Сащук Тетяна Володимирівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Сащук Тетяни Володимирівни групи ПОм-1-16-2.0д другого освітнього (магістерського) рівня денної форми навчання спеціальності «Початкова освіта» Педагогічного інституту з 20.11.2017р. до 10.12.2017р.

База для проведення практики: НВК № 141 «ОРТ» (Дніпровський район, б-р І. Шамо, 5)

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС №141 «ОРТ» М.КИЄВА

Ф123614363.jpg

Про заклад

Комунальний навчальний заклад "Навчально виховний комплекс №141 "Освітні ресурси та технологічний тренінг" міста Києва (дошкільний навчальний заклад - школа I ступеня - спеціалізована школа II ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов та інформаційних технологій - технологічний ліцей)".

Навчально-виховний комплекс №141 «ОРТ» м.Києва – це заклад з поглибленим вивченням інформаційних технологій та іноземних мов. Цей соціальний проект був реалізований завдяки співробітництву міської і районної влади та Всесвітнього ОРТ, який запропонував проект відновлення існуючої школи, надавши благодійну допомогу та перетворивши її в сучасний навчальний комплекс. Мета сучасної школи – навчити учня бути успішним. Саме таку ціль заклад ставить перед педагогічним колективом. Навчальний заклад робить великий крок на шляху інтеграції у світовий освітній простір.

IT спеціалізації навчального закладу

Веб-дизайн

За даною спеціалізацією проводиться навчання створенню оригінальних та стильних макетів сайтів. Програма спеціалізації:

 • Використання мови розмітки гіпертексту HTML5
 • CSS3 - новий стандарт оформлення HTML-документів
 • Надання інтерактивності засобами JavaScript
 • Додатковий штрих анімації за допомогою jQuery може оживити інтерфейс
 • Створення інтерактивної графіки з використанням Canvas
 • Підготовка зображень для веб у графічних редакторах
 • Візуальні редактори для побудови сайтів.
 • Використання систем керування вмістом сайту
 • Використання PHP, MySQL, Denver для розробки інтернет-магазинів та роботи з базами даних
 • Використання методів пошукової оптимізації для просування сайтів

Архітектурне та ландшафтне проектування

За даною спеціалізацією проводиться навчання по створенню проектів різноманітних споруд, розробці проектів інтер’єру, облаштування саду, навіть проектування меблі. Програма включає:

 • Основи архітектурної композиції
 • Архітектурну та комп’ютерну графіку
 • Кольорознавство
 • Макетування
 • Архітектурне креслення
 • Створення віртуального будинку в програмі ArchiCAD
 • Створення проекту ландшафтного дизайну в програмі Sierra Land Designer

Інформаційні технології в економіці та бізнесі

Даний курс даєь можливість учням не тільки орієнтуватися у світі бізнесу, але й оволодіти всіма необхідними навичками 21-го сторіччя. Тому що збалансоване поєднання теоретичних і практичних занять забезпечить розвиток в учнів критичного мислення, вміння співпрацювати (працювати як в парі, так і в групі), приймати рішення та систематизувати отримані знання, а також самостійно їх здобувати. Все це неможливо без володіння сучасними комп'ютерними технологіями. У курс включені методики і розробки як вітчизняних (українських) фахівців, так і міжнародних курсів, таких як «GET IT», «HP LIFE», Intel «Шлях до успіху: підприємництво і комп'ютерні технології». Учні зможуть опанувати різноманітні сучасні технології, що допомагають вирішити певні економічні питання, а також полегшують ведення власного бізнесу. Як результат, ті, хто захочуть, по закінченні школи, зможуть відкрити власну справу.

Сайт навчального закладу

Сайт

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

 • Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

Інтерв’ю із заступником директора з навчально-виховної роботи Кравчук О. О.

 • ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Анкета «ІКТ-компетентність вчителя»

Переглянути анкету Ви можете за поданим посиланням: Анкета

Результати анкетування: Результати анкетування

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення:

 • 4 сервери
 • 9 початкових класів (у кожному класі: ПК, проектор, інтерактивна дошка або полотно, колонки, принтер(3 в 1)
 • 7 кабінетів інформатики
 • 2 системних адміністратора
 • Є домен, в якому, у кожного вчителя є свій акаунт. В кожного є своє середовище, авторизувавшись він отримує доступ до певних матеріалів, або ділиться цими матеріалами з колегами, учнями, батьками.
 • 2 провайдери

Програмне забезпечення:

Використовується ліцензійне програмне забезпечення Windows 10, Office 16. Також ліцензійне програмне забезпечення від компанії Autodesk, GravitySoft, SolidWorks. Є спеціалізація веб-дизайн, графіка, тривимірне моделювання та анімація.

Інформаційне забезпечення:

Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом школи, який реалізує її освітню політику.

Сайт НВК №141

Навчально-наукове забезпечення: Ліцей працює у рамках Всеукраїнського експерименту "Створення та апробація методичної системи навчання основам робототехніки як складової STEM-освіти" Вчителями ліцею були створені навчальні програми з допрофільного та профільного навчання, які отримали відповідний гриф Міністерства освіти і науки України. У навчальному закладі затверджено проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Створення та апробація методичної системи навчання основам робототехніки як складової STEM-освіти». Відповідно закуплено необхідне забезпечення для реалізації проекту. Заклад співпрацює з мережевою академією Cisco та Microsoft IT Academy.Є курси з мережних технологій, з мережної безпеки, з кібербезпеки – це професійні курси, і при успішному закінченні учнем, він отримує сертифікат.

Токож є наступне навчально-наукове забезпечення:

 • Gimp
 • Gcompris
 • сервіси Google
 • Microsoft Оffice

Вчителі англійської мови та івриту використовують платформу «Duolingo для шкіл»

Семінар для вчителів (вихователів) з використання ІКТ в освіті або виступ на педраді щодо можливостей онлайн навчання

Сащук Тетяна та Корницька Ірина

Онлайн-сервіси в освітньому процесі

Методичні рекомендації

 • проектування інформаційного освітнього середовища навчальної установи

Структура сайту зі змінами Структура
Як має виглядати шкільний сайт? Рекомендації
Приклади топ-25 сайтів - переможців VII Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу

 • модернізація ІТ інфраструктури

ІТ-забезпечення школи не потребує значної модернізації, але ми рекомендуємо забезпечити школу більш якісними провайдерами; необхідно закупити достатню кількість технічного забезпечення; для зручності можна додатково придбати принтери у кожен клас. Також ми рекомендуємо модернізувати ІТ-інфраструктуру за такими аспектами:

 1. Удосконалити загальний аналіз діяльності навчального закладу, рішення для контролю звітності і створення звітів. Спрощення звітності й керування планами на майбутнє завдяки миттєвому доступу до інформації і докладному огляду джерел даних.
 2. Ввести хмарну платформу для спільних досліджень із широким спектром інструментів для аналізу, розробки та створення матеріалів. Надання групам ефективних засобів для співпраці, дослідження, аналізу, розробки та створення матеріалів.
 3. Удосконалити програмний комплекс серверів і інструментів, які забезпечують світовий рівень керування ІТ-інфраструктурою, захисту даних і безпеки мережі. Ефективне керування ІТ-інфраструктурою і її захист з одночасним зменшенням непрямих витрат на інформаційні технології.
 4. Збільшити використання електронного навчання. Інструменти для творчості і технології для співпраці, що надає змогу учням, творити і надихати одне одного, а також співпрацювати під час навчання в межах навчального закладу, держави чи всього світу.
 • формування ІК- компетентності вчителів, вихователів освітньої установи

Вчителі навчального закладу у свой роботі використовують ІКТ майєе щодня. Свторюють навчальний матреіал, працюють з різними освітніми сервісами. Але вчителі не в повній мірі ознайомлені з можливостями ІКТ в освітньому процесі. Тому для підвищення ІК-компетентності вчителів пропонуємо наступні заходи та форми роботи:є

- відвідування навчально-практичних семінарів, тренінгів та дистанційних курсів Академії інноваційного розвитку освіти Наприклад:

1) Google Classroom – онлайн клас для ефективного навчання

2) Створення інтерактивних онлайнових вправ

3) Веб-квести: навчання чи розвага?

Весь перелік заходів для навчання вчителів можна переглянути за посиланням: Навчання для вчителів - курси в Інституті післядипломної освіти

- вебінари

- дистанційні курси

ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ

Сащук Тетяна

Блог консультування для вчителів початкових класів: Блог

Фотозвіт

23805643 175016523082642 1015412165 n.jpg
23897759 175016553082639 1341762560 n.jpg
24172516 175239523059414 2050373822 n.jpg
24251929 177056506211977 446332169 n.jpg
24259325 177056519545309 1263998103 o.jpg
Без імені1.jpg
Без імені2.jpg
Без імені3.jpg