Пустощі

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Пустощі, -щей и -щів, ж. мн. Баловство, шалости. З пустощів не зна що робити. Черк. у.

Сучасні словники

Академічний тлумачний словник (1970—1980)

  • Вчинок заради розваги, веселощів; витівка. Цілий вечір вони реготались з тих пустощів, які встругнули гусари на місті (Нечуй-Левицький, III, 1956, 155); Хлопець.. стрибнув десь згори просто в золоту кучугуру [соломи], з радісними вилясками став товктися в ній та перекидатися, тішачи дорослих своїми телячими пустощами (Олесь Гончар, II, 1959, 161); Люди літні, навіть діди, а пустощі в них як у хлоп'ят (Максим Горький, Діло Артам., перекл. за ред. Варкентін, 1950, 131);
  • Легковажний вчинок, вартий осуду. Коли не вкраде [бурсак] ножичка, чорнильниці, то піддрочує товариство на пустощі, на сваволю (Панас Мирний, I, 1949, 371); [Тиміш:] У нас, тітко, немає того, як буває в інших, щоб пустощі заводили або плескали непотрібне (Степан Васильченко, III, 1960, 68); Ветерани праці, члени жіночих рад уміють відвернути підлітків від небезпечних пустощів, захопити цікавими і корисними справами (Вечірній Київ, 18.IV 1966, 3);
  • Несерйозний, короткочасний любовний зв'язок або залицяння. Ті любощі-пустощі. Втішная молодь. Вино, що рубінами грає (Агатангел Кримський, Вибр., 1965, 268); Всі ці п'ять років, як не вважати на швидкоплинні пустощі-залицяння, Карнавченко був вірний Прісі (Іван Сенченко, Опов., 1959, 88).

Ілюстрації

Prank1.jpg Prank2.jpg Prank3.jpg Prank4.jpg

Відео

Funny Terrorist Pranks Compilation
Тает Лёд | ПРАНК

Іноземні словники

English

Cambridge Dictionary
Prank /præŋk/ — a trick that is intended to be funny but not to cause harm or damage:
When I was at school we were always playing pranks on our teachers. I've had enough of your childish pranks.


Deutsch

TheFreeDictionary.com Deutsches Wörterbuch. © 2009 Farlex, Inc. and partners.
Streich
1. (geh.) Hieb, Schlag
2. Handlung von Kindern mit dem Ziel, zu necken, zu ärgern, hereinzulegen Das war ein übermütiger/lustiger/dummer Streich. jemandem einen Streich spielen hereinlegen

Цікаво знати

 Жанри пустощів

  • «Важкий» (англ. hard) — це звичайна телефонна розмова, метою якої є доведення жертви до стану гніву або істерики.
  • «Легкий» (англ. light) — метою цього розіграшу є бажання посміятися разом з жертвою, пожартувати або поговорити по душах.
  • «Технорозіграш» складається з прокручування аудіозаписів висловів відомих жертв іншим жертвам. Грамотно і професійно виконаний технорозіграш створює автентичне враження того, хто телефонує до живої людини.
  • Іншим різновидом є «конференція», тобто, з'єднання двох або більше жертв у дзвінок-конференцію.
  • "Пранк" — розіграш. Термін "пранк" набув великої популярності і починаючи приблизно з 2010 року використовується як самостійний термін. До нього можна віднести "таємні" розіграші, коли людина не бачить, що її рузігрують; "пікап - пранк", коли хлопцю або дівчині потрібно зібрати якомога більше телефонів протилежної статті; "хорор-пранк" - пранк, де використовується стилізація з фільму жахів.

 У популярній культурі

  • Барт Сімпсон — герой мультсеріалу Сімпсони — періодично займається розіграшами.
  • У популярному серіалі Бівіс і Батхед є серія про телефонні розіграші.
  • Також в російському детективному серіалі Кулагін і Партнери є серія про телефонні розіграші.
  • У Росії однією з найвідоміших пародій на телефонні розіграші є номер гумориста Сергія Дроботенко «Харамамбуру»
  • Деякі радіостанції мають у своєму ефірі передачі з легких телефонних розіграшів.
  • Широку популярність здобула байка про жарт астронавта Оуена Герріотта над диспетчером ЦУПа. Герріотт записав на диктофон кілька фраз своєї дружини. Диспетчер був шокований, коли на запит зв'язку отримав відповідь жіночим голосом (серед членів екіпажу жінок не було), що говорить дружина Оуена, яка «вирішила принести хлопцям поїсти чогось свіженького, домашнього».

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання