Солодощі

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Солодо́щі, -щей и -щів, ж. мн. 1) Сладость, сласти. 2) Наслажденіе. Усі веселощі, всі солодощі в світі очам її душі, мов сон, являє. К. МХ. 34.

Сучасні словники

[1]

Тлумачення слова у сучасних словниках СО́ЛОДОЩІ, ів, мн.

1. Кондитерські вироби, ласощі і т. ін. Айша в малій виноградній альтанці сидить і їсть солодощі, ліниво відкинувшись на низенькому ослоні (Леся Українка, II, 1951, 334); Пригадую, як ще малими дітлахами.. ходили колядувати, і нам виносили спечені з меляси та цукру гіркуваті солодощі (Євген Гуцало, З горіха.., 1967, 133); В повсякденний раціон робітників увійшла такі харчі, як м'ясо, масло, молоко, риба,.. яйця, фрукти, солодощі (Народна творчість та етнографія, 3, 1957, 87); * Образно. Христина одбила його од веселої компанії і трохи не замкнула в хатині, а Марта годує його романтичними солодощами (Нечуй-Левицький, VI, 1966, 40).

2. перен. Вищий ступінь задоволення; насолода, втіха. «Він музика, пане, пречудовий. Всю дорогу веселив нам душу, Розгоняв [розганяв] своєю грою тугу, То я, пане, взяв його з собою, Щоб і ти знав солодощі тії, Щоб пізнав ти його тонів чари» (Іван Франко, XII, 1953, 325); Старовинна мудрість доводить, що на слабкі голови влада впливає погано. Зазнавши її отруйних солодощів, людина.. втрачає почуття міри (Іван Микитенко, II, 1957, 494).

Ілюстрації

Slad1.jpg Slad2.jpg Slad3.jpg

Медіа