Розімняти

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Розімняти(-ся), -мну(-ся), -неш(-ся), гл. = Розім’яти, -ся.

Сучасні словники

Розминка являє собою комплекс нескладних вправ, який включає базові спортивні елементи. Вона виконується перед основним тренуванням і служить для розігріву м'язів і їх підготовки до майбутніх навантажень. Найчастіше для розминки використовуються кардионагрузки, інтенсивність яких поступово збільшується, але не зайвим буде включити в розминку розтяжку і розробку суглобів. Тривалість розминки може становити від 5 до 40 хвилин, залежно від специфіки наміченої тренування. Ефект від розминки збережеться приблизно стільки ж часу, скільки вона зайняла, тому починати основну тренування можна не відразу після розминки. Щоб виконати розминку вам не знадобляться спеціальні навички та підготовка, всі вправи, з яких вона складається, повинні бути максимально простими і зрозумілими.

Ілюстрації

Розминка1.jpg Розминка2.jpg Розминка3.jpg Розминка4.jpg

Медіа

Див. також

Навіщо потрібно бігати.

– Біг підвищує можливості серця і судин, відбувається тренування безпосередньо самого серцевого м’яза. Це означає, що серце міцнішає, сильніше. А це неминуче позначається на його продуктивності.

– Підвищується киснева ємність крові. Треноване серце за один цикл проганяє набагато більший об’єм крові, ніж нетреноване. Збільшився кровотік – збільшився і кисневий обмін. До всіх тканин і органів надходить більше крові, збагаченої киснем і живильними речовинами.

– Відмінний засіб боротьби проти нервового напруження. Стрес і втома накопичують в організмі протягом дня продукти розпаду – це і є причина втоми. Щоб позбутися втоми, потрібно як слід попотіти, і біг відмінно справляється з цим завданням.

– Під час тривалого навантаження в кров викидається особливий гормон – ендорфін. Цей гормон ще називають «гормон щастя». І не даремно. Коли концентрація ендорфіну в крові зростає, людина відчуває легке відчуття ейфорії. Депресія випаровується.

– Підвищується розумова активність. Під час пробіжки часто «само собою» приходить рішення якоїсь проблеми або завдання. Кров під час активного тренування рясно насичується киснем, підвищується обмін речовин, внаслідок цього, більш активно функціонує центральна нервова система, а значить і мозок. – Систематичні заняття бігом сприяють підвищенню імунітету за рахунок збільшення в крові еритроцитів і гемоглобіну. У процесі бігових навантажень знижується холестерин в крові, зменшується відчуття голоду, покращується моторика кишечника. У сукупності з поліпшенням обміну речовин все це призводить до нормалізації маси тіла.

– Бігати можна в будь-який час дня. Так, вранці, коли в крові підвищена кількість гормонів, біг буде природним засобом для розрядки, що допоможе організму повернутися до гармонії. Якщо бігати після трудового дня – увечері, то цим ви знімете напругу, розслабитеся, зможете зарядитися енергією, придушите зайвий апетит і заснете прекрасним сном.

Джерела та література

http://garmonya.in.ua/navishho-potribno-bigaty/