Соннивий

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Сонни́вий, -а, -е = Сонливий. Я хоч соннивий, та все таки раніше встав. Зміев. у. Невістка соннивая, дрімливая. Нп. Черн. у.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Словник української мови СОНЛИ́ВИЙ, а, е.

1. Який любить багато спати, схильний до сну. Хто лінивий, той і сонливий (Українські народні прислів'я та приказки, 1955, 201); Схопився Тугокопилий.. та мерщій до вікна, чи світає? Чи пора у двір гукати, сонливих робітничків на вправляння з худобою підіймати? (Олександр Ковінька, Кутя.., 1960, 115); // Який хоче спати, охоплений сном; сонний. Після вечері посадила Явдоха Павла на покуті, вимитого, чистого і сонливого (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 132); * Образно. Конем скрадався парубок, обминаючи людні місця, чвалуючи.. манівцями, по сонливих степах та дрімливих лісах (Олександр Ільченко, Козацькому роду.., 1958, 319); // Власт. тому або який буває в того, хто хоче спати. Спершись щокою на кулак, Таубенфельд сонливими, скаламученими очима дивився у вікно (Юрій Бедзик, Полки.., 1959, 169).

2. Який викликає, навіває сон. Чути музику, що помалу стихає і переходить у тихий, одноманітний, сонливий шум старого лісу (Степан Васильченко, III, 1960, 244); На хуторі П'ятигори стояла сонлива тиша. В розпеченому повітрі дзвеніли тільки комахи, та на ставку часом скидалась риба (Петро Панч, Гомон. Україна, 1954, 22).

Ілюстрації

Соннивий15.11.21.jpeg


Медіа

Див. також

Як прокинутися, якщо зовсім не виспався?

Для сучасної людини, яка живе повним життям, проблема недосипання - одна з найбільш критичних. Так що ж робити, коли весь час хилить у сон?! 1) Випийте каву по-науковому Кажуть, що короткий сон після філіжанки кави допомагає посилити ефект від напою в кілька разів. Мікросон, саме так називаються ці 15-20 хвилин у ліжку, допомагає відновити сили та підготувати організм до дії кофеїну. Механіка подібної power nap техніки наступна: ви випиваєте невелику філіжанку міцної кави (для кращого ефекту можна ще закусити гірким шоколадом), і лягайте спати, ставлячи будильник максимум на 20 хвилин, щоб встигнути встати до настання фази глибокого сну. Саме на час пробудження кофеїн почне діяти на організм, а сон посилить ефект бадьорості. 2) Жуйте м'яту А якщо м'яти під рукою немає, то цілком згодиться ментолова жувальна гумка, тим більше, що й ефект від неї буде вдвічі яскравішим. Ментол сам по собі діє як енергетик, збуджуючи організм, а жувальні рухи активізують мозок, який починає думати, що зараз необхідно розпочати процес травлення їжі. І тому він виробляє інсулін, який викликає почуття бадьорості. 3)Мийте руки Буквально помийте кисті холодною водою. Не обличчя, не голову, не тіло, а саме руки. Такий прийом дозволяє швидко прийти до тями і хороший не тільки, як метод боротьби з сонливістю, але і при бажанні охолодити себе в спеку, а також, щоб зняти нервову напругу в стресовій ситуації. Подібна реакція пов'язана з тим, що наші руки мають точки-з'єднання з усім нашим організмом (техніка східного масажу). 4)Зробіть масаж Наше тіло має декілька точок, натиск на які дозволяє посилити циркуляцію крові в організмі, що звільненяє від сонливості. Зробіть собі масаж, повільно круговими рухами натискаючи на маківку, задню частину шиї, мочки вуха, точку між великим і вказівним пальцем і область під колінами. 5)Сядьте на дерев'яний стілець Або залізний, чавунний, пластмасовий – на який завгодно, але тільки не на м'який і тим більше не на крісло чи диван. Ваше завдання — створити собі на якийсь час максимально незручні умови існування. Жорстка поверхня, на якій ви тимчасово (це важливе слово) сидітимете, викличе у вас почуття дискомфорту, і сон зніме, як рукою, адже спати, коли незручно, зовсім не хочеться.

Джерела та література

Зовнішні посилання