Окація

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Ока́ція, -ції, ж. Акація. Понасажувано... окацій. О. 1862. IV. 70.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

АКА́ЦІЯ, ї, жін. Назва кількох видів посухостійких дерев або кущів з білими чи жовтими квітками. Гаряче повітря було повне гострих пахощів акацій і розливало якусь розкіш на ввесь двір (Нечуй-Левицький, II, 1956, 223); Одеса лежала на крутому узгір'ї в садах акацій і каштанів (Василь Кучер, Чорноморці, 1956, 65). ▲ Біла акація — дерево з пахучими білими квітками. У нас (себто у кубанців) уже одцвіла біла акація (Володимир Самійленко, II, 1958, 466); Жовта акація — чагарник з жовтими квітками. Коло самого дому, під вікнами, росли кущі жовтої акації (Нечуй-Левицький, II, 1956, 38). Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 26.

"Словопедія" Українсько-російський словник

Універсальний словник-енциклопедія

АКАЦІЯ дерево або кущ; поширена в субтропіках і тропіках обох півкуль; листки парно-перисті або зредуковані до філодій; квітки дрібні, жовті, зібрані в суцвіття - голівку або колос; з деяких видів одержують камедь, дубильні речовини, ефірну олію, деревину для столярних виробів; в Україні а. називають робінію звичайну (біла а.) і карагану дерев'янисту (жовта а.).

Словник іншомовник слів

АКАЦІЯ акація; ж. (гр.) назва кількох видів посухостійких дерев або кущів з білими чи жовтими квітками.

Ілюстрації

Акація.jpg Акація1.jpg Акація2.jpg Акація5.jpg

Медіа

Цікаві факти

Лікувальні властивості акації

Настій квіток акації має жарознижуючу, протизапальну, відхаркувальну дію. Кору краще використовувати при розладах шлунку і підвищеній кислотності.

Акація віддає енергію, наповнюючи людину бадьорістю. Особливо корисна жінкам. Сік квіток акації, що не розпустилися, п’ють по чайній ложці тричі на день при болях. Корисно також робити спринцювання настоєм з квітів акації. При болях корисно також жувати квітки білої акації, проковтуючи їх сік.

При гастритах з підвищеною кислотністю корисний гарячий настій кори молодих гілок акації. Для його приготування 1 чайну ложку подріб-неної кори запивають 300 мл окропу, кип’ятять 3 хвилини, настоюють 1 год. Приймати по 1/3 скл. 3 рази на день. Настій квіток білої акації народна медицина рекомендує приймати як жарознижуючий і відхаркувальний засіб. Настій: 1 чайну ложку квіток заливають 1 скл. окропу. Настоювати 1 годину, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день.

Гарними лікувальними властивостями володіє настоянка квітів білої акації. Готується вона таким чином: 1 столову ложку квіток залити 200 мл спирту і настоювати протягом 10 днів. Використовується як чудове розтирання при радикулітах, плекситах, остеохондрозі, міозитах і міалгіях. При застарілому ревматизмі, поліартритних і подагричних болях хороший ефект має настоянка квіток, листя і молодих гілочок акації жовтої, приготована, як і в попередньому рецепті.

Настоянка білої акації при зовнішньому застосуванні добре розсмоктує варикозні вузли, допомагає при тромбофлебіті. Хворі місця рясно змочують настоянкою і ретельно розтирають. Для приготування настоянки узяти 30 г сухих квіток або 50 г свіжих і залити 200 мл горілки. Настоювати 7 днів у темному місці.

При паралічі кінцівок настоянкою квіток акації білої добре змащувати і розтирати кінцівки 2-3 рази на день.