи. «Деміївська» має один вестибюль.

В інтер'єрі станції застосовані довговічні опоряджувальні матеріали: стіни вестибюля та розподільчого залу облицьовані бежевим та рудим мармуром, колійні стіни — бежевим мармуром та синьою смальтою з цоколем із чорного габро, колони платформи — з лекального граніту коричневого кольору. Підлога платформної дільниці та вестибюлів виконана з шліфованих плит гранітів Покостівського (сірого) та Akam Green А (зеленого), край платформи — сірого термообробленого граніту, шутц-лінія — з вохристої керамічної плитки з об'ємною фактурою, що дозволяє відчути її людям з вадами зору. Огородження сходів евакуаційного виходу на платформу виконано з труб та листів з іржостійкого металу. Стеля платформної ділянки виконана з алюмінієвої рейки "Люксалон", зі світловою лінією по краю платформи та підсвітленням стіни. Біля сходів у вестибюлі станції розміщені ліфти для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Оскільки станція має один вестибюль, то з протилежного від вестибюлю боку передбачено евакуаційний вихід, що веде безпосередньо на поверхню через критий павільйон. Для людей з обмеженими фізичними можливостями передбачені пандуси та ліфти.

Зовнішнє опорядження станції: виходи з пішохідних переходів облицьовані червоним гранітом Межерічського родовища, накриті павільйонами — сталевими каркасами, фарбованими емалями типу "Металік" світло-сірого кольору, критими зверху структурованим полікарбонатом кольору старої бронзи, з боків — склом "триплекс". На самих входах встановлюються двері типу "Метро". Стіни переходів облицьовані бежевою плиткою типу "Грес", підлога — з ФЕМів червоного кольору.

Переходи обладнані підйомниками для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Вид ресурсу

Фото/2018‎

Персоналії

В. Гневишев (архітектор), Т. Целіковська (архітектор), О. Нашивочніков (архітектор), Є. Плащенко (архітектор) за участю О.Панченка (архітектор).


Краєзнавчі об’єкти

Станція метро "Деміївська"

Хронологічні рубрики

Історія Києва в Незалежній Україні (з 1991 р.)‎

Систематичні рубрики

Транспорт у Києві‎

Підготував(ла)

Щиглинська Мирослава Михайлівна