Родзиночки

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Родзи́ночки, -чок, ж. мн. Ум. отъ родзинки.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

РОДЗИ́НКИ, нок, мн. Сушені ягоди винограду. А гетьманша, було, вийде Та й кликне в будинок, Он де клуня. А там мені І фіг і родзинок — Всього мені понадає І на руках носить (Тарас Шевченко, I, 1963, 292); Його сріблясто чистий плов ледь-ледь парував на стяблі, шматки баранини спритно приховані рисом, усіяним золотистими родзинками (Іван Ле, Міжгір'я, 1953, 346); * У порівняннях. Темні очиці Амврозія Яківчука, втичені в пухке, біло-жовтаве обличчя, наче родзинки в тісто, прибирають вологого вигляду (Ірина Вільде, На порозі, 1955, 211).

"Словопедія"

РОДЗИНОЧКИ сушені на сонці або в сушарнях плоди різних сортів і видів винограду, що використовуються у кондитерській промисловості та для виробництва вин.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

РОДЗИ́НКИ, нок, мн. Сушені ягоди винограду. А гетьманша, було, вийде Та й кликне в будинок, Он де клуня. А там мені І фіг і родзинок — Всього мені понадає І на руках носить (Шевч., І, 1963, 292); Його сріблясто чистий плов ледь-ледь парував на стяблі, шматки баранини спритно приховані рисом, усіяним золотистими родзинками (Ле, Міжгір’я, 1953, 346); — * У порівн. Темні очиці Амврозія Яківчука, втичені в пухке, біло-жовтаве обличчя, наче родзинки в тісто, прибирають вологого вигляду (Вільде, На порозі, 1955, 211).

СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO

Родзиночки, -чок, ж. мн. Изюмъ. Мкр. Н. 31. Св. Л. 184. Каплоуху хоч родзинками годуй, а все буде каплоуха. Ном. № 2832.

Іноземні словники

українська-англійська Словник

Родзинки - raisins

Ілюстрації

Родзиночки.jpg Родзиночки(2).jpg