Родитель

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Родитель, -ля, м. Родитель, отець. Чуб. III. 29. Шануй учителя паче родителя. Ном. № 6101. Роди́телі. а) Родители, отецъ и мать. Та я ж буду віконечка одсувать і своїх родителів в гості виглядать. Мил. 181. б) Родственники (покойные?) Дочь плачетъ надъ мертвымъ отцомъ. Стрічайте, мої родителі, мого татуся рідненького, пробірайте містечко коло себе близесенько і доглядайте так, як. я доглядала. Мил. 189. На проводи в нас на гробки ходять, родителів поминають. Черниг. г.

Сучасні словники

Батьки (англ. parents, пол. rodzice) — тато та мати нащадка. Батьки приводять дитину у світ та виховують її від самого народження, піклуються про її матеріальний та духовний добробут до досягнення нею повноліття, що згодом накладає ряд етичних і суспільних зобов'язань дорослого сина чи доньки щодо своїх батьків. Наприклад, це знаходить чітке вираження в четвертій заповіді християнського та караїмського віровчення — Шануй свого батька та матір.

Роль батьків щодо дитини має складний та глибокий характер і коливається залежно від культури, релігії та народу. Батьки, як вихованці, несуть теж відповідальність за поведінку своєї дитини у суспільстві. Таким чином етичні норми батьківської опіки та виховання дитини лежать в основі добробуту та поведінки кожної особи як і суспільства загалом. Дитина позбавлена батьків окреслюється як сирота.

Ілюстрації

Parentibus1.jpg Parentibus2.jpg Parentibus3.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

3. В. Ромовська. Батьки // Юридична енциклопедія : [в 6-ти т.] / ред. кол. Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія, 1998. — Т. 1 : А — Г. — 672 с. : іл. — ISBN 966-7492-00-X.

Зовнішні посилання