Сверб

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Сверб, -бу, м. Зудъ.

Сверб-у, ч., рідко. Те саме, що свербіж

Значення

Шкірний свербіж - це неприємне відчуття, яке виникає на поверхні шкіри, яке викликає непереборне бажання пошкрябати. Але чим більше ми чешемо уражене місце, тим сильнішими стають неприємні відчуття.

Свербіж шкіри виникає при подразненні нервових закінчень, які, в свою чергу, передають інформацію в мозок. Причини такої реакції можуть бути як зовнішніми, так і внутрішніми. При деяких захворюваннях слідом за свербінням шкіри з'являється помітне зовнішнє роздратування: пухирі, виразки, лущення.

Причини виникнення

Існує досить багато різнопланових причин виникнення свербежу.

  • Механічні - коли на шкіру впливає якесь речовина або предмет. Наприклад, агресивні кислоти, луги. Проблема може бути викликана укусами комах або контактами з деякими рослинами. Іноді шкіра свербить після опіків і обморожень. Також свербляче відчуття може виникати вже на етапі загоєння різних ран.
  • Психологічні. Часто свербіж шкіри може бути викликана стресами і нервовими розладами.
  • Недотримання норм гігієни.
  • Шкірні захворювання: різні види дерматитів, екзема, лишай та інші.
  • Алергічна реакція.
  • Захворювання крові та внутрішніх органів (наприклад, лейкоз та цироз).
  • Вірусні захворювання (вітряна віспа, кір).

Очевидно, що іноді свербіж є симптомом шкірної хвороби або хвороби внутрішніх органів, а іноді є самостійним захворюванням зі своїми зовнішніми проявами.


Ілюстрації

20-8.jpg 1384462424371.jpg 3247d604ffbe074661142ba016bea010.jpg


Види та симптоми

Універсальний (генералізований) - по всьому тілу. Є симптомом деяких захворювань і проявом алергії, так і самостійною хворобою - відомо 3 підвиди:

Старечий - в основному виникає у чоловіків старше 60 років. Проявляється у формі нападів, найчастіше під час сну.

Сезонний - загострення припадають на певні періоди (весна - час алергій, літо - коли тіло з-за підвищеного потовиділення може свербіти).

Висотний - напади починаються на висоті понад 10 000 метрів з-за зміни тиску (наприклад, при авіаперельотах).

Локальний (обмежений) шкірний свербіж - з'являється в певних галузях, наприклад, в області статевих органів, на голові, в зонах ліктьових і колінних згинів.

Обов'язково варто звернутися до лікаря, якщо ви помітили у себе наступні симптоми:

  • Екскоріаціі (розчесані лінійні або точкові садна).
  • Скоринки від болячок незрозумілого походження.
  • Напади корости вечорами і особливо вночі.* Елемент маркованого списку
  • Нервові стани, що супроводжуються почесыванием.
  • Відточені нігті з полірованою поверхнею.

Для діагностики може знадобитися комплексне обстеження: щоб визначити причину сверблячки, необхідно здати ряд аналізів і відвідати алерголога, дерматолога, невролога, ендокринолога, гінеколога.

Після чого буде призначено лікування.

Відео матеріал

Методи лікування

Паралельно з прийомом лікарських засобів використовуються засоби для місцевого лікування свербежу, які особливо ефективні при локальних ураженнях шкіри.

Сучасні мазі являють собою антигістамінні засоби з протисвербіжною дією. При сильному загостренні можна виконувати компреси з розведеними розчинами, знімають свербіж (наприклад, саліцилова 2%-ная настоянка, карболова кислота). свербіж на шкірі

Добре у боротьбі з хворобою зарекомендували себе кошти з серії «Ла-Кри». Лікувальна косметика «Ла-Кри» забезпечує комплексний підхід до заспокоєння свербежу і зняття роздратування від расчесов. Екстракти солодки, низки, фіалки і бісаболол борються з сверблячкою шкіри і запаленням. А пантенол і масло авокадо пом'якшують епідерміс і стимулюють його відновлення. Лікування свербежу шкіри в домашніх умовах

Як доповнення до основного лікування і збільшенню його ефективності можна поєднувати терапевтичні методи з домашніми способами. Послабити свербляче відчуття дозволять наступні дії:

Прийміть прохолодний душ і зробіть компрес: на пошкоджену шкіру можна накласти марлю, змочену звичайної прохолодною водою. Протріть свербіння шкіри лосьйоном з камфорою і метолом - вони мають заспокійливу і охолоджуючим дією. Постарайтеся уникати фізичних навантажень, не піддавайте шкіру зайвий раз травмування, натиранню одягом.

Цікаві факти

Як позначаеться в інших мавах:

  • Ангійська-itch,itching
  • Німецька-Jucken

Посилання на джерела

[1] [2]