Ротар Марина Віталіївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Ротар Марини Віталіївни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Завдання 1) ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети

Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками. - На якому етапі розвитку перебуває ІКТ питання в вашому навчальному закладі?
- За яких умов використання ІКТ технологій найбільш сприятлива для розвитку дитини?
- Чому раніше, виховання дітей уникало питання ІКТ супроводу?
- Які позитивні фактори від впровадження ІКТ рішень в навчальний процес?
Керівництво ДНЗ повністю підтримує впровадження новітніх ІКТ технологій в освітній процес. Але нажаль технічне забезпечення на сьогоднішній день робить це неможливим.
ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
За допомогою Google додатку «Форми» була розроблена Анкета для опитування працівників ДНЗ №10 щодо їх компетентності у сфері ІКТ.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfVr83SQm2eaTsJFqRK8nYxFNx2Cl-KgOKx9Tdql6UugR_Kwg/viewform?usp=sf_link Днз10анкетаjpg.jpg

Нажаль не всі працівники мають електронну пошту та мають навички заповнення Google «Форми». Тому анкета була додатково роздрукована.
Отримані результати опитування свідчать про те, що рівень ІКТ-компетентності вихователів є досить низьким. Працівники добре вміють користуватися технічними засобами, проте не використовують їх у повній мірі для наповнення занять( напр. створення інтерактивних занять, ігор, відео тощо). Для цього користуються лише Microsoft Office, зокрема PowerPoint. Більшість має бажання навчитися нового, прийняти участь у навчаннях чи майстер-класах, підвищити рівень своєї кваліфікації.
Отже, керівництво ДНЗ, прийнявши до уваги такого роду опитування працівників, поставило за мету впровадження ІКТ технології у роботу вихователів та модернізацію ІТ інфраструктури закладу.
ІТ інфраструктура ДНЗ №10
У закладі дошкільної освіти функціонує 3 стаціонарних комп'ютери. Які знаходяться у щоденному користуванні директора, медичної сестри та вихователя методиста. Всі комп’ютери оснащені необхідною технічною периферією та підведені до багатофункціонального пристрою. Інтернет в закладі розповсюджується за допомогою WiFi роутера.
Програмне забезпечення:
• Adobe Flash Player;
• Microsoft Office;
• Антивірусна програма Kaspersky;
• Операційна система Windows 2007;
• Adobe Premiere Pro.

Завдання 2) Google+,блог консультацій


Для того щоб працювати на платформі Google було створено корпоративну пошту садочка - dnzsad10@gmail.com

Днз10пош.jpg

Також заповнена сторінка на Google+

Днз10гугл.jpg Також створений блог консультацій для батьків https://dnz10kazka.blogspot.com

Блог10днз.jpg


Завдання 3)Проведення семінару


Проведення семінару (тренінгу) для вихователів з використання ІКТ в закладі освіти
Для співробітників дошкільного навчального закладу був проведений семінар «Форматування, автозаміна символів та інші параметри Word»
Презентація семінару Медіа: Форматування,_автозаміна_символів_та_інші_параметри_Word.pptx IMG 20181115 175603.jpg IMG 20181115 175634.jpg

Завдання 4) Методичні рекомендації

1. Удосконалити ІТ інфраструктуру ДНЗ технічними засобами.
2. Створити сайт закладу та систематично оновлювати інформацію.
3. Зробити загальнодоступну сторінку у соціальній мережі Facebook, проте для запобігання небажаних конфліктів та незадоволень з боку батьків – обмежити доступ іншим користувачам до фотогалереї, в якій розміщені фотографії дітей чи батьків.
4. Підвищувати систематично рівень ІКТ-компетентності вихователів, провести навчання, майстер-клас тощо.