Онука

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Онука, -ки, ж. 1) Внука, внучка. Тепер сиди у запічку, колиши онуку. Чуб. V. 1187. 2) Бабы повитухи называютъ такъ дѣвочекъ, при рожденіи которыхъ онѣ помогали. Мил. 17. Ум. Онучка, онучечка.

Сучасні словники

української мови

ВНУ́ЧКА (ОНУ́ЧКА, рідко УНУ́ЧКА), и, ж. Зменш. до вну́ка. А внучка в юпку одяглась У Катрину і ніби йшла До діда в гості (Шевч., І, 1951, 320); Навчається добре бабусина внучка. Погано лише, що росте білоручка (С. Ол., Вибр., 1959, 154).

Словник Української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 1. — С. 710.

Іноземні словники

Українська-англійська Словник

Онука Переклад на англійську: grandchild

Ілюстрації

1348135486 1.jpg Images 29.jpg Babushka-i-vnuchka-00-300x175.jpg Y-monitora.com - group file 1859.jpg

Медіа


Цікаві факти

РОЛЬ ДІДУСІВ І БАБУСЬ У ВИХОВАННІ ОНУКІВ

Старше покоління – хранителі традицій. Дідусі та бабусі допомагають онукам розширити свій соціальний досвід, адже найкраще і природно для дитини – коли вона відчуває гармонійний взаємозв’язок трьох поколінь. Діти люблять слухати бабусині історії з життя: що відбувалося з самою бабусею чи дідусем чи їхніми предками. Батьки живуть сьогоднішнім днем, а старше покоління може передавати сімейну історію. Воно розуміє цінність минулого.

Бабуся й дідусь – головні та найнадійніші помічники батьків. Вони завжди з радістю посидять з онуками, якщо Вас нема вдома. Вони візьмуть дітей пожити до себе, коли ті хворіють, і будуть ретельно їх лікувати, аби мама могла не брати регулярно лікарняний. Вони не лише не беруть з нас гроші за цю нелегку працю, а ще й намагаються допомогти матеріально, відриваючи від себе той мізер, котрий називають пенсією. Вони люблять наших дітей безкінечно щиро. Спасибі Вам, бабусі й дідусі, за це і низький уклін. І за мудрі поради ваші теж велика подяка. Але, будь-ласка, постарайтеся давати ці поради, коли батьки вас про це просять. Кожен має займати свою нішу в родині, і ви посідаєте дуже важливе місце. Але головною виховною силою для своїх дітей повинні залишатися батьки! І нехай у нашому житті буде менше таких ситуацій, коли старше покоління змушене фактично замінити онукам рідних батьків.

Більше читайте тут: [посилання http://slavspc.at.ua/publ/statti/diti/uchast_babus_u_vikhovanni_ditej_korist_chi_shkoda/12-1-0-167l]

Сон бабусі і онучки

0019.jpg

Під малюнком на паспарту напис олівцем: Шевченко Сонъ бабушки и внучки. № 28. Нижче друкованим шрифтом: Carolus Bruloff, Copia.