Родачка

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Родачка, -ки, ж. Родственница.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

1. з ким. Вступати у родинні стосунки, зв'язки з ким-небудь. Дуже не хотілося Матвієві втручатися в сердечні справи сина, а родичатися з Гузирями — ще дужче (Степан Чорнобривець, Пісні.., 1958, 65).
2. Підтримувати родинні стосунки, зв'язки, визнавати спорідненість з ким-небудь. — Ну, вже тут, знаєш, не минеш і Дениса... Хоч ти його й не полюбляєш, та таки ж він тобі брат, то треба вам родичатися... (Борис Грінченко, II, 1963, 337); Стала [тітка Домаха] його невінчаною дружиною. Пан Безобразов мав невеличкий маєток.. Ні з ким із рідних тьоті Домахи не родичався (Петро Панч, На калин. мості, 1965, 26).
3. перен. Ставати кому-небудь близьким, рідним звичками, поглядами і т. ін.; зближуватися з кимсь. Свій комісар, своє село, як одна родина. Може, тому й призначають сторонню людину, щоб не родичався з нашим братом? (Іван Ле, Ю. Кудря, 1956, 15).

Ілюстрації

Родачка.jpg Родачка1.jpg Родачка2.jpeg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Великий тлумачний словник сучасної української мови / Уклад. і голов. ред. В.Т. Бусел. - К., Ірпінь: ВТФ "Перун", 2001. - 1440 с.
Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / Уклад. і голов. ред. В.Т. Бусел. - К., Ірпінь: ВТФ "Перун", 2005. - 1728 с.
Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 7. — С. 559.

Зовнішні посилання

http://ukrlit.org/slovnyk/hrinchenko_slovar_ukrainskoi_movy

http://ukrlit.org/slovnyk/slovnyk_ukrainskoi_movy_v_11_tomakh