Павлюк Альона Леонідівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією) практика у ЗДО №534 м.Києва. Практика проходила у звичайному ЗДО міста Києва.

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Проведене інтерв'ю з директором та методистом, дало змогу дійти до висновку, що при всьому бажанні адміністрації впроваджувати та розвиватю сферу ІКТ в освіті, за недостатнього фінансування - це неможливо. Фотозвіт

Молоді спеціалісти приходячи на роботу не мають змоги втілювати нові освітні тенденції. Педагоги з багаторічним стажем мало знають про ІКТ, тому за таких умов у ЗДО№534 м.Києва питання ІКТ є дуже болючим. Щорічно директор надсилає зяви на фінансове забезпечення ЗДО відповідними освітніми гаджетами, але щоріно у бюджеті недостатньо коштів.

ІК-компетентності вихователів закладу.

Мною було проведено анкетування педагогів ЗДО№534 , та зроблені відповідні висновки. Анкетування вихователів

Педагоги у ЗДО знайомі з поняттям ІКТ та мають бажання глибше вивчати цю сферу . Вони не відвідували курси підвищення кваліфікації з питань інформаційної освіти, не знають про можливості онлайн навчання. На данний момент їх компетенція в цьому питання занадто низька. Єдине що вони можуть сказати про ІКТ в освіті - це наявність нтерактивної дошки, що свідчить про мінімальні знання . Наводжу посилання на висновки анкетування Висновки

Відповідно до інтерв'ю та проведеного анкетування було розроблено ментальну карту з висновкам стану використання ІКТ у ЗДО Ментальна карта

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу

Заклад забезпечений:

- 4 ПК з відповідним програмним забезпеченням . Користувачі ПК - директор, методист, медична сестра закладу, завосп. Щоденно вносятся списки витрат на харчування, складаються меню, ведеться рахунок дітей здорових, хворих, що відвідують садок.

- 2 WI-FI роутери . Один у кабінеті директора, другий музичного керівника. Тобто мережеве покриття є доступним лише для адміністрації ЗДО, але аж ніяк для педагогів, що на моє думку є негативною стороною відношення адміністрації до працівнків, адже педагогии, що мають у наявності власні ноутбуки та все ж таки намагаються включати ІТ у свю роюоту н мають навіть змоги отримати якісне підключення до мережі інтернет.

- проектор та екран для нього, використовується лише музичним керівником, що також має свою негативну сторону, адже вихователі не мають доступу до проектору та екрану, причиною цього є необізнаність вихователів користування проектором.

- наявна стереосистема та Bluetooth колонки, що використовуються на заняттях та святкових ранках. Колонки є наявними для доступу усіх працівників ЗДО, без жодних перешкод.

Гугл-група

Було створено гугл-групу для відображення основної діяльності установи. Гугл-група

Чому саме гугл-група? Спостерігаючи за работою ппрацівників ЗДО, я помітила, що не вистачає якого певного інтернет ресурсу для поширення фотографій зі свят, певних заходів, днів народження. Немає місця для поширення своїх успіхів у роботі. Місця де педагоги могли б ділитись своїми досягеннями, тому на мою думку гугл-группа була чудовим вирішенням цієї проблеми. Мною була створена група та розіслані запрошення для учасників. Скрін.jpg

Виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.

Проаналізувавши рівень компетентності вихователів та адміністрації, та за висновками анкетування, мною була створена презентація для виступу на нараді. Вихователі прагнуть до самосвіти, але адміністрація ЗДО не є компетентною у питаннях навчання та впрвадження самоосвіти вихователів.

[Презентація]]

Створена презентація та показ її на нараді, ав можливість донести вихователям, що вони мають змогу навчатись та реалізуватись навіть будучи вдома, адже в 21 столітті дуже багато онлайн ресурсів для навчання , одним із таких є онлайн платформа Prometheus, порадила її тому, що сама є користувачем цих онайн курсів. Також були представлені сервіси для створення дидактичних матеріалів. Для більшості вихователів це стало новиною, а для мене приємністю те, що я змогла внести щось нове у застарілу систему поглядів.

Методичні рекомендації

Заходи, для того щоб покращити стан впровадження ІКТ в ДНЗ № 534 потрібно провести ряд заходів, а зокрема:

  1. Збільшити на оновити програмне забезпечення. Закупівля відповідних гаджетів.
  2. Провести навчання персоналу, щодо використаня хмарних технологій.
  3. Вихователю – методисту потрібно використовувати різні форми роботи з педагогами:
  • тижні педагогічної майстерності;
  • майстер – класи, де вихователі вчаться методам і прийомам роботи з дітьми з використанням інформаційних технологій;
  • педагогічні майстерні та наставництво, роботу в парах.

Шляхи підвищення кваліфікації для вихователів закладу освіти, зокрема засобами неформальної освіти:

Онлайн платформа неформальної освіти створена з метою:

- сприяти інформованості щодо освітніх програм, які реалізуються в Україні;

- налагодження комунікації між бажаючими навчатися та освітніми інституціями;

- усвідомлення цінності та розвитку культури освіти впродовж життя;

- створення умов для всебічної реалізації потенціалу особистості (самоосвіти) та підвищення її соціальної, громадянської активності та відповідальності.