Пхинькати

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Пхинькати, -каю, -єш, гл. = Пхикати. Желех. Те саме, що пхикати(плакати).

Ілюстрації

photo_2018-11-03_11-20-50.jpg %D0%A1%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%B2%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C.jpg

Цікаві факти

1.Сльози зменшують біль.Вони допомагають вгамувати не тільки емоційний біль, але і фізичний. Вся справа в тому, що сльози сприяють виробленню енкефалінів. Ця речовина по своїй дії схожа на морфін, який знижує больові відчуття.

2.Сльози захищають організм.В них міститься фермент лізоцим. Він має антибактеріальну дію. Під час плачу сльози потрапляють у ніс і буквально змивають звідти бактерії.

3.Сльози зволожують.Науково доведено, що сльози відповідають за те, щоб очі не пересихали. Оскільки наша нинішня діяльність, як правило, тісно пов’язана з комп’ютером і в цілому з екранами пристроїв, наші очі часто пересихають. Тому лікарі навіть рекомендують поплакати або хоча б частіше моргати.

4.Сльози заспокоюють. Плач виводить з організму токсини і гормони стресу. Після сліз пульс і дихання сповільнюється, відчувається душевне полегшення і спокій.

5.Сльози – це мова емоцій.З допомогою плачу новонароджений спілкується з дорослими. Але і для нас це певна мова. Сльози показують вразливість людини.Плач не дає сприймати Вас як противника і зближує з співрозмовником, у тому випадку, якщо Ви не використовуєте плач в цілях маніпуляції.

6.Сльози продовжують життя.Можливість як слід виплакатися, дає організму сильну психологічну розрядку. Можна сказати, що, таким чином, плач допомагає нам ефективно боротися зі стресом. Як відомо, жінки живуть довше за чоловіків. Це пов’язано відразу з декількома факторами. Одним з них є емоційна стриманість чоловіків. Чоловіки не плачуть, заважаючи тим самим своїм емоціям вириватися назовні. Негативні емоції при цьому накопичуються всередині, поступово підточуючи здоров’я. Жінки ж, навпаки, схильні давати волю своїм емоціям і сльозам. Плач також корисний і з точки зору фізіології. Він спричиняє розслаблення та уповільнення дихання, має заспокійливий ефект."