Рябцева Єлизавета Олександрівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

ПЗНЗ "Школа Inventor School"

Це школа для учнів 1—12 класів, у якій діти проводять весь день: відвідують заняття, харчуються, виконують домашні завдання, займаються спортом, ходять на факультативи i спілкуються зі своїми тьюторами. Тут з допомогою педагогів діти готуються до вступу до найліпших ВНЗ України та світу.

Адреса: вулиця Б. Гмирі 6, Київ

Сторінки в соціальних мережах:

https://www.instagram.com/stem_inventor_kyiv/

https://school.inventorschool.org.ua/

https://www.facebook.com/KyivInventor

https://www.youtube.com/channel/UCwYXUHUNyjOcmlm2EQjmuCw


Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти
Інтерв’ю з методистом Inventor School

Рябцева 1.png

 Аналіз освітньої політики з питань впровадження ЦТ. Інтерв’ю з керівником закладу чи його заступниками. Було проведено опитування з методистом початкової школи Башлик Марією
     ІКТ у наш час стали невід’ємною складовою навчально-виховного процесу в школі. Що Ви думаєте з цього приводу?

Справді, сьогодні до школи в перший клас приходять зовсім інші діти. Діти, для яких поняття комп’ютер, інтернет, сайт, вай-фай, смартфон, айфон, онлайн-гра більш зрозуміліші, ніж окремим дорослим.Сьогодні перед керівником стоїть завдання організувати роботу вчителів, яка б була спрямована на здобуття учнями нових знань, організувати творчий навчальний процес на підставі широкого поля активності та самостійності самих учнів.

     Чи використовуються ІКТ у Ващій школі?

Наша школа обладнана за останнім словом техніки: усі класи забезпечені доступом до інтернету, мають в наявності проектор, екран або смарт-дошку, в кабінетах є ноутбуки або планшети для використання учнями на уроках. Вчительські робочі місця обладнані ком'пютерними моноблоками.

     Як саме Ви використовуєте ІКТ?

Уся школа, учні та їхні батьки для комунікації та навчання використовують єдине середовище Office365. Школа є сертифікованим партнером Microsoft, тому для навчання та спілкування ми максимально використовуємо додатки Офісу: дистанційне навчання забезпечується за допомогою програм OneNote, комунікація ведеться через Teams, звіти для батьків ведуться у Sway, усі навчальні матеріали та розробки зберігаються в OneCloud школи. Для навчання ми використовуємо ІКТ ресурси, що інтегруються з офісом (перевірка знань - Kahoot, MS Form, додатково LearningApps, Quizlet; для командної взаємодії - Padlet, Flippity.net; для проєктної діяльності - Powtoon, ThingLink, Prezi тощо). Крім того, деякі навчальні предмети розроблені у середовищі Minecraft: EE, а деякі передбачають вивчення робототехніки та використовують мови програмування Scratch, Python, Java тощо.

     На Вашу думку , який рівень використання ІКТ у школі Inventor?

Наші вчителі проходять обов'язкове вступне навчання за усіма ІКТ технологіями, які впроваджено в роботу, і протягом року вдосконалюють ці знання. Тому вважаємо, що наш педколектив має достатньо високий рівень ІКТ компетентності та постійний супровід за потребою нових членів команди саме в цій сфері педагогічних навичок.

     Чи готові Ви й далі розвивати ІКТ?

Звичайно. Ми намагаємося бути на гребені хвилі останніх розробок та вдалих ІТ рішень, тому зацікавлені в будь-якій інформації, що дозволить нам оптимально використовувати ІКТ технології задля знаходження спільної мови із сучасними молодими людьми та доступним їм способом сприймання та переробки інформації. Прагнемо щоб кожен вчитель нашої школи був компетентний з питань ІКТ і розумів їх важливість використання в своїй педагогічній діяльності.

Анкетування вчиелів Inventor School

Анкетування: https://forms.gle/Fw5195TYNaRDcEDw9

Результати опитування:

Рябцева 2.png
Рябцева 3.png
Рябцева 4.png
Рябцева 5.png


Висновок: Більшість вчителів «Інвентор Скул» вважають ІКТ невід’ємною частиною свого уроку, оскільки вбачають велику кількість переваг у використанні ІКТ на уроках. Всі вчителі мають доступ до мережі Інтернет. Частоту використання ІКТ на уроках опитані оцінили як «кожен день».Більшості опитаних не потрібна допомога у конструюванні уроку з ІКТ, також в них не виникає складнощів у роботі з електронними освітніми ресурсами. .Позначають, що найчастіше вони проходили.навчання яке стосувалолось підвищенню ІКТ політики

Аналіз ІТ інфраструктури(апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

На жаль , так як це приватна установа точна кількість апаратного забеспечення є конфеденційна

У закладі є:

Комп'ютери

Ноутбуки

Телевізори

Інтерактивні дошки

Проектори

Ксерокси

Сканери

Роутери

Мережева інфраструктура. Приміщення школи покрито мережею в повному обсязі за рахунок 5 точок доступу Wi-Fi та кабельної мережі, яка проведена у кабінет інформатики, актовий зал, кабінет завідувача філією та учительську. Встановлено нові роутери. Швидкість доступу до інтернету 100 Мб/с; Програмне забезпечення: Настільна операційна система Windows 10 (легалізатор та оновлення до Windows Professional); Пакет офісних програмних засобів Microsoft Office Professional Антивірусне програмне забезпечення IntuneOpen

Цифрові технології: Цифрові навчальні матеріали та стримінг уроків: щоб ніхто не залежав від загубленого підручника чи пропущеного уроку Дистанційне навчання один день на три тижні: щоб привчати дитину до роботи в онлайні Регулярні заняття в американській школі: онлайн у супроводі вчителів школи Особистий кабінет для батьків та електронний щоденник: щоб було зручно відстежувати прогрес дитини Максимальна безпека:у школі маємо пропускну систему за єдиною електронною карткою учня Міжнародні учнівські конференції та майстер-класи: беремо участь командами в проєктній роботі разом із закордонними школами-партнерами Онлайнові курси: супроводжуємо дитину в навчанні на найкращих онлайнових курсах України та світу

Програмне забеспечення:

 • Windows 10
 • Office365 (OneNote, Teams, Sway, OneCloud)
 • Kahoot
 • MS Form
 • LearningApps
 • Quizlet
 • Padlet
 • Flippity.net
 • Powtoon
 • ThingLink
 • Prezi
 • Minecraft: EE
 • Scratch
 • Python
 • Java

Інформаційне забезпечення

Сторінка на Instagram https://www.instagram.com/stem_inventor_kyiv/

Веб сторінка https://school.inventorschool.org.ua/

Фейсбук https://www.facebook.com/KyivInventor

Ютуб https://www.youtube.com/channel/UCwYXUHUNyjOcmlm2EQjmuCw

Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність закладу освіти/освітньої установи, відповідно до потреб визначених в попередньому завданні)

Cайт для Inventor який я сворила: http://project4687112.tilda.ws/inventor


Семінар( тренінг)

Презентація до виступу: https://docs.google.com/presentation/d/1lj88hOrMyPELDC7Ro_KxUPm66QatjIVspF4jQ9xU2jg/edit#slide=id.p

Рябцева 6.png Рябцева 7.png Рябцева 8.png

Висновки: Сучасність вимагає нових підходів до навчального процесу, нових методів, форм подання навчальної інформації. Вона вимагає, щоб над матеріалом, який вивчається, учень розмірковувати, бачити зв’язок з іншою інформацією і послідовність між нею. А також шукати відповіді на запитання, які виникають у процесі навчання, що збуджує процес мислення, яке призводить до бажаного запам’ятовування і сприяє розвитку пам’яті. В учнів зникає страх зробити помилку, а виникає прагнення виправити, знайти відповіді, щоб більше помилок не виникало. З’являється вміння вирішувати і виправляти власні помилки однокласників. Процес навчання стає процесом дослідження. Я вважаю, що використання ЦТ на уроках:

 • 1.Розвивають у дітей креативне мислення;
 • 2.Навчають по-іншому сприймати прочитаний або прослуханий текст;
 • 3.Повніше й точніше дозволяють висловлювати свої думки;

Отже, використання комп’ютерних технологій вносить істотні зміни у діяльність педагога та розвиток учня як особистості, ставить нові вимоги до професійної майстерності викладання предмета у комп’ютерному класі, вимагає чіткої організації та індивідуальної роботи з кожним учнем під час навчально-виховного процесу у своїй діяльності.


Методичні рекомендації

Для удосконалення інформаційно - освітнього середовища:

 • систематично оновлювати сайт закладу, інформаційні сторінки в соціальних мережах;
 • розширювати іфнформаціну взаємодію з іншими освітніми закладами та закладами інших країн;
 • впровадити хмарне середовище для зберігання даних щодо освітнього процесу;
 • розробити власну платформу для провдення онлаййн вебінарів для інших викладачів.

Школа забезпечена ІКТ на достатньому рівні. Всі інформаційні класи гарно облаштовані та укомплектовані всім необхідним. Модернізувати ІТ-інфраструктуру можна ще так:

 • систематично оновлювати наявне технічне та прогрмане забезпечення;
 • забезпечувати підтримку діючого технічного та програмного забезпечення;
 • апробувати та використовувати програмне та технічне забезпечення.

Для формування цифрової компетентності вчителів Формування ІК-компетентності вчителів-Високий рівень. ІКТ стає запорукою ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій в закладу, є одним з найважливіших показників успішності його діяльності і одночасно необхідною передумовою для подальшого підвищення рівня його професійної компетентності. Виходячи з цього пропоную підвищити:

 • Проведення практичних занять для працівників закладу щодо оволодіння цифровими навичками;
 • Залучення вчителів до участі у різноманітних проектах.