Соловар Карина Миколаївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Соловар Карини Миколаївни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Загальні відомості

Садочок.jpeg

Загальні відомості про Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Берегиня" :

Державний садок в м. Бориспіль

Адреса закладу — 08301

Київська обл., м. Бориспіль,

вул. Скіфська 21 тел. 0459571116

електронна адреса – bereginja@i.ua

Режим роботи закладу: п’ятиденний З 7.00 до 19.00 Проектна потужність - 112 чоловік. Всього в дошкільному навчальному закладі:- виховується 178 дитини; з них:- ясельного віку 31 дітей; - дошкільного віку 147 дітей; Всього в дошкільному навчальному закладі — 6 груп, з них: - ясельних груп — 1; - дошкільних груп — 5; Педагогічні кадри:загальна кількість 14- з вищою освітою — 14; - н\вища — 2;- завідувач ДНЗ; - вихователь-методист; - практичний психолог;-вчитель-логопед;- музичний керівник;вихователів: загальна кількість 8 Організована діяльність дітей проходить за програмою розвитку дитини «Дитина» та «Впевнений старт. Навчально-матеріальна база: - групові приміщення — 6 - кабінети: методичний, психолога, медичний, логопедичний, - зали: музичний - майданчики: ігрові, спортивний.


Завдання 1 Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

На сьогоднішній день Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Берегиня" впевнено став на шлях впровадження у своїй діяльності сучасних ІКТ. Одним із вагомих кроків є розроблений перспективний план упровадження ІКТ за освітніми лініями у дитячому садку.

Для реалізації інформаційно-комп’ютерних технологій в закладі широко застосовуються різні технічні засоби, інтернет ресурси, програмне забезпечення для здійснення таких основних напрямках діяльності закладу:

управлінська методична робота навчальна робота Працівники закладу систематично проходять навчання з ІКТ, в тому числі це і самоосвіта працівників, організовані колективні навчання під час проведення конференцій, безоплатних освітніх вебінарів, методоб’єднань.

Засоби корпоративної комунікації:

1. E-mail http://boryspil-dnz-beregynia.edukit.kiev.ua/informaciya_pro_zaklad/http_//boryspil-dnz-beregynia_edukit_kiev_ua/ , Viber групи.
2. Веб-портал електронного запису дітей до дошкільних навчальних закладів міста Бориспіль.

ІТ інфраструктура дошкільного закладу "Берегиня":

2 персональні комп'ютера;
1 кольоровий принтер;
1 ксерокс;
2 ноутбуки;
1 проектор;
2 телевізори;
3 аудіопрогравачі.

Для визначення рівня ІТ-компетентності вихователів була розроблена анкета в роздрукованому вигляді . Файл:Анкета для вихователів.docx

Результати цього анкетування шокували мене , але не директора . Тому після моїх аргументів щодо доцільості впровадження ІКТ більшість педагогів має бажання навчитися нового, прийняти участь у навчаннях чи майстер-класах, підвищити рівень своєї кваліфікації. Отже, Дошкільний заклад, прийнявши до уваги такого роду опитування працівників, поставив за мету впровадження ІКТ технології у роботу вихователів та модернізацію ІТ інфраструктури закладу.


Завдання 2 Розробка БЛОГУ для батьків

Перед тим, як виконати завдання зі створення одного із запропонованих інтернет ресурсів для Дошкільного закладу, та порадившись з керівником закладу, що саме для їх діяльності було б корисним та необхідним, вияснилося, що доцільно створити Блог для батьків, на якому буде розміщена цікава інформація щодо освітньо-виховного процесу, новини, оголошення, події та інше. Створений блог для батьків - блог

Завдання 3 Проведення семінару (тренінгу) для вихователів з використання ІКТ в закладі освіти

Упровадження новітніх засобів, зокрема мультимедійних технологій, у навчально-виховний процес ДНЗ є невід’ємним складником розвитку інформаційного суспільства в Україні. Мультимедійні технології відрізняються низкою переваг, таких як інтерактивність, гнучкість, інтеграція різноманітних типів даних (текст, зображення, аудіо, відео, анімація), вплив на різні органи чуття. Їх використання відкриває широкі перспективи в навчанні, вихованні й розвитку дошкільнят. Учасники тренінгу дізналися про особливості інформатизації ДНЗ на сучасному етапі розвитку суспільства; апаратні і програмні засоби, доцільні для впровадження в навчально-виховний процес; сутність мультимедійної технології та її різновиди, актуальні для ДНЗ – презентації, навчально-ігрові програми, мультфільми; розглянуто можливості використання кожного з зазначених засобів, продемонстровано наглядні приклади. Окрім того, вихователям був запропонований банк навчально-ігрових програм, презентацій та мультфільмів, які вони зможуть використати в подальшій роботі з дошкільнятами, враховуючи надані рекомендації. Проведений захід викликав резонанс в учасників, які висловили бажання й готовність до подальшого розвитку власних компетентностей щодо використання мультимедійних технологій в роботі з вихованцями.

Завдання 4 Методичні рекомендації

  • Проектування інформаційного освітнього середовища установи:
− формування медіатеки та впровадження локальних мережних навчальних програмних комплексів; 
− створення єдиної інформаційної бази навчального закладу; 
- створення індивідуальних портфоліо керівництва та педагогів;
- оновлення віртуального методичного кабінету; 
− надання користувачам регламентованого доступу до інформації. 
  • Модернізації ІТ інфраструктури:
- оновити технічну базу;
- придбати інтерактивну дошку для музичної зали;
- розповсюдити wi-fi по всій території ДНЗ.
  • Формування ІК- компетентності вихователів установи:
- систематичні практичні заняття;
- тренінги, круглі столи, семінари;
- індивідуальні консультації;
- діагностування педагогічного персоналу.