Сенатор

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Словник Грінченка


Сенатор, -ра, м. Сенаторъ. Пани мої, сенатори, вволіть мою волю! Грин. III. 351. Самого короля сенатори, пани да бискупи у руках держали. К. ЧР. 10.

Сучасні словники

  • Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, 1978. — Стор. 124.:

СЕНАТОР, а, чол. Член сенату; звання члена сенату. Перед Нероном, Перед Юпітером новим, Молились вчора сенатори І всі патриції (Тарас Шевченко, II, 1963, 287); Самого короля сенатори, пани та єпископи у руках держали (Пантелеймон Куліш, Вибр., 1969, 52); Два тижні сенатор Соколов і главковерх Керенський, збираючи сили, не переставали намовляти полки до наступу (Петро Панч, I, 1956, 98).

  • Словник іншомовних слів:

Сенатор - член сенату

Зображення

[[Image:]]Американський сенатор Ліндсі Грем


ЦІКАВО

Конгрес США( англ. United States Congress ) - законодавчий орган, один з трьох вищих федеральних органів державної влади США. Повноваження визначені Конституцією США. Конгрес є двопалатним, що складається з Сенату і Палати представників. Засідає в Капітолії Вашингтона.


Структура

Палата представників налічує 435 голосуючих членів, кожен з яких представляє свій виборчий округ і переобирається раз в два роки. Місця в палаті представників розподіляються серед штатів на основі чисельності населення.
Сенат складається з 100 членів, що працюють шестирічний термін. Кожен штат має двох сенаторів, незалежно від населення. Раз на два роки, приблизно одна третина Сенату переобирається.


Склад

Станом на початок 2009 року, склад конгресу був наступним: 

1. За віком: середній вік членів конгресу - 57,2 року, членів Сенату - 63,1. Найстаршому було 92 роки (сенатор Роберт Берд, демократ із Західної Вірджинії), наймолодшому - 28 років (член Палати представників, республіканець Аарон Шок зі штату Іллінойс).

2. За місцем народження: Лише 14 членів Палати представників і один сенатор (Майкл Беннет, демократ з Колорадо) народилися поза США. Всі інші народилися в США.

3. За статтю: У Палаті представників - 76 жінок (серед них 59 членів демократичної партії і 17 членів республіканської партії), в Сенаті - 17 жінок (серед них 13 членів демократичної партії і 4 члени республіканської партії).

4. За расово-етнічним походженням: Серед членів конгресу 12 - азіатського походження, 42 - афроамериканці (у тому числі 41 член Палати представників і один сенатор - Роланд Бурріс, демократ з Іллінойсу), 29 - латиноамериканського походження (у тому числі 28 членів Палати представників і один сенатор - Роберт Менендес з Нью-Джерсі). Все решта - представники білої раси не латиноамериканського походження (латиноамериканці можуть належати до будь-якої раси).

5. За релігійними віруваннями: Більшість членів конгресу - протестанти, хоча найбільшу деномінацію всередині конгресу становлять католики. У конгресі 111го скликання 54,7 відсотка складають протестанти, 30,1 - католики, 8,4 - іудейського віросповідання, 2,6 - Мормони. Серед членів конгресу США - два мусульманина і два буддиста.

6. За освітнім рівнем: Лише 27 членів Палати представників і один сенатор (Марк Бегіч з Аляски) мають освіту, не виходить за рамки середньої школи. У 24 членів Палати представників - докторська ступінь, у 168 членів Палати представників і 57 сенаторів - юридичну освіту.


Історія

Історія Конгресу США починається з Континентального конгресу, що зібрався в 1774 в Філадельфії. Перший двопалатний конгрес сучасного типу був зібраний в 1789. В 1800 він переїхав в будівлю Капітолія в Вашингтоні.


Комітети і комісії Конгресу

Існують комітети і комісії кожної з палат Конгресу.

Одночасно діє чотири постійних спільних комітету:

Об'єднаний видавничий комітет (US Congress Joint Committee on Printing);
Об'єднаний комітет з Бібліотеці Конгресу (US Congress Joint Committee on the Library);
Об'єднаний комітет з оподаткування (US Congress Joint Committee on Taxation);
Об'єднаний економічний комітет (US Congress Joint Economic Committee).
Також кожні чотири роки для проведення інавгурації Президента США створюється Об'єднаний комітет Конгресу США з церемонії інавгурації (US Congress Joint Committee on Inaugural Ceremonies).


Ліндсі Грем

Член Палати представників США від 3-го виборчого округу Південної Кароліни, один із сенаторів Америки з 1995 по 2003 рік, старший сенатор США від штату Південна Кароліна з 2003 року був американський політик-республіканець Ліндсі Грем.


Посилання

Офіційний сайт сенату США  - http://www.senate.gov/

[1][[]]Офіційний сайт сенатора Ліндсі Грем - http://www.lgraham.senate.gov/public/

[2]Сенат США - http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82_%D0%A1%D0%A8%D0%90

Ліндсі Грем про ситуацію з Сирією - http://www.baba-babi-skazala.if.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=12287:2013-04-29-05-03-38&catid=32:svit1&Itemid=20

[3]Відео з Ліндсі Грем - http://www.youtube.com/watch?v=GbUVrWx7044

[4]Відео з Ліндсі Грем - http://www.youtube.com/watch?v=tdDDmjxvDAsКикла Яна 
Інедеркіна Наталія