Соя Дарія Олександрівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Сої Дарії Олександрівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Завдання 1

Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Питання до директора:

- На якому етапі розвитку перебуває ІКТ питання в вашому навчальному закладі?

- За яких умов використання ІКТ технологій найбільш сприятлива для розвитку дитини?

- Чому раніше, виховання дітей уникало питання ІКТ супроводу?

- Які позитивні фактори від впровадження ІКТ рішень в навчальний процес?

Висновок:

Керівництво ДНЗ повністю підтримує впровадження новітніх ІКТ технологій в освітній процес. Але нажаль технічне забезпечення на сьогоднішній день робить це неможливим.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

За допомогою Google додатку «Форми» була розроблена Анкета для опитування працівників ДНЗ №10 щодо їх компетентності у сфері ІКТ.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfVr83SQm2eaTsJFqRK8nYxFNx2Cl-KgOKx9Tdql6UugR_Kwg/viewform?usp=sf_link

Нажаль не всі працівники мають електронну пошту та мають навички заповнення Google «Форми». Тому анкета була додатково роздрукована.

Анкета

Результати_опитування

Отримані результати опитування свідчать про те, що рівень ІКТ-компетентності вихователів є досить низьким. Працівники добре вміють користуватися технічними засобами, проте не використовують їх у повній мірі для наповнення занять( напр. створення інтерактивних занять, ігор, відео тощо). Для цього користуються лише Microsoft Office, зокрема PowerPoint. Більшість має бажання навчитися нового, прийняти участь у навчаннях чи майстер-класах, підвищити рівень своєї кваліфікації. Отже, керівництво ДНЗ, прийнявши до уваги такого роду опитування працівників, поставило за мету впровадження ІКТ технології у роботу вихователів та модернізацію ІТ інфраструктури закладу.

ІТ інфраструктура ДНЗ №10

У закладі дошкільної освіти функціонує 3 стаціонарних комп'ютери. Які знаходяться у щоденному користуванні директора, медичної сестри та вихователя методиста. Всі комп’ютери оснащені необхідною технічною периферією та підведені до багатофункціонального пристрою.
Інтернет в закладі розповсюджується за допомогою WiFi роутера.

Програмне забезпечення:

  • • Adobe Flash Player;
  • • Microsoft Office;
  • • Антивірусна програма Kaspersky;
  • • Операційна система Windows 2007;
  • • Adobe Premiere Pro.

Завдання 2

Для того щоб працювати на платформі Google було створено корпоративну пошту садочка - http://dnzsad10@gmail.com dnzsad10@gmail.com

Пошта

Заповнений майбутніми подіями Google-календар - https://calendar.google.com/calendar/b/1/r/agenda/2018/11/9?tab=mc&pli=1

календар


Також створений https://sites.google.com/view/dnzsad10

сайт


Завдання 3

Проведення семінару (тренінгу) для вихователів з використання ІКТ в закладі освіти

IMG 20181115 084002.jpg
IMG 20181115 084018.jpg

За результатами проведеного анкетування та опитування вихователів, а також в ході бесіди з керівником закладу та вихователем-методистом, вдалося виокреслити ряд питань, які доцільно було б винести на семінар. Був проведений тренінг для вихователів стосовно використання інтернет ресурсів, зокрема Google Apps, ресурсів для створення інтерактивних ігор та занять. Був запропонований перелік корисних посилань, огляд додатків, які можна застосовувати як для методичної роботи, так і для управлінської діяльності.
Додаю презентацію яка використовувалась на семінарі.
Медіа:Соя_Проектування ІОС.pptx
Також були запропоновані курси на платформі prometheus.org.ua: ●Для вихователів всіх вікових груп, підвищення рівня кваліфікації курс “ https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:DNU+PRIN-101+2017_T1/about
Word та Excel: інструменти і лайфхаки
ПРО КУРС
Всім нам обов’язково хоча б раз доводилось працювати з Word та Excel – створювати таблиці та діаграми, проводити розрахунки, писати твори. Ми впевнені, що вміння працювати з текстовим редактором Word та табличним процесором Excel не повинні обмежуватися первинними навичками зі звичайного набору тексту або використання функції суми для підбиття підсумків електронної таблиці. Ви ж хочете довідатись всі таємниці цих життєво необхідних програм? Тоді курс «Документоведення в Word та аналітика в Excel» — саме для вас. Наша мета – навчити вправно та грамотно працювати з Word та Excel.
ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС
Цей курс для всіх, хто хоче опанувати різноманітні інструменти MS Word та MS Excel і використовувати їх для роботи та навчання. Він обов'язково стане в пригоді студентам-першокурсникам закладів вищої освіти, абітурієнтам, учням старших класів та всім охочим до нових знань, вмінь та навичок.
ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ 5 тижнів https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+MEDIA101+2018_T3/about
Медіаграмотність для освітян
ПРО ЦЕЙ КУРС
Ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня, щогодини та щохвилини ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Кількість повідомлень зростає щодня. Рух інформаційного потоку не спинити. Наше завдання – не потонути у щоденному вирі. Ми маємо усвідомити та підкорити цей потік.
Для освітян ці процеси важливі ще й тим, що наші учні подекуди знають про сучасні інформаційні технології більше за своїх вчителів.
Саме тому медіаосвіта освітянської спільноти надзвичайно важлива. Ми маємо не тільки знати, які небезпеки несуть із собою цифрові технології та як на нас впливає інформаційний тиск. Надзвичайно важливо вміти захищатися від цих небезпек і користуватися можливостями, які надають медіа. І не тільки самим вміти, але й вчити цьому наших дітей.
Мета курсу – мотивувати наших колег, вчителів, керівників шкіл, шкільних управлінців бачити, що світ навколо разюче змінився, став цифровим, а відтак потрібно розвивати нові медіаосвітні компетентності.
Курс містить багато корисних інструментів, які можна використовувати для формування позитивного іміджу закладу освіти, у процесі спілкування з медіа та ефективного використання медіаресурсів у освітньому процесі. Ми дізнаємося:
• Що таке медіа і як вони на нас впливають?
• Хто така медіаграмотна людина?
• Які психологічні засади медіаграмотності?
• Як убезпечити себе та дітей в інтернеті?
• Як захистити дітей від кібербулінгу?
• У чому полягають завдання медіаосвіти у школі?
• Який світовий та український досвід медіаосвіти можна використати?
• Як спілкуватися із журналістами та давати інтерв’ю?
• Як шкільні проблеми та їх вирішення може працювати на формування позитивного іміджу закладу освіти?
• Як освітянам використовувати можливості медіа для професійної діяльності?
В основу курсу покладені матеріали численних лекцій, семінарів, майстер-класів та тренінгів з медіаосвіти, які автори курсу понад 10 років створювали та проводили для учнів та освітян.
А також курси на платформі ed-era.com:
●Для вихователів старших груп, підвищення рівня кваліфікації в підготовці дітей до школи курс “Онлайн-курс для вчителів початкової школи” (НУШ) https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:MON-EDERA-OSVITORIA+ST101+st101/info
●Для вихователів всіх віковисах груп, підвищення рівня кваліфікації курс “Колошкільне дитинознавство зі Світланою Ройз” https://www.ed-era.com/children-ua/ Коротко про курс: «Колошкільне дитинознавство» складається з 7 блоків — з іграми, практиками адаптації до школи (садочку), трансформації тривоги, агресії, секретами повернення концентрації уваги, «направлення» активності на перерві та «входу» в урок. А також — практичними думками з турботою про самого вчителя, вихователя, батька чи матір.

Завдання 4

Методичні рекомендації

  1. Удосконалити ІТ інфраструктуру ДНЗ технічними засобами.
  2. Створити сайт закладу та систематично оновлювати інформацію.
  3. Зробити загальнодоступну сторінку у соціальній мережі Facebook, проте для запобігання небажаних конфліктів та незадоволень з боку батьків – обмежити доступ іншим користувачам до фотогалереї, в якій розміщені фотографії дітей чи батьків.
  4. Підвищувати систематично рівень ІКТ-компетентності вихователів, провести навчання, майстер-клас тощо.